mylms.cz

... web o elektronice


Ferguson AF 6319 CW

Před několika lety jsme si koupili satelit (na televizi se přes klasickou anténu nedalo koukat). Koupili jsme si ho jako set, takže v ceně byla parabola, LNB, a hlavně přijímač Ferguson AF 6318 CW. Je to jeden z nejlevnějších modelů. Někdy se nám stane že se prostě zasekne a pomůže jen vytažení ze zásuvky (ale to se naštěstí nestává tak často).Jednoho dne se na obrazovce objevilo „Vložte kartu…“. Karta samozřejmě byla vložena, takže pravděpodobná chyba byla v čtečce karet (špatný kontakt). Takže jsem přijímač rozdělal, vyčistil a už zase šlape jak nový

PS.: Většinou, kdy se rozbije takováhle věc, tak nemá ani cenu to opravovat. Termín „spotřební elektronika“ myslím mluví za vše. Levněji vyjde koupit nový…ať už jde o satelitní přijímač, DVDčko apod.

PPS.: Ovšem, pokud je člověk elektrikář dokáže většinou opravit aspoň spínaný zdroj. Stejně je většinou špatný elektrolitický kondenzátor. Dost se stává, že se prorazí blokovací kondenzátor na napájení nějakého IO a pak celý zařízení nefunguje. A to nemusí být jen ve zdroji.

ferguson-1

Celek

 

ferguson-2

Zdroj

 

ferguson-3

Čtečka karet

 

ferguson-4

Vstup signálu z LNBNapsal Petan před sedmi roky (2012-01-16 21:03:00) v kategorii Elektronika. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 6996x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost. Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený e-mail!
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.

Fields marked with * are required.
Do not add your email address. I always answer inside the comment, not to included address.
Links for external pictures will changed to pictures and add inside the commentary.