mylms

... web o elektronice


Ferguson AF 6319 CW

Před několika lety jsme si koupili satelit (na televizi se přes klasickou anténu nedalo koukat). Koupili jsme si ho jako set, takže v ceně byla parabola, LNB, a hlavně přijímač Ferguson AF 6318 CW. Je to jeden z nejlevnějších modelů. Někdy se nám stane že se prostě zasekne a pomůže jen vytažení ze zásuvky (ale to se naštěstí nestává tak často).Jednoho dne se na obrazovce objevilo „Vložte kartu…“. Karta samozřejmě byla vložena, takže pravděpodobná chyba byla v čtečce karet (špatný kontakt). Takže jsem přijímač rozdělal, vyčistil a už zase šlape jak nový

PS.: Většinou, kdy se rozbije takováhle věc, tak nemá ani cenu to opravovat. Termín „spotřební elektronika“ myslím mluví za vše. Levněji vyjde koupit nový…ať už jde o satelitní přijímač, DVDčko apod.

PPS.: Ovšem, pokud je člověk elektrikář dokáže většinou opravit aspoň spínaný zdroj. Stejně je většinou špatný elektrolitický kondenzátor. Dost se stává, že se prorazí blokovací kondenzátor na napájení nějakého IO a pak celý zařízení nefunguje. A to nemusí být jen ve zdroji.

ferguson-1

Celek

 

ferguson-2

Zdroj

 

ferguson-3

Čtečka karet

 

ferguson-4

Vstup signálu z LNBNapsal Petan před sedmi roky v kategorii Elektronika. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 6580x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost (viz licence). Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený mail!.
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.