mylms.cz

... web o elektronice


Jak správně pověsit záclony

Pověsit správně záclony a závěsy může být někdy docela věda. Zvláště, pokud nevíte, jaký má být správný počet žabiček/háčků a nechce se vám experimentovat a již po několikáté záclony převěšovat. Zde Vám představím asi nejjednodušší postup věšení záclon.

veseni-zaclon-6

cbbegin2-1-300x180

CENA BASTLÍŘŮ 2018

Od 17. 9. 2018 do 1. 11. 2018 probíhá nominování do druhého ročníku Cenu bastlířů.
Pokud jste na této stránce našli něco zajímavého, nebo užitečného, budu rád pokud nominujete a dále budete hlasovat pro tento web. I samotná nominace by pro mě byla super věc a impuls k dalšímu tvoření těchto stránek...

Nominovat tento web můžete ZDE (do 1. 11. 2018)

Hlasovat pro tento web můžete ZDE (od 1. 11. 2018)

Aby pověšené záclony vypadaly hezky je potřeba je pověsit tak, aby mezi jednotlivými žabičkami byl stejný rozestup. To lze provést několika způsoby – Rozvěšováním např. po 10 centimetrech a doplňováním žabiček (musí se doplňovat už když je záclona skoro pověšená), nebo změřením délky záclony a vydělením počtem žabiček mínus jedna. Zde se však může vloudit nepřesnost, je třeba metr, často i kalkulačka, … Tento postup není úplně to, co hledáme.

veseni-zaclon-7

Obr. 1 – Výpočet počtu žabiček. Žabiček je pět, ale délku záclony musíme vydělit čtyřmi!

 

Jak tedy správě a nejrychleji pověsit záclony? Jak už jsem psal výš je nutný správný počet žabiček. Ten správný počet je 2 – 3 – 5 – 9 – 17 – 33 - 65 – 129 - 257 – 513 – 1025 – … Vše se odvíjí od vzorce PočetŽabiček = 2+ 1 (kde n může být libovolné celé číslo). S ohledem na běžné délky záclon se nejvíce osvědčilo používat 17 žabiček.

 

 

veseni-zaclon-1

Obr. 2 – Správný počet žabiček – 17 kousků

 

 

Na gárnýž se pověsí 17 (nebo jiný počet z řady výše) žabiček. Záclona se přichytne na obou koncích pomocí jedné žabičky. Zbylé žabičky se dají do stran a uprostřed zbyde jedna žabička, za kterou se pověsí střed záclony.

veseni-zaclon-2

Obr. 3 – Na krajních žabičkách visí záclona za kraje. Za prostřední se pověsí střed

 

 

veseni-zaclon-8

Obr. 4 -  Na krajních žabičkách visí záclona za kraje. Za prostřední se pověsí střed

 

 

veseni-zaclon-3

Obr. 5 – Záclona pověšená na třech místech

 

 

veseni-zaclon-9

Obr. 6 - Záclona pověšená na třech místech

 

 

veseni-zaclon-4

Obr. 7 – Další rozdělení počtu žabiček

 

 

Tento postup se opakuje stále dokola. Zabičky se dávají do stran tak, aby uprostřed zbyla vždy jedna volná. To je zaručeno správným počtem. Na obrázku č. 4 jich zbývá na každé straně 7, to jsou tři na každou stranu a jedna uprostřed (viz obrázek 5). Na prostřední žabičku se pověsí vždy střed nově vzniklého prověšení záclony.

veseni-zaclon-5

Obr. 8 – V dalším kroku zůstávají tři žabičky, na prostřední se pověsí střed prověšení

 

 

veseni-zaclon-6

Obr. 9 – Rozvnoměrne zavěšená záclona

 

 

veseni-zaclon-10

Obr. 10 - Rozvnoměrne zavěšená záclonaNapsal Petan před dvěma roky v kategorii Stavba domu. Připojeno 1 komentář.
Přečteno 553x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost. Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.1 | Homolova | před třemi týdny | https://www.dante.cz

Velikost záclony

pěkně sepsáno, já viděla tady přehledné video na měření záclon https://www.dante.cz/…akup-zaclon/

reagovat

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený e-mail!
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.