mylms.cz

... web o elektronice


Koupelnové zrcadlo s LED osvětlením

Ceny zrcadel s osvětlením se pohybují od dvou tisíc výše. Samozřejmě záleží na velikosti a provedení. Pokud je člověk alespoň trochu zručný může si poměrně jednoduše vyrobit takové zrcadlo sám, za méně, než polovinu ceny…

zrcadlo-7

Svítící zrcadlo…né moc vydařená fotkaZákladem je standardní zrcadlo. Já jsem koupil zrcadlo z www.e-zrcadlo.cz o velikosti 70×60 cm s vybroušenými fazetami a s bezpečnostní fólií. Určitě doporučuji bezpečnostní fólii. Tato fólie nemá za úkol ochránit zrcadlo, ale při rozbití se nerozpadne na střepy. Stojí pár korun a přispěje nejen k bezpečnosti, ale hlavně pískování je pak velice snadné…

Nejdřív jsem si rozměřil rozměry osvětlení. Jde o dvě linky 40 cm vysoké a 1,5 cm široké. Každá 5 cm od hrany zrcadla. Díky bezpečnostní fólii by stačilo pomocí pravítka a lámacího nože fólii vyříznout a rovnou pískovat. Já jsem na fólii radši ještě nalepil nějakou měkčí pásku, aby nedošlo k poškození zrcadla na místech, kde nechci… Ale myslím, že to bylo zbytečné.

 

zrcadlo-1

Odstranění ochranné fólie

 

zrcadlo-2

Nalepená páska

 

 

 

Pomocí běžné pískovací pistole a křemičitého písku jsem vypískoval dva pruhy. Na každý pruh padla asi jedna nádoba písku… Důležité je pracovat s brýlemi, nejlépe se štítem a ještě s šátkem přes obličej. Odlétající písek, zvlášť v očích není nic příjemného. Možná by nebylo od věci přelakovat opískované části bezbarvým lakem kvůli zamezení oxidaci lesklé vrstvy.

 

zrcadlo-3

Vypískovaný pruh

 

zrcadlo-4

Vypískované pruhy na zrcadle

 

zrcadlo-5

 

 

Za opískované pruhy jsem nalepil pásky obroušeného plexiskla. Je to kvůli rozptylu světla z LED pásků. LED pásky jsou napájené z bezpečného spínaného zdroje 230 / 12 V. Dále jsem na zadní stranu zrcadla nalepil topnou fólii, která zamezí zamlžování skla. Ta je napájena zároveň s osvětlením. Její odběr je 28 W.

 

zrcadlo-6

Nalepená topná fólie

 

zrcadlo-8

Celé zrcadlo

 

 

Zrcadlo je nalepeno na držáku ve tvaru „U“, který je sešroubován z hliníkových profilů. Držák zrcadlo vyztuží, ale flexibilní lepidlo umožní tepelnou dilataci… Celé zrcadlo je pověšeno na háčcích, které zapadají do drážky na profilu.

PS.: Omluvte kvalitu fotek. Foceno mobilem za ne úplně ideálních podmínek.Napsal Petan před třemi roky (2015-11-30 20:30:00) v kategorii Elektronika Ostatní. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 7780x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost. Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený e-mail!
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.

Fields marked with * are required.
Do not add your email address. I always answer inside the comment, not to included address.
Links for external pictures will changed to pictures and add inside the commentary.