mylms.cz

... web o elektronice


Koupě pozemku

Tak a je to tady, první krok! Pozemek hledám již řadu let. Sem-tam kouknu po inzerátech, projedu „net“ a pak to zase zavřu. Někdy se objeví něco zajímavého, jindy méně. Moje idea je najít pozemek o rozumné rozloze, blízko do práce a aby to nebyl úplný zapadákov.

Asi před dvěma lety jsem si všiml probíhající zástavby v nedaleké obci. Respektive se jednalo o pokračování/rozšiřování nové lokality. Zeptal jsem se tedy na dostupnost parcely. V té době se ještě čekalo na schválení zasíťování, stavbu komunikací atd. Protože jsem nikam nespěchal, tak jsem si parcelu do budoucna zamluvil…jeden nikdo neví.

 

pozemek-1

 Po dvou letech je parcela k mání. Parcela je v mírném kopci, zasíťovaná a s rozlohou necelých 900 m2. Po několika mailech a telefonátech se starostkou jsem konečně dostal smlouvu. Pozemek koupím z vlastních úspor, však kvůli tomu už kus života šetřím… Nejsem zastánce zničujících hypoték, ale bez té to stejně nepůjde…

No, prostě a jednoduše – mám svůj vlastní kus pozemku. Zatím se jedná o zemědělskou půdu. Bude tedy nutné pozemek převést na stavební pozemek (část přímo pod domem) a zbylou část na zahradu.

 

pozemek-2

Prostě kus pole…

 

Kromě samotné ceny pozemku jsem zaplatil správní poplatek 1000 Kč. Od podepsání smlouvy po převedení pozemku (zobrazeno ve výpisu z katastru) uplynulo 26 dní. Cca po měsíci mi přišel papír z pozemkového fontu. Poté je nutné zaplatit na finančním úřadě daň z nabytí nemovitosti. Ta je 4 % z kupní ceny pozemku. Poté je nutné se přihlásit k dani z nemovitosti – je tedy nutné opět zajít na finanční úřad a vyplnit příslušný formulář. Po rozdělení pozemku na stavební parcelu a zahradu bude nutné toto ještě jednou zopakovat. Zasraný daně…

Pozemek je už zasíťovaný. Je tedy na hranici pozemku elektřina, voda a plyn. V budoucnu se plánuje dodělat kanalizace. Nyní je tedy na řadě vyvést z elektroměrového sloupku zásuvku na stavební rozvaděč, nechat udělat revizi a to celé nahlásit ČEZu. Ten potom osadí elektroměr. Další krok bude přípojka vody. Hadice už je připravena od dodavatele, takže bude potřeba udělat spíše administrativní kroky, nechat si osadit vodoměr a připravit na něj nějakou krabici proti poškození a zamrznutí.Napsal Petan včera (2019-04-18 10:00:00) v kategorii Stavba domu. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 418x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost. Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený e-mail!
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.

Fields marked with * are required.
Do not add your email address. I always answer inside the comment, not to included address.
Links for external pictures will changed to pictures and add inside the commentary.