Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Seštelování předního světla

0

Když jsem si kupoval auto tak jsem si všiml že bylo bouraný. Takovej trošku pomačkanej plech před baterkou a přesně nesedělo světlo v plastech. Nijak zvlášť to nevadí. Auto jezdí celkem v pohodě.

Akorát přes zimu (když je furt tma) jsem si všiml že mi levý světlo svítí o trošku výš. Po dlouhé době jsem se to rozhodl seštelovat. U serva je takový plastový šroubek (inbus), kterým se dá doladit pozice světla. Ale já si řekl, že to rozdělám celý a mrknu se na to jak to tam mají udělaný…

Když jsem oddělal masku a světlo, tak jsem zjistil, že ten plech na kterým to je přišroubovaný je zdeformovaný a že celý světlo je tím pádem trošku posunutý nahoru. Pokusil jsem se to srovnat. Moc se mi to nepodařilo. Zevnitř je plast, kterýse mi nechtělo sundávat a zvenku jen 2 díry. Napadlo mě vzít závitovou tyč, na tu našroubovat matici a zkusit to vytáhnout. Trošku se to srovnalo. Ale asi po 20 minutách bouchání, tahání a klepání jsem tam přidal podložku a zašrouboval světlo zpět. Zbytek doladil inbusákem na servu.

Jo a ten plast pod světlem stejně nesedí přesně. Je furt takovej odstátej. Je tam nějaký neznačkový světlo – original je Valeo a vlevo je nějaký Depo. Doporučuji samozřejmě origo. Ale je to lepší než předtím.

Při příležitosti sundanémasky jsem na sahaře udělal červenej proužek 🙂

PS.: Omluvte kvalitu fotek. Foceno kamerou 🙂

Bez masky a světla. Zkoušel jsem to vytahávat závitovou tyčí

Takhle to tam je naprasený

A takhle by to mělo vypadat (pravá strana)

Plast pod světlem (neseděl přesně)

Nahrál jsem ten plast a roztáhnul, aby to pěkně zacvaklo 🙂

Nakonec jsem trošku obtáh větrák sahary červenou barvou. Možná bude světlemodrá 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.