mylms.cz

... web o elektronice


Maznice na zadní nápravu

Jednoho krásnýho dne mě už pěkně sralo občasný vrzání ze zadní nápravy. Celou dobu sem si to jako útěchu vysvětloval, že mi vržou zadní sedačky :-D I když pravda byla jinde…Jak to začlo vrzat víc (když jsem vystupoval apod.) tak jsem se rozhodl to ukázat mechanikoj. Asi po půlminutovej diagnostice mi řekl, že tam přidělá maznice a uvidí se…

Asi za den mi volal, že si pro auto můžu přijet, a že to mám za 250 Kč. Přijel jsem tedy pro auto a opravdu to nevrzalo.

306ka je totiž celkem náchylná na poruchu zadní nápravy. Je to tím, že místo klasických vinutých pružin jsou použity torzní tyče a velice „geniální“ uložení kol. Jde o to že čep ramene je v nápravnici (taková trubka mezi zadními koly) uložen v jehlových ložiscích. A když mluvím o jehlách myslím fakt jehly. Po čase se gufero vymačká a začne do nápravy téct voda, která zničí ložisko i čep. Takže náprava začne vrzat a vydrbávat i nápravnici. To už je skoro nejvyšší čas nápravu repasovat, což vyjde asi na 7000 Kč.

Pokud si budete nechávat repasovat nápravu, řekněte mechanikům ať vám tam přidělají maznice. Většinou to dělají už automaticky.

 

Samozřejmě, že pouhá montáž maznic je nedostačující! Pokud náprava již vrže je třeba ji opravit. Tohle bylo jen tak, aby se to dalo přežít. Po nějaké době se kolo vyvrátí a je potřeba vyměnit celou nápravnici.

 

maznice-1

Moc to nejde vidět, no :-|

 
maznice-2

Hrozná fotka

Tyto fotky už nejsou z mého auta. Převzato z http://www.renovacenaprav.cz 

 
maznice-3

Nádherně vyrezlej čep

 
maznice-4

Repasovanej čep. Mrkněte na ty dvoje ložiska – na těch je půlka zadní nápravy :-?

 
maznice-5

Nápravnice – v tomhle je čep uloženej

 
maznice-6

Vyvložkovaná nápravnice včetně ložiskaNapsal Petan před sedmi roky (2012-01-17 18:06:00) v kategorii Peugeot 306. Připojeno 2 komentáře.
Přečteno 13456x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost. Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.1 | Baldy @ | před šesti roky (2013-09-26 14:57:44)

zadná náprava vrzání

a čo tak navrtať rúru nápravnice 4 mm
dierku a nsliať tam 1/2 l oleja.Myslím,
že pri začiatku vrzania by to pomohlo a predlžilo životnosť nápravy

reagovat

2 | peto | před jedním rokem (2017-11-13 10:37:48)

zdravim, aky olej a kolko treba naliat do tej napravy?

reagovat

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený e-mail!
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.

Fields marked with * are required.
Do not add your email address. I always answer inside the comment, not to included address.
Links for external pictures will changed to pictures and add inside the commentary.