mylms.cz

... web o elektronice


53) Přenosová média pro optoelektroniku

Jsou to materiály, pomocí kterých lze vést optický signál.

Optická vlákna
V době, kdy je potřeba přenést na co největší vzdálenost co největší množství dat se místo elektrického vedení (na kterém jsou velké ztráty a je potřeba velký počet zesilovacích stanic) využívají optické kabely.

 

53-1

 

Pomocí optického kabelu lze převést velké množství informací. Je také možné použít vícebarevné světlo – každá vlnová délka = jeden datový tok.

 

53-2

53-3

 

Útlum optických kabelů
Typ Útlum/km Vlnová délka
Plastové optické kabely POF (Plastic Optical Fiber) 200dB 650 nm
Optické kabely HCS® (Hard-Scad Silica) 7dB 650 nm
Skleněné optické kabely   780 – 1650 nmNeručím za správnost textu!! Tento text je přísně zakázáno kopírovat a publikovat ho jako vlastní. Můžete z něj čerpat pouze jako ze zdroje informací s uvedením původního zdroje – tuto stránkuNapsal Petan před sedmi roky (2012-01-26 19:00:00) v kategorii Elektronika Závěrečky. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 4302x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost. Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený e-mail!
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.

Fields marked with * are required.
Do not add your email address. I always answer inside the comment, not to included address.
Links for external pictures will changed to pictures and add inside the commentary.