mylms.cz

... web o elektronice


28) Použití OZ, běžné typy OZ

Doporučuji přejít na novější článek!

Operační zesilovače se v současnosti vyrábějí ve formě integrovaných obvodů (ve tvaru válečku nebo „švábů“) a mají široké využití.

Oblast použití:

  • V řídící a regulační technice slouží OZ jako komparátory referenčního a sledovacího napětí
  • Jako regulátory a v měřící technice jako měřící zesilovače s vysokým vstupním odporem.
  • Klopné obvody, D/A převodníky, spínače na nastavené napětí, NF-předzesilovače, NF-koncové zesilovače, zdroje konstantního proudu, zdroje konstantního napětí, …


 

26-1

Schéma zapojení OZ

 

28-1

 

28-2Napsal Petan před sedmi roky v kategorii Elektronika Závěrečky. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 5297x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost. Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený e-mail!
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.