mylms.cz

... web o elektronice


Falešný kotouče alias podložky

Vzadu na autě mám takový směšně malý bubínky :( Někde na netu jsem zahlídnul že se prodávaj falešný kotouče který maj předvrtaný různý dírky aby to vypadalo mrtě tunersky.
Moje známá lenost a škudlení, tedy cokoliv je o penězích od toho ruce pryč mi nedovolila to koupit. Kdo by taky vyhazoval 2kila za takovou píčovinu, že? :D

podlozky-1 

Sehnal jsem si kus nerezu (síla 2mm) a rozhodl se z toho na soustruhu stočit falešný kotouče. Bohužel mé výpočty (žádný nebyli) zklamaly, takže kotouče (odteď tomu říkejme podložky) jsou strašně malý. Ve skutečnosti to je zapříčíněno tím, že ten nerez byl malej a větší se mi bohužel nepodařilo sehnat :(

Rozměry podložek (nerezový plech)

  • Vnitřní průměr: 66mm
  • Rozteč děr: 4×108
  • Vnější průměr: cca 210mm
  • Tloušťka plechu: 2mm

 

podlozky-2

Na koberci před namontováním

 
podlozky-3

Tloušťka

 
podlozky-4

Jsou fakt malý. I z nepatrnýho úhlu jde vidět buben

 
podlozky-5

Z dálky

Zatím to mám na autě (lenost oddělávat kola). Ale až tam budu dávat zimáky tak to sundám a na auto to už nedám. Leda že bych je zmenšil tak, aby nebyli vidět a použil je jako 2mm podložky. Což zas tak moc není, takže se to nedá použít ani tak. V nejhorším je někomu střelim :DNapsal Petan před sedmi roky (2012-01-19 16:23:00) v kategorii Peugeot 306. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 4941x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost. Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený e-mail!
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.

Fields marked with * are required.
Do not add your email address. I always answer inside the comment, not to included address.
Links for external pictures will changed to pictures and add inside the commentary.