mylms

... web o elektronice


37) Základní řada TTL

TTL znamená „tranzistor-tranzistor logik“ Převažující prvky v obvodu budou tedy tranzistory a hlavním obvodem logiky TTL bude hradlo NAND

Obvod NAND je na vstupu řešen víceemitorovým tranzistorem. Počet editorů určuje počet vstupů (bývá jich až 8). Dále následuje invertor, který oddělí kladnou a zápornou půlvlnu a pošle ji na výstupy. Tyto výstupy jsou v tzv. totemovém zapojení s oddělovací diodou.

37-1

 

37-2s

Zisk – Určuje, kolik dalších hradel je možné připojit k jednomu výstupu hradla. Výstupní proudy jsou 10× větší, než vstupní → na jeden výstup lze připojit 10 vstupů (zisk hradla je 10).
 

37-3sNapsal Petan před šesti roky v kategorii Elektronika Závěrečky. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 4538x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost (viz licence). Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený mail!.
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.