Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Přívod vody – montáž vodoměru na stavbu

0

Zřízení vody na pozemek byla o poznání rychlejší akce než u elektřiny. V místě stavby není vyžadována vodoměrná šachta, takže se vodoměr umístí nejdříve na hranici pozemku kvůli stavbě a poté se přesune do technické místnosti.

Nejdříve jsem si u místní vodovodní společnosti zjistil co vše je nutné zajistit. Založil jsem si smlouvu a poté kontaktoval technika a domluvil se na termínu montáž vodoměru. Technici měli čas hned druhý den, takže celá akce včetně smlouvy trvala cca týden.

Vodoměr jsem chtěl během stavby nějak ochránit. Rozhodl jsem se tedy umístit ho do provizorní bedny, kterou zakopu do země. Je to opravdu pouze dočasné řešení. Protože hadice (DN32) již byla vyvedena na hranici pozemku, zakopal jsem starou bednu do země kousek pod zem.

Hadice na parcele

Zakopaná bedna

Hadice je vedena z boku do bedny

Druhý den přijeli technici, osadili vodoměr s kohoutem, podepsal se papír o předání vodoměru, otevřel se přívod vody na parcelu a bylo hotovo. Vývod na který našroubuji hadici je 3/4″. Stačí tedy zakoupit šroubení a hadici. Nyní mám vodu…můžu zprovoznit vodotrysk 🙂

Pro příště bych zvolil bednu o něco větší. Tato má cca 60 cm a sestava s kohoutem, vodoměrem a šroubením se tam vejde jen tak, tak… Za vodoměr budu muset namontovat koleno a teprve poté hadici.

Vodoměr nainstalovaný v dočasné bedně

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.