mylms

... web o elektronice


O mylms

Vítám vás na mé stránce…

Jmenuji se Petr… Již od roku 2006 tvořím stránky mylms, které prošly snad už 5× změnou designu a 3× se změnila adresa… Na „mylms“ se neptejte. Prostě je to tak…nic to neznamená. Vím, měl jsem tehdá zvolit něco jinýho. Teď už se ty stránky jmenují tak ze setrvačnosti…

 

lms

LMS … 2006

 

Stránky se zabývají zejména technikou – Peugeot 306Babetta 210Elektronika a Programy. Vše co zde najdete (nