mylms

... web o elektronice


28) Použití OZ, běžné typy OZ

Doporučuji přejít na novější článek!

Operační zesilovače se v současnosti vyrábějí ve formě integrovaných obvodů (ve tvaru válečku nebo „švábů“) a mají široké využití.

Oblast použití:

  • V řídící a regulační technice slouží OZ jako komparátory referenčního a sledovacího napětí
  • Jako regulátory a v měřící technice jako měřící zesilovače s vysokým vstupním odporem.
  • Klopné obvody, D/A převodníky, spínače na nastavené napětí, NF-předzesilovače, NF-koncové zesilovače, zdroje konstantního proudu, zdroje konstantního napětí, …


 

26-1

Schéma zapojení OZ

 

28-1

 

28-2Napsal Petan před šesti roky v kategorii Elektronika Závěrečky. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 4811x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost (viz licence). Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený mail!.
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.