mylms

... web o elektronice


O mylms

Vítám vás na mé stránce…

Jmenuji se Petr… Již od roku 2006 tvořím stránky mylms, které prošly snad už 5× změnou designu a 3× se změnila adresa… Na „mylms“ se neptejte. Prostě je to tak…nic to neznamená. Vím, měl jsem tehdá zvolit něco jinýho. Teď už se ty stránky jmenují tak ze setrvačnosti…

Stránky se zabývají zejména technikou – Peugeot 306Babetta 210Elektronika a Programy. Vše co zde najdete (nebo alespoň naprostou většinu) jsem vytvořil já (elektro, programy, …). Komentáře k jednotlivým článkům piště přímo pod ně. Není tu žádná „návštěvní kniha“, ani fórum.

Stránka není založena na systému WordPress jako „90 %“ ostatních. V době jeho vzniku nebyl WP tak známý, nebyl v češtině, … Jako redakční systém jsem tehdy zvolil dnes už v podstatě mrtvý český RS pro blog. Samozřejmě neoplývá stovkami rozšíření jako WP, ale je jednoduchý, rychlý, český, proti WP na něho nejsou vedeny takové útoky a lze nějakou tu funkcionalitu relativně jednoduše přidat. Na druhou stranu, alespoň tento web vypadá trochu jinak, než většina WP webů, které jsou založeny na jedné šabloně se změněnou barvou pozadí. Responzivní design časem snad taky přidám. Momentálně tu není… ale je to lepší, než kdyby byl špatně nadefinován, což lze taky kolikrát vidět. Snad tento RS udržím co nejdéle. Kvůli nekompatibilitě s ostatními RS by byla migrace trochu složitější, ale určitě ne nemožná.

I přesto, že nějaké speciality na webu nepotřebuji, postupně do přidávám nějaké ty funkce. Nedávno jsem přidal ověření reCaptcha při přidávání komentářů. Semtam se tu objevil nějaký spam. Není to tak strašné jak u systému založených na WordPressu, ale i tak je to nepříjemné. Dá se změnit barva pozadí z tmavé na světlé, stránka běží na protokolu HTTPS, … Ne že by to bylo nějak extra potřeba, ale je třeba jít s dobou a šifrovat, šifrovat a šifrovat.

Budu rád, když tu u některého z článků zanecháte komentář, nebo připomínku. Tento web je pro vás. Protože provoz webu stojí nejen čas, ale i peníze (doména, hosting) mám tu několik reklam. Nechci, aby reklamy nějak zasahovaly do vzhledu a pohodlí při používání webu, takže jde vždy jenom o pruh. Žádné překrývání, nebo něco podobného neplánuji. Samozřejmě, kdyby někdo chtěl ocenit mojí snahu, může mi na účet 1019937201/6100 poslat jakoukoliv částku. Budu za to rád :) Pokud to bude v mých silách klidně napíši nějaký článek na požádání.

 

 

Abyste neřekli, že jsou tyto stránky mrtvé, přináším vám seznam posledních úprav, oprav, apod. Je to i tak trochu informace pro mě, co jsem tu všechno dělal…

 


ČLÁNKY, KOMENTÁŘESTRÁNKA