mylms

... web o elektronice


Koupelnové zrcadlo s LED osvětlením

Ceny zrcadel s osvětlením se pohybují od dvou tisíc výše. Samozřejmě záleží na velikosti a provedení. Pokud je člověk alespoň trochu zručný může si poměrně jednoduše vyrobit takové zrcadlo sám, za méně, než polovinu ceny…

zrcadlo-7

Svítící zrcadlo…né moc vydařená fotkaZákladem je standardní zrcadlo. Já jsem koupil zrcadlo z www.e-zrcadlo.cz o velikosti 70×60 cm s vybroušenými fazetami a s bezpečnostní fólií. Určitě doporučuji bezpečnostní fólii. Tato fólie nemá za úkol ochránit zrcadlo, ale při rozbití se nerozpadne na střepy. Stojí pár korun a přispěje nejen k bezpečnosti, ale hlavně pískování je pak velice snadné…

Nejdřív jsem si rozměřil rozměry osvětlení. Jde o dvě linky 40 cm vysoké a 1,5 cm široké. Každá 5 cm od hrany zrcadla. Díky bezpečnostní fólii by stačilo pomocí pravítka a lámacího nože fólii vyříznout a rovnou pískovat. Já jsem na fólii radši ještě nalepil nějakou měkčí pásku, aby nedošlo k poškození zrcadla na místech, kde nechci… Ale myslím, že to bylo zbytečné.

 

zrcadlo-1

Odstranění ochranné fólie

 

zrcadlo-2

Nalepená páska

 

 

 

Pomocí běžné pískovací pistole a křemičitého písku jsem vypískoval dva pruhy. Na každý pruh padla asi jedna nádoba písku… Důležité je pracovat s brýlemi, nejlépe se štítem a ještě s šátkem přes obličej. Odlétající písek, zvlášť v očích není nic příjemného. Možná by nebylo od věci přelakovat opískované části bezbarvým lakem kvůli zamezení oxidaci lesklé vrstvy.

 

zrcadlo-3

Vypískovaný pruh

 

zrcadlo-4

Vypískované pruhy na zrcadle

 

zrcadlo-5

 

 

Za opískované pruhy jsem nalepil pásky obroušeného plexiskla. Je to kvůli rozptylu světla z LED pásků. LED pásky jsou napájené z bezpečného spínaného zdroje 230 / 12 V. Dále jsem na zadní stranu zrcadla nalepil topnou fólii, která zamezí zamlžování skla. Ta je napájena zároveň s osvětlením. Její odběr je 28 W.

 

zrcadlo-6

Nalepená topná fólie

 

zrcadlo-8

Celé zrcadlo

 

 

Zrcadlo je nalepeno na držáku ve tvaru „U“, který je sešroubován z hliníkových profilů. Držák zrcadlo vyztuží, ale flexibilní lepidlo umožní tepelnou dilataci… Celé zrcadlo je pověšeno na háčcích, které zapadají do drážky na profilu.

PS.: Omluvte kvalitu fotek. Foceno mobilem za ne úplně ideálních podmínek.Napsal Petan před třemi roky v kategorii Elektronika Ostatní. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 6585x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost (viz licence). Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený mail!.
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.