Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Ferguson AF 6319 CW

0

Před několika lety jsme si koupili satelit (na televizi se přes klasickou anténu nedalo koukat). Koupili jsme si ho jako set, takže v ceně byla parabola, LNB, a hlavně přijímač Ferguson AF 6318 CW. Je to jeden z nejlevnějších modelů. Někdy se nám stane že se prostě zasekne a pomůže jen vytažení ze zásuvky (ale to se naštěstí nestává tak často).

Jednoho dne se na obrazovce objevilo „Vložte kartu…“. Karta samozřejmě byla vložena, takže pravděpodobná chyba byla v čtečce karet (špatný kontakt). Takže jsem přijímač rozdělal, vyčistil a už zase šlape jak nový

PS.: Většinou, kdy se rozbije takováhle věc, tak nemá ani cenu to opravovat. Termín „spotřební elektronika“ myslím mluví za vše. Levněji vyjde koupit nový…ať už jde o satelitní přijímač, DVDčko apod.

PPS.: Ovšem, pokud je člověk elektrikář dokáže většinou opravit aspoň spínaný zdroj. Stejně je většinou špatný elektrolitický kondenzátor. Dost se stává, že se prorazí blokovací kondenzátor na napájení nějakého IO a pak celý zařízení nefunguje. A to nemusí být jen ve zdroji.

Celek

Zdroj

Čtečka karet

Vstup signálu z LNB

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.