Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Koupelnové zrcadlo s LED osvětlením

0

Ceny zrcadel s osvětlením se pohybují od dvou tisíc výše. Samozřejmě záleží na velikosti a provedení. Pokud je člověk alespoň trochu zručný může si poměrně jednoduše vyrobit takové zrcadlo sám, za méně, než polovinu ceny…

Svítící zrcadlo…ne moc vydařená fotka

Základem je standardní zrcadlo. Já jsem koupil zrcadlo z www.e-zrcadlo.cz o velikosti 70×60 cm s vybroušenými fazetami a s bezpečnostní fólií. Určitě doporučuji bezpečnostní fólii. Tato fólie nemá za úkol ochránit zrcadlo, ale při rozbití se nerozpadne na střepy. Stojí pár korun a přispěje nejen k bezpečnosti, ale hlavně pískování je pak velice snadné…

Nejdřív jsem si rozměřil rozměry osvětlení. Jde o dvě linky 40 cm vysoké a 1,5 cm široké. Každá 5 cm od hrany zrcadla. Díky bezpečnostní fólii by stačilo pomocí pravítka a lámacího nože fólii vyříznout a rovnou pískovat. Já jsem na fólii radši ještě nalepil nějakou měkčí pásku, aby nedošlo k poškození zrcadla na místech, kde nechci… Ale myslím, že to bylo zbytečné.

Odstranění ochranné fólie

Nalepená páska

Pomocí běžné pískovací pistole a křemičitého písku jsem vypískoval dva pruhy. Na každý pruh padla asi jedna nádoba písku… Důležité je pracovat s brýlemi, nejlépe se štítem a ještě s šátkem přes obličej. Odlétající písek, zvlášť v očích není nic příjemného. Možná by nebylo od věci přelakovat opískované části bezbarvým lakem kvůli zamezení oxidaci lesklé vrstvy.

Vypískovaný pruh

Vypískované pruhy na zrcadle

Za opískované pruhy jsem nalepil pásky obroušeného plexiskla. Je to kvůli rozptylu světla z LED pásků. LED pásky jsou napájené z bezpečného spínaného zdroje 230 / 12 V. Dále jsem na zadní stranu zrcadla nalepil topnou fólii, která zamezí zamlžování skla. Ta je napájena zároveň s osvětlením. Její odběr je 28 W.

Nalepená topná fólie

Celé zrcadlo

Zrcadlo je nalepeno na držáku ve tvaru „U“, který je sešroubován z hliníkových profilů. Držák zrcadlo vyztuží, ale flexibilní lepidlo umožní tepelnou dilataci… Celé zrcadlo je pověšeno na háčcích, které zapadají do drážky na profilu.

PS.: Omluvte kvalitu fotek. Foceno mobilem za ne úplně ideálních podmínek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.