mylms.cz

... web o elektronice


42) Posuvné registry - popis činnosti, použití

Posuvný registr posouvá vloženou informaci po výstupech podle hodinových impulzů. Posuvný registr se většinou skládá z JK KO řízených dvěma hranami, tedy z JK-MS KO.

 

  • Sériový vstup je přiveden přímo na J-vstup prvního KO do obvodu D0 a přes invertor na jeho K-vstup.
  • První KO D0 převezme vstupní informaci (1, nebo 0) na sériový vstup při nástupní hraně hodinového impulzu a předá ji na výstup Q0 při sestupné hraně hodinového impulzu.
  • To se opakuje u dalších KO (D1, D2, Dn)

 

42-1

Posuvný registr se sériovým vstupem, sériovým a paralelním výstupem.

 

Použití:

Posuv informace, převod ze sériové na paralelní informaci, zvětšení počtu výstupů, zařízení s posuvnými světly, zpožďovače, atp.

tomto obvodu je použit SIPO (Serial In – Paralel Out) posuvný registr. Do registru jsou sériově „nahrána“ data a poté paralelně „vyslána“ k jednotlivým diodám v 7segmentu. V tomto obvodu je použit posuvný registr SIPO i PISO


Neručím za správnost textu!! Tento text je přísně zakázáno kopírovat a publikovat ho jako vlastní. Můžete z něj čerpat pouze jako ze zdroje informací s uvedením původního zdroje – tuto stránkuNapsal Petan před sedmi roky (2012-01-24 17:32:00) v kategorii Elektronika Závěrečky. Připojeno 1 komentář.
Přečteno 11330x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost. Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.1 | David | před sedmi roky (2012-02-03 15:56:35)

Super

Konečně článek s posuvnými registry, kde je i „Použití“ :-)

reagovat

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený e-mail!
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.

Fields marked with * are required.
Do not add your email address. I always answer inside the comment, not to included address.
Links for external pictures will changed to pictures and add inside the commentary.