Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Oprava DVD

2

Dostalo se mi na stůl (na opravu) DVDčko Hyundai, který nepřežilo jednu z mnoha letních bouřek. Když ho neopravím, tak se aspoň mrknu dovnitř, jak vypadá elektronika za 990Kč.

Zakrytovaný DVDčko

Uvnitř jsem moc věcí nečekal. Ale myslel jsem, že zdroj a ostatní elektronika budou na sólo deskách jako to je u našeho satelitu.

Odkrytovaný DVDčko

Detail elektroniky

Odpojená deska na stole. Zdroj, elektronika, konektory…all in one

Druhá strana. Tady jde vidět oddělení „siloviny“

Nakonec se ukázalo (asi po 5 vteřinách zkoumání), že je přepálená pojistka T1A 250V. Na předposledním obrázku jde vidět nalevo vedle usměrňovače – hledejte. Ostatní elektronice asi nic není (vše funguje jak má). Docela mě překvapilo, že na vstupu není ochranný varistor (ale to jen tak na okraj 🙂 )

Jo a ještě něco – výrobce elektroniky (hlavní desky) není Hyundai, ale Hitachi. A pochybuju, že to u DVDček jinejch značek (Sencor apod.) bude jinak. Jeden výrobce vyrábí třeba za 5$ takovýhle desky, ostatní je kupují a montují do svých DVDček, Blu-ray přehrávačů, televizí…ono na druhou stranu to drží ceny elektroniky pěkně při zemi. Kde jsou ty doby, když jsme kupovali video za 12 000Kč?

DVDčko bylo opraveno, 990Kč ušetřeno… 🙂

  1. Karel Ondruška Karel Ondruška

    Dobrý den, mam problém že mi v jednom přístroji odešla ta samá pojistka T1A250V ale nemůžu ji v letovatelné podobě nikde sehnat. Můžete mi prosím poradit?

    • Peťan: Zkusit projít obchody GM, GES, TME, případne Farnell. Další varianta je toto: http://www.gme.cz/…829-090.html A nebo vzít normální trubičkovou pojistku a napájet na ní drátky, jako jsem to udělal já. Akorát je potřeba pájet rychle, aby se pojistka nezničila.
  2. Karel Ondruška Karel Ondruška

    Díky za pomoc, asi skončím u pájení drátků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.