mylms.cz

... web o elektronice


38) Klopné obvody v číslicové technice

38-2

 

RS-NOR klopný obvod

Po budícím impulsu na vstup S (set) změní svůj stav na Q=1, impulsem na R (reset) změní svůj stav na Q=0

38-1

 

Synchronní klopný obvod RS

Mění své výstupy v závislosti na vstupech jen v okamžicích hodinových pulzů, kterými jsou řízeny. Vstup hodinových pulzů se značí C (angl. clock – hodiny).

38-3

 

D-klopný obvod

Mění svůj stav (vstupy R´, S´) v závislosti na vstupu D jen v okamžiku hodinového impulzu. Klopný obvod D nemá žádný zakázaný stav (nemůže nastat Q=neg(Q)).

38-4

 

JK-klopný obvod řízený jednou hranou

JK-klopný obvod mění svůj stav v okamžiku hodinového impulzu v závislosti na vstupech. Má hodinový vstup C, a nastavovací vstupy J, K (odpovídající S, R u asynchronního KO). Označení J, K bylo zvoleno náhodně. JK-KO nemá žádný zakázaný stav.

38-5

 

Neručím za správnost textu!! Tento text je přísně zakázáno kopírovat a publikovat ho jako vlastní. Můžete z něj čerpat pouze jako ze zdroje informací s uvedením původního zdroje – tuto stránkuNapsal Petan před sedmi roky (2012-01-23 17:56:00) v kategorii Elektronika Závěrečky. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 7861x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost. Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený e-mail!
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.

Fields marked with * are required.
Do not add your email address. I always answer inside the comment, not to included address.
Links for external pictures will changed to pictures and add inside the commentary.