mylms

... web o elektronice


38) Klopné obvody v číslicové technice

38-2

 

RS-NOR klopný obvod

Po budícím impulsu na vstup S (set) změní svůj stav na Q=1, impulsem na R (reset) změní svůj stav na Q=0

38-1

 

Synchronní klopný obvod RS

Mění své výstupy v závislosti na vstupech jen v okamžicích hodinových pulzů, kterými jsou řízeny. Vstup hodinových pulzů se značí C (angl. clock – hodiny).

38-3

 

D-klopný obvod

Mění svůj stav (vstupy R´, S´) v závislosti na vstupu D jen v okamžiku hodinového impulzu. Klopný obvod D nemá žádný zakázaný stav (nemůže nastat Q=neg(Q)).

38-4

 

JK-klopný obvod řízený jednou hranou

JK-klopný obvod mění svůj stav v okamžiku hodinového impulzu v závislosti na vstupech. Má hodinový vstup C, a nastavovací vstupy J, K (odpovídající S, R u asynchronního KO). Označení J, K bylo zvoleno náhodně. JK-KO nemá žádný zakázaný stav.

38-5

 

Neručím za správnost textu!! Tento text je přísně zakázáno kopírovat a publikovat ho jako vlastní. Můžete z něj čerpat pouze jako ze zdroje informací s uvedením původního zdroje – tuto stránkuNapsal Petan před šesti roky v kategorii Elektronika Závěrečky. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 6857x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost (viz licence). Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený mail!.
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.