mylms.cz

... web o elektronice


Jak správně pověsit záclony

Pověsit správně záclony a závěsy může být někdy docela věda. Zvláště, pokud nevíte, jaký má být správný počet žabiček/háčků a nechce se vám experimentovat a již po několikáté záclony převěšovat. Zde Vám představím asi nejjednodušší postup věšení záclon.

veseni-zaclon-6Aby pověšené záclony vypadaly hezky je potřeba je pověsit tak, aby mezi jednotlivými žabičkami byl stejný rozestup. To lze provést několika způsoby – Rozvěšováním např. po 10 centimetrech a doplňováním žabiček (musí se doplňovat už když je záclona skoro pověšená), nebo změřením délky záclony a vydělením počtem žabiček mínus jedna. Zde se však může vloudit nepřesnost, je třeba metr, často i kalkulačka, … Tento postup není úplně to, co hledáme.

veseni-zaclon-7

Obr. 1 – Výpočet počtu žabiček. Žabiček je pět, ale délku záclony musíme vydělit čtyřmi!

 

Jak tedy správě a nejrychleji pověsit záclony? Jak už jsem psal výš je nutný správný počet žabiček. Ten správný počet je 2 – 3 – 5 – 9 – 17 – 33 - 65 – 129 - 257 – 513 – 1025 – … Vše se odvíjí od vzorce PočetŽabiček = 2+ 1 (kde n může být libovolné celé číslo). S ohledem na běžné délky záclon se nejvíce osvědčilo používat 17 žabiček.

 

 

veseni-zaclon-1

Obr. 2 – Správný počet žabiček – 17 kousků

 

 

Na gárnýž se pověsí 17 (nebo jiný počet z řady výše) žabiček. Záclona se přichytne na obou koncích pomocí jedné žabičky. Zbylé žabičky se dají do stran a uprostřed zbyde jedna žabička, za kterou se pověsí střed záclony.

veseni-zaclon-2

Obr. 3 – Na krajních žabičkách visí záclona za kraje. Za prostřední se pověsí střed

 

 

veseni-zaclon-8

Obr. 4 -  Na krajních žabičkách visí záclona za kraje. Za prostřední se pověsí střed

 

 

veseni-zaclon-3

Obr. 5 – Záclona pověšená na třech místech

 

 

veseni-zaclon-9

Obr. 6 - Záclona pověšená na třech místech

 

 

veseni-zaclon-4

Obr. 7 – Další rozdělení počtu žabiček

 

 

Tento postup se opakuje stále dokola. Zabičky se dávají do stran tak, aby uprostřed zbyla vždy jedna volná. To je zaručeno správným počtem. Na obrázku č. 4 jich zbývá na každé straně 7, to jsou tři na každou stranu a jedna uprostřed (viz obrázek 5). Na prostřední žabičku se pověsí vždy střed nově vzniklého prověšení záclony.

veseni-zaclon-5

Obr. 8 – V dalším kroku zůstávají tři žabičky, na prostřední se pověsí střed prověšení

 

 

veseni-zaclon-6

Obr. 9 – Rozvnoměrne zavěšená záclona

 

 

veseni-zaclon-10

Obr. 10 - Rozvnoměrne zavěšená záclonaNapsal Petan před třemi roky (2016-07-07 22:26:00) v kategorii Stavba domu. Připojeno 1 komentář.
Přečteno 1783x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost. Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.1 | Homolova | před šesti měsíci (2018-09-27 13:59:52) | https://www.dante.cz

Velikost záclony

pěkně sepsáno, já viděla tady přehledné video na měření záclon https://www.dante.cz/…akup-zaclon/

reagovat

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený e-mail!
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.

Fields marked with * are required.
Do not add your email address. I always answer inside the comment, not to included address.
Links for external pictures will changed to pictures and add inside the commentary.