mylms.cz

... web o elektronice


67) Způsob šíření vln, vedení

Před zachycením signálu anténou se šíří vlna prostorem (nad povrchem země, vesmírným prostorem; pomocí odrazů, přímo od zdroje k přijímači, atd.). Po zachycení anténou se musí velice slabý signál vést vedením např. k televiznímu přijímači. K vedení signálu se používá tzv. napaječ. Nejpoužívanějšími napaječi jsou koaxiální kabely s impedancí 75Ω

67-1

Koaxiální vedení 75Ω a příslušné útlumové křivky

 

Pro vedení satelitního signálu z LNB do přijímače se používá dvojitě stíněný koaxiální kabel. Anténní rozvody k účastnickým zásuvkám by měli být co nejkratší, měly by být minimálně 15mm od vedení nízkého napětí (50 – 1000V).

K anténním rozvodům patří kromě vedení ještě: anténní předzesilovače, slučovače, zesilovače, pásmové propusti, rozbočovače, účastnické zásuvky a zdroje napájecích předzesilovačů, konvertorů a rotátorů.

 

Neručím za správnost textu!! Tento text je přísně zakázáno kopírovat a publikovat ho jako vlastní. Můžete z něj čerpat pouze jako ze zdroje informací s uvedením původního zdroje – tuto stránkuNapsal Petan před sedmi roky (2012-01-30 17:29:00) v kategorii Elektronika Závěrečky. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 5756x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost. Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený e-mail!
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.

Fields marked with * are required.
Do not add your email address. I always answer inside the comment, not to included address.
Links for external pictures will changed to pictures and add inside the commentary.