mylms

... web o elektronice


53) Přenosová média pro optoelektroniku

Jsou to materiály, pomocí kterých lze vést optický signál.

Optická vlákna
V době, kdy je potřeba přenést na co největší vzdálenost co největší množství dat se místo elektrického vedení (na kterém jsou velké ztráty a je potřeba velký počet zesilovacích stanic) využívají optické kabely.

 

53-1

 

Pomocí optického kabelu lze převést velké množství informací. Je také možné použít vícebarevné světlo – každá vlnová délka = jeden datový tok.

 

53-2

53-3

 

Útlum optických kabelů
Typ Útlum/km Vlnová délka
Plastové optické kabely POF (Plastic Optical Fiber) 200dB 650 nm
Optické kabely HCS® (Hard-Scad Silica) 7dB 650 nm
Skleněné optické kabely   780 – 1650 nmNeručím za správnost textu!! Tento text je přísně zakázáno kopírovat a publikovat ho jako vlastní. Můžete z něj čerpat pouze jako ze zdroje informací s uvedením původního zdroje – tuto stránkuNapsal Petan před šesti roky v kategorii Elektronika Závěrečky. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 3641x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost (viz licence). Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený mail!.
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.