mylms

... web o elektronice


49) Převod R/U

Princip vyplívá z Ohmova zákona UX=In*RX.
Hlavní problém je zajistit aby referenční proud In byl konstantní, protože RX je proměnný.

 

Použití zdroje konstantního proudu

49-1

 

Zapojit RX do zpětné vazby zesilovače

49-2


Konstantní proud je vytvořen pomocí zdroje el. napětí UREF a normálového odporu RN, zanedbáme-li vstupní proud. OZ teče proud IN, vytvoří se na něm úbytek a tím i na výstupu OZ napětí UX. Záměnou RN můžeme snadno měnit rozsah měření. Jsme omezeni napětím ±10V


Neručím za správnost textu!! Tento text je přísně zakázáno kopírovat a publikovat ho jako vlastní. Můžete z něj čerpat pouze jako ze zdroje informací s uvedením původního zdroje – tuto stránkuNapsal Petan před šesti roky v kategorii Elektronika Závěrečky. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 4867x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost (viz licence). Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

* Hvězdičkou jsou označena povinná pole. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře.