Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

O mylms

16

Vítám vás na mé stránce…

MYLMS.CZ

Jmenuji se Petr a již od roku 2006 tvořím stránky mylms.cz, které prošly snad už 6× změnou designu a 3× se změnila adresa… Na „mylms“ se neptejte. Prostě je to tak…nic to neznamená. Vím, měl jsem tehdy zvolit něco jiného. Teď už se ty stránky jmenují tak ze setrvačnosti… Pokud si název nemůžete zapamatovat, zkuste stránku peťanovo.cz.

Stránky se zabývají zejména technikou – Peugeot 306Babetta 210Elektronika, Programy a nově i Stavba domu. Vše co zde najdete (nebo alespoň naprostou většinu) jsem vytvořil já (elektro, programy, obrázky v článcích, …). Komentáře k jednotlivým článkům pište přímo pod ně. Ostatní dotazy můžete napsat sem. S nabídkou spolupráce můžete napsat na e-mail.

Těmito stránkami nikoho nenabádám k hrabání se v elektrice, v autě, nebo podobně. V žádném případě neříkám, že zde popsané postupy jsou jediné správné. Jde pouze o mé poznatky a dost věcí tu je pro mě samotného, abych nemusel hledat jednu věc dvakrát. Každý by měl používat svůj vlastní rozum; za nic tedy neručím. Na případné kritiky cizáků sere pes.

Od května 2019 už i tento web běží na WordPressu, se všemi výhodami i nevýhodami co z toho plynou.

Pro správné fungování webu používám soubory Cookies. Je to logické, protože webová stránka si stejně, jako každý systém musí ukládat nějaká data. Kromě samotného redakčního systému si data ukládá Seznam (reklamy, viz níže) a Google Analytics (ano, chci vědět, kolik mi sem chodí lidí). Pokud s použitím těchto souborů nesouhlasíte opusťte tuto stránku!

Můžete tu u některého z článků zanechat komentář, nebo připomínku. Tento web je tu zdarma a pro vás. Protože provoz webu stojí nejen čas, ale i peníze (doména, hosting) mám tu něco málo reklam. Nechci, aby reklamy nějak zasahovaly do vzhledu a pohodlí při používání webu, takže jde vždy jenom o pruh. Žádné překrývání, vyskakování, nebo něco podobného… Budu tedy rád, když si u mé stránky blokátor reklam vypnete. Alespoň se mi mnou vynaložený čas a peníze částečně vrátí… Samozřejmě, kdyby někdo chtěl ocenit mojí snahu, může web „zasponzorovat“. Můžete přispět pomocí služby Patreon, přispět na účet č. 1019937201/6100 (IBAN: CZ9861000000001019937201), nebo mi dát vědět např. v komentářích, nebo na e-mail. Kdyžtak napište, jestli chcete váš příspěvek třeba zmínit na této stránce. Jakékoliv příspěvky jsou čistě dobrovolné…

Abyste neřekli, že jsou tyto stránky mrtvé, přináším vám seznam posledních úprav, oprav, apod. V mezičase, mezi uvedenými daty většinou píši nový článek. Jo, a je to i tak trochu informace pro mě, co jsem tu všechno dělal…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • 2. 4. 2007 – Založen web mylms.ic.cz a stránka je na něj přestěhována.
 1. Marek Pastornicky Marek Pastornicky

  neviem ci to robite zamerne, alebo na vas niekto zaraba na cierno, ale odstrante si zo stranky javascript na coinhive, ktory mate v 22 riadku html kodu vasej stranky, antivirovy program to detekuje ako hrozbu a stranky blokuje – prichadzate tak o navstevnikov, a casom vas google vyhodi z indexovania

 2. Peťan: Informace o skriptu je na této stránce. Je na každém, že si může tyto skripty, stejně jako reklamy blokovat. Reklamu mám na stránce vloženou neagresivním způsobem (nebo na vás někde něco vyskakuje?). Nejsem charita, provoz stránek taky něco stojí (a to nepočítám můj čas), ale pokud chcete, můžu vám poslat číslo účtu na příspěvek…
  Časem to zřejmě odstraním, momentálně to spíše testuji.
 3. Martin Martin

  [1] Marek Pastornicky: Tento těžební script je z mého pohledu otravnější než reklama. Na stolním PC si toho třeba ani uživatel nevšimne, nicméně na notebooku jako v mém případě s i7 během chvíle běží chladič na plné otáčky což je velmi otravné.

