mylms

... web o elektronice


67) Způsob šíření vln, vedení

Před zachycením signálu anténou se šíří vlna prostorem (nad povrchem země, vesmírným prostorem; pomocí odrazů, přímo od zdroje k přijímači, atd.). Po zachycení anténou se musí velice slabý signál vést vedením např. k televiznímu přijímači. K vedení signálu se používá tzv. napaječ. Nejpoužívanějšími napaječi jsou koaxiální kabely s impedancí 75Ω

67-1

Koaxiální vedení 75Ω a příslušné útlumové křivky

 

Pro vedení satelitního signálu z LNB do přijímače se používá dvojitě stíněný koaxiální kabel. Anténní rozvody k účastnickým zásuvkám by měli být co nejkratší, měly by být minimálně 15mm od vedení nízkého napětí (50 – 1000V).

K anténním rozvodům patří kromě vedení ještě: anténní předzesilovače, slučovače, zesilovače, pásmové propusti, rozbočovače, účastnické zásuvky a zdroje napájecích předzesilovačů, konvertorů a rotátorů.

 

Neručím za správnost textu!! Tento text je přísně zakázáno kopírovat a publikovat ho jako vlastní. Můžete z něj čerpat pouze jako ze zdroje informací s uvedením původního zdroje – tuto stránkuNapsal Petan před šesti roky v kategorii Elektronika Závěrečky. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 5098x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost (viz licence). Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený mail!.
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.