mylms

... web o elektronice


42) Posuvné registry - popis činnosti, použití

Posuvný registr posouvá vloženou informaci po výstupech podle hodinových impulzů. Posuvný registr se většinou skládá z JK KO řízených dvěma hranami, tedy z JK-MS KO.

 

  • Sériový vstup je přiveden přímo na J-vstup prvního KO do obvodu D0 a přes invertor na jeho K-vstup.
  • První KO D0 převezme vstupní informaci (1, nebo 0) na sériový vstup při nástupní hraně hodinového impulzu a předá ji na výstup Q0 při sestupné hraně hodinového impulzu.
  • To se opakuje u dalších KO (D1, D2, Dn)

 

42-1

Posuvný registr se sériovým vstupem, sériovým a paralelním výstupem.

 

Použití:

Posuv informace, převod ze sériové na paralelní informaci, zvětšení počtu výstupů, zařízení s posuvnými světly, zpožďovače, atp.

tomto obvodu je použit SIPO (Serial In – Paralel Out) posuvný registr. Do registru jsou sériově „nahrána“ data a poté paralelně „vyslána“ k jednotlivým diodám v 7segmentu. V tomto obvodu je použit posuvný registr SIPO i PISO


Neručím za správnost textu!! Tento text je přísně zakázáno kopírovat a publikovat ho jako vlastní. Můžete z něj čerpat pouze jako ze zdroje informací s uvedením původního zdroje – tuto stránkuNapsal Petan před šesti roky v kategorii Elektronika Závěrečky. Připojeno 1 komentář.
Přečteno 9498x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost (viz licence). Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.1 | David | před šesti roky

Super

Konečně článek s posuvnými registry, kde je i „Použití“ :-)

reagovat

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený mail!.
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.