 4. Peťan: Jak jsem již psal níž. Zatím to spíše jenom testuji, výkon je na článcích nastaven na 25%. Je to trochu kontroverzní téma, ale mám takový pocit, že když bych sem umístil třeba číslo účtu, tak mi nikdo nepošle ani korunu. Stránku nemám na výdělek, ale provoz stránky stojí ročně cca 1500 Kč + ohromné množství mého času. A návštěvník „platí“ pouze za čas na stránkách strávený. Pokud tedy větráky jedou na plný výkon zřejmě si byl na stránkách delší dobu – četl si článek. Doufám, že si v něm nalezl užitečné informace 🙂 Skript byl už odstraněn.
 5. Martin Martin

  [2] Martin: Tak to je potom otázka jak dobře funguje to omezení výkonnosti, jelikož v mém případě reálně těžební skript vytíží všechny 4 jádra na 50–60% . Chápu Váš záměr, neberu to tak kriticky jen ta forma otravnosti (hučení pod rukou) je možná subjektivně horší než reklama, na kterou si už člověk víceméně zvykl.

  Každopádně četl jsem Váš článek o sodobaru, pořídil jsem si výdejník barelové vody s průtokovým výrobníkem sody a momentálně si pohrávám s myšlenkou vytvoření něčeho jako postmix. Pomocí persilstatických pump dávkovat sirupy během výdeje, například 2–3 příchutě. Neuvažoval jste o něčem podobném?

 6. Peťan: Taky jsem o tom uvažoval – přesně stejným způsobem. Pomocí peristaltického čerpadla by se do trysky přiváděla příchuť. Zůstalo to však pouze jako myšlenka a momentálně to neplánuji. Ale neměl by s tím být problém..
 7. Michalson Michalson

  Ahoj, super web. Jsem rád, že se i dnes někdo dobrovolně věnuje takovýmto webům.
  Je zde hodně zajímavého čtení, Michal.

 8. Peťan: Díky, potěší to, když někdo ocení moji práci.
 9. Mirek Mirek

  Ahoj, na stránky jsem narazil náhodou při hledání měniče DC/AC z 12V na 24V 1A (klakson z historického výtahu). Web mne zaujal a pročtu si pár zajímavých článků ještě teď během dovolené… 🙂 Určitě naleznu inspirativní čtení i okolo Arduina, kterému se začínám věnovat, abych úplně nezakrněl, 🙂 přestože se mi tlačí na záda šedesátka 🙂
  Díky, že se stále někdo věnuje bastlířským stránkám s tak širokým záběrem…

 10. Peťan: Takovýhle komentář vždycky potěší. Snad tu najdeš nějaký zajímavý čtení 🙂
  Článků okolo Arduina je tu jenom pár. Myslím, že je zbytečné kopírovat dokola ty samé věci, jak rozchodit čidlo apod. Spíš se snažím jednoduše vysvětlit nějaké speciality.
 11. Mirek Mirek

  Někdo mi předělal smajlíky na 4 otazníky 🙂
  Jo a reCAPTCHA na tabletu je fakt “pochoutka” 🙁
  Kdo ví, jestli tohle vůbec vložím…

 12. Peťan: Smajlíky jsem tam vrátil alespoň textový. Oni ty moderní smajlíci tu zas tak podporovaný nejsou 😀
  ReCaptchu tu mám kvůli spamu. Zas tolik toho není, ale každej den promazávat reklamy na viagru se mi nechce 😀
 13. Mirek Mirek

  [6] Mirek: Chápu to, vijágra mne taky vytáčí. Na druhou stranu je úsměvné, když se manželce protlačí do mailu reklama na prodloužení penisu… 😀
  Nakonec to přes ty praštěný obrázky třeba na pátý pokus taky procpu. Měj se fajn a ať se dílo daří. 🙂

 14. Karolína Karolína

  Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli bych mohla použít tvůj obrázek (Blokové schéma frekvenčního měniče, z článku https://www.mylms.cz/…niho-menice/) do bakalářky. Samozřejmě s uvedenou citací. Děkuju

 15. Peťan: Samozřejmě, že je to možné.
 16. Kamil Kamil

  Dobrý den, šlo by prosím na tomto super webu do přehledů (úvodní stránka atd.) i vlastního detailu článků přidat datum+čas zveřejnění?

 17. Peťan: Přibližná doba od zveřejnění je v každém článku na konci v zápatí (nad komentáři). Po najetí nad tento text se zobrazí datum a čas. Podle mě je zbytečné uvádět čas přesně na minutu…ale můžu to upravit.
  PS.: Omylem jsem u tohoto komentáře umazal odkaz na web… kdyžtak ho sem znovu napiš a já ho přidám.
 18. Kamil Kamil

  [9] Kamil: Aha, tak to bych opravdu nenašel, je to dobře zákeřně schováno :-).
  Čas samozřejmě potřeba není, ale přimlouval bych se za zveřejnění přímo někde u titulku článku (a v těch přehledech). V současné podobě to podle mě nikdo nenajde. Já se orientoval jen podle dat v diskuzích, pokud tam jsou příspěvky.
  Ale v pohodě, je to jen námět.

 19. Peťan: On tohle není zpravodajský web, takže na datu zveřejnění článku tak nějak nezáleží. Vlastně mě ani nenapadá k čemu by to někomu mohlo být.
  Trochu jsem upravil zobrazení na konci článku a zobrazení data a času v komentářích. Teď se zobrazuje přesný čas zveřejnění. Stěhovat toto na začátek článku nebudu.
 20. Erik Erik

  Ja by som sa toho účtu až tak nebál. Skúšal som patreon, ale to som nevedel, že tam existuje len spôsob platenia cez pravidelné platby. Teda nie že by som ti neodprial. Chcel som poslať 10 dolárov, napísalo mi, že poplatok zo slovenska bude + 2$ a keď som to potvrdil, tak to nakoniec napísalo, že som prispel 9$, aj keď platiť mám 12$. To už mi príde ako zlodejina a hneď som to zrušil.
  Tak šup sem číslo účtu alebo paypal, zakiaľ som v charitatívnom amoku s pocitom, že si nejaký ten malý príspevok na prevádzku web stránok alebo pivo zaslúžiš.

  Peťan: Oh, děkuji. To se mi ještě nestalo 🙂 Samozřejmě, že uvítám jakýkoliv peníz…číslo účtu je 1019937201/6100 (IBAN: CZ9861000000001019937201). Můžu se zeptat, co tě na stránce zaujalo?

  • Erik Erik

   Odpovedam z mobilu, tak si dovolim bez hackov a dlznov.
   Dotiahol ma sem cez google ohradnik z indukcky, oslovila forma a preciznost podaneho textu a ked som presiel dalsie clanky, tak dorazila vytrvalost a tvoj entuziazmus. Ludia si nevedia predstavit, co to da za pracu popri svojej robote tvorit clanky, udrziavat web a to vsetko nadsenecky s investovanim vlastnych penazi bez priameho zameru na tom zarobit. Osobne som ITckar bez elektrotechnickeho vzdelania, ktory sa na stare kolena snazi okorenit svoj zivot roznymi vytvormi v kombinacii s arduinom, co ma nuti sa ponarat viac do fungovania tranzistorov, rezistorov, lediek a vsetkeho okolo. Tvoje clanky ma posunuli dalej a tak si myslim, ze si zasluzis aspon moralnu podporu v podobe skromnych 10 eur, ktore sa isto lahko stratia v studnici casu a penazi, ktore do webu investujes, ale isto potesia na srdci, ked uz nie aspon na „jatrach“ v podobe poharika niecoho dobreho. Drzim ti palce a zelam dalsich prispievatelov, v ktorych sa pohne nieco moralne, tak ako vo mne.

   Peťan: Díky moc. Každý peníz se hodí, a teď dvojnásob, viz články o stavbě domu… Máš pravdu, tvorbou stránek jsem strávil spousty a spousty času. Ale přijde mi to smysluplnější, než dělat nějaký kraviny. Sám stránky používám, když něco zapomenu a potřebuji si osvěžit paměť. To je i jeden z důvodů, proč některé články vznikly. Teď mám rozepsáno několik článků, ale chci udržet nějakou úroveň, tak to jde velice pomalu. Nechť se daří s Arduinem – mám tu nějaké čtení i o něm, ale nechci jenom opakovat již dávno napsané. Na to se specializují jiné portály.

   • Erik Erik

    Arduino je fajn a to som presiel vsetko. Osobne som celkom daleko a podarilo sa mi rozchodit meranie urovne zumpy pomocou radiom komunikujucich dvoch arduin so zobrazenim na display-i, aka je predpokladana vydrz nadrze pri plneni za poslednych x dni. Tak isto som vytvoril inteligentne dekoracne osvetlenie interieru pomocou lediek, ktore reflektovalo aktualny zapad slnka pre danu oblast a reagovalo na infra senzor, ked clovek vstal z postele a siel treba na wc, aby to zasvietilo pod nohy a clovek nepackoval, nez trafi von z miestnosti. Clovek hlada stale nejake vyzvy, len ja nemam gule na to, aby som to zhmotnil v podobe pismeniek na web, tak ako ty.
    Drzim palce s domom. Tam je vyziev az, az. Sam tym prechadzam sperkovanim exterieru a interieru, aby som mohol povedat, moj dom, moj hrad.:-)

 21. Pavel Pavel

  Dobrý den přeji.
  Předem chci poděkovat za vaše internetové stránky plné informaci. Ne jedenkrát jsem z nich čerpal, ale proč vám píšu.
  Dostalo se mi do ruky jedno zapojení a nevím si s tím rady. Ze slaboproudu si občas něco postavím jako stavebnici.
  Nechtěl bych to tu nějak věřejně rozebírat a uvital bych by nějaky osobnější kontakt. Třeba meil. Samozřejmě to nechci zadarmo. Přispěl bych na provoz internetových stránek.Děkuji.

  Peťan: Mail je info@mylms.cz. Ale rozhodně za nic neručím – nemám čas, tak je možné, že kloudně ani neodpovím 😉

 22. Z.Slovan Z.Slovan

  Mate docela prakticke stranky.Diky za vasi praci.At se Vam dari i v dalších letech…Z.Slovan

  Peťan: Díky, díky 🙂

 23. Pavel Pavel

  Dobrý den pane Petře- jestli Vás tedy tak mohu oslovovat. Chci Vám touto cestou poděkovat za informace, které nám elektrotechnikům-bastlířům zdarma poskytujete. Z toho balastu, který se na nás z internetu hrne, působí Vaše stránky jako balzám! A teď konkrétně: na Váš web jsem se dostal při shánění informací k programování modulu LOGO!, protože jsem slíbil vyrobit kamarádovi systém automatického zavlažováni se dvěma čerpadly a 6 výstupními sekcemi, a to vše ovládané přes GSM/lokálně z místa/plně automaticky. Zatim mám zkušenost s moduly Fatek, ale pro tento projekt chci zvolit Siemens. Teď jsem ve fázi vývojového diagramu, cca za 3 týdny bych to chtěl naprogramovat a odladit. Tak uvidíme…
  Dost bylo keců, jdeme něco dělat.
  Přeji stále plno energie, protože Vaše články mají smysl a doufám, že budete pokračovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.