mylms.cz

... web o elektronice


Barvení motoru

Tak jsem se na popud někoho z Peugeot fóra pustil do zkrášlování motoru. Když jsem si koupil auto, motorový prostor byl značně zašpiněný, místama orezlý a celkově to byl humus, tak jsem se chopil spreje, barev a … no posuďte sami.

Ohlasy jsou takový že někomu se to líbí, většině nelíbí (hlavně ta červená barva). Ale mě to je vcelku jedno. Stejně do motoru tak často nečumím :)

Časem změním barvu na světle modrou (spolu s brzdičema a bubnama) :)

 Plech nad svodama (nasávání teplého vzduchu do motoru)

 1. odstranění plechu
 2. nastříkání stříbřenkou
 3. přišroubování zpět

 

Už ve fázi jedna se naskytla taková malá technická chybka. Šrouby byli totálně zrezlý. 3 dny jsem je zkoušel povolovat, mazal naftou, brzdovkou (červenou nemám, takže jen žlutou), různejma sprejema a nic.
Tak přišla na řadu vrtačka :D Šrouby jsem odvrtal. Vyzávitoval nový závity a dal nový šrouby. Dofám že vydržej povětrnostní vlivy a vysokou teplotu :)

 

Kryt ventilů

 1. oškrábání rezu
 2. nabarvení
 3. očištění barvy

 

Nejdřív mě čekalo oškrábání rzi z toho deklu. Ocelák neměl šanci, puchejře pod barvou jsou horší než jsem myslel. Vyrtačkou s brusným kotoučkem a pak takovým oceláčkem přidělaným na vrtačce to šlo jedna báseň :)
Samozřejmě že doma nemám černou baru ve spreji tak jsem použil klasickou červenou + štěteček. Výsledek je asi sice horší, ale rozhodně to je lepší než předtím :) Setkávám se taky s kritikou ve stylu „Proč červený barva??“. Mě se to ale celkem líbí :)


Dál mám v plánu odrezit a přestříkat (barvou kastle) ostatní zrezlý díly motorovýho prostoru. Konkrétně ten rez pod baterkou (která bude nožná v haj…, protože ten vocas co měl to auto předemnou ji nechal skoro vyschnout (byli vidět suchý desky). Dneska (7.9.08) jsem do ní nalil asi 3/4 litru destilky :-| Sned nubude uplně mrtvá. Zatím mi to startovalo dobře :)

PS.: 21.12.2008 a furt startuje dobře :) Sice mírná zima ale mrazy už byli.

 

barvenimotoru-1

Takhle to vypadalo původně

 
barvenimotoru-2

Detail motoru

 
barvenimotoru-3

Po nabarvení

 
barvenimotoru-4

MotorNapsal Petan před sedmi roky (2012-01-17 19:24:00) v kategorii Peugeot 306. Připojeno 1 komentář.
Přečteno 5615x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost. Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.1 | radim @ | před šesti roky (2013-08-12 00:19:09)

Barva

Jakou barvu použít na to víko motoru, aby mi teplem od motoru neslezla? Díky

 • Peťan: Víko nedosahuje tak velkých teplot. Já jsem použil obyčejnou barvu na kov a drží to už nějakejch 5 let. Jinak, samozřejmě nějaká teplu odolná, nebo prášková by byla OK.
 • reagovat

  Připojte váš komentář!

  Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
  E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený e-mail!
  Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.

  Fields marked with * are required.
  Do not add your email address. I always answer inside the comment, not to included address.
  Links for external pictures will changed to pictures and add inside the commentary.