mylms.cz

... web o elektronice


Čištění hlavy válce

Bylo třeba se do toho pustit. Babetta nutně potřebuje nějaký ty poníky navíc… kdyby poníky, ono by stačilo i pár želv.
Po nějaké době jsem se pustil do vyčistění jak karburátoru, tak hlavy válce a všeho okolo.

hlava1-3

Zakarbonovanej píst Nejdřív jsem oddělal vn kabel, svíčku zatím nechal. Pak už stačilo odšroubovat čtyři matky a bylo to. Hlava šla v pohodě stáhnout ven.

 

hlava1-1

 

 

Po oddělání hlavy se objevil strašný pohled. Hlava i píst byly zakarbonovaný a zasviněný od oleje.

 

 
hlava1-2

Hlava

 

 

hlava1-3

Zakarbonovaný píst

 

 

hlava1-3

Detail

 

Přišlo na řadu čištění technickým benzínem a jemným kartáčkem (plastovým, ne ocelovým). Výsledek vypadal nějak takhle:

 

 

hlava1-5

Čistej píst

Po vyčištění hlavy se na ní objevili nějaký důlky. Pravděpodobně je způsobila rozbitá svíčka – upadl kus keramiky a píst to zkusil protlačit ven :-| Nebo do toho nějakej vocas bouchal kladivem. A nebo…viz komentáře.

 
hlava1-6

Díry v hlavě – „malou díru v hlavě mám…“

 

No, pak už jsem to jen dal do kupy. Pozor na ty gumové hadičky, ať je nezlomíte (jsou celkem křehký). Je potřeba aby přesně doléhaly na misku u karburátoru – slouží k odvedení přebytečného benzínu, aby nestékal po motoru.Napsal Petan před sedmi roky (2012-01-18 17:57:00) v kategorii Babetta 210. Připojeno 9 komentářů.
Přečteno 14714x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost. Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.1 | Martin | před sedmi roky (2012-08-20 21:58:30)

Stejně rozbouchanou hlavu mám na bábě i já.:-D

reagovat

2 | MARTIN | před sedmi roky (2012-09-01 16:38:16)

Ja sem sundal i tu druhoučást abych se podíval zda li je v pořádku těsnění pod hlavou.No a už to nemužu dát spatky pokaždé se mi ta hlava sekne o válec a už stim ani nehnu! nevim co stim. Za radu děkuji.

 • Peťan: Jak se hlava sekne o válec? Nemáš fotku? Zřejmě nemáš válec až uplně na doraz u motoru. Nesundával si ještě píst? Musí bejt šipkou dolu. Jestli máš válec správně nasazenej, tak z něj píst moc nevystupuje (2. obrázek od konce). Pak je potřeba hlavu nasadit přesně aby zapadnul do tej drážky/na to osazení
 • reagovat

  3 | MARTIN | před sedmi roky (2012-09-01 18:30:26)

  [2] MARTIN: Ale ja mam sundanou i tu druhou část hlavy,takže mi celej píst kouká.Pak už je jenom ojnice a kliková hřídel.

  reagovat

  4 | Martin | před sedmi roky (2012-09-08 23:39:39)

  [3] MARTIN: Nasadit vám to nejde nejspíš protože tam sou pístní kroužky (2) který se musej zamačknout do pístu a zámečků v něm.A po té opatrně nasouvat válec na píst aby se ty kroužky nepolámaly a nezničily tak vnitřek válce.

  reagovat

  5 | Martin | před šesti roky (2013-07-15 22:26:27)

  Dnes jsem opět nasazoval hlavu. Nejdřív jsem nasadil pístní kroužky a pak začal nasazovat hlavu. Kroužky jsem nejdříve zmačkl prsty a pak natlačil hlavu. Ale pak se to zaseklo. Musel jsem si pomoct paličkou. Nakonec jsem to doťukal. Jenže píst se pak v hlavě nepohyboval.Tak jsem to po chvíli boje sundal ale popradkali mi ty kroužky.. Nevím co dělám blbě. Ještě bych.. že když jsem to provedl nevěděl jsem, že v těch drážkách pro ty kroužky jsou nějaký zámečky.. Asi proto mi to nešlo..

  reagovat

  6 | karol @ | před šesti roky (2013-08-30 19:15:38)

  210 bab.

  cavte,mam problem,babetu som nedavno vycistil od karbonu,dal nove piestne kruzky a v podstate slape normalne ale po case jazdenia ked zastavim alebo uberiem plyn tak pocut taky zvuk v motore ako ked pustite v starom aute rozmrazovac predneho skla,proste ako keby tam bol ventilator a fukanie vzduchu..co to je?? moze sa stat ze som si nevsimol a pri zasuvani kruzkov sa zlomil kruzok a teraz to tam beha zlomene??? nerobilo mi to predtym tak neviem co sa deje…jedinu upravu mam zrezane koleno vyfuku.VDAKA za pomoc

  reagovat

  7 | karol | před šesti roky (2013-08-31 12:36:57)

  a este rozobral som valec a bolo v nom aj na pieste cierny olej…moze tam byt olej?? kruzky su ok,tesnenia tiez…

 • Peťan: Napadá mě, jestli tam máš správný kroužky. Vyrábí se 9 druhů (39mm až 41mm) podle výbrusu. Pak jestli něco není s ložiskem na klikovce? Taky si měnil? Jinak, do motoru jde benzín s olejem, takže se tam olej asi někde bude vyskytovat.
 • reagovat

  8 | Marek @ | před pěti roky (2014-03-19 14:19:43)

  ?

  Zdar k čemu jsou ty černý trubičky na tom obrázku jak máš v hlavě svíčku (na kraji hlavy)mě s toho vychází trochu kouře ale jen minimum tak jestli to je njáké chlazeni a myslím že do nich jde narmat njáký teploměr a ukazuje to teplotu válce.

  reagovat

  9 | L.G. | před dvěma roky (2017-03-05 19:19:56)

  Ďůlky v hlavě

  Ty ďůlky v hlavě znám, stane se to když se vám rozsype ložisko a kulička se zatoulá do válce. Kupodivu i v tomhle stavu Babettka jede dál :D

  reagovat

  Připojte váš komentář!

  Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
  E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený e-mail!
  Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.

  Fields marked with * are required.
  Do not add your email address. I always answer inside the comment, not to included address.
  Links for external pictures will changed to pictures and add inside the commentary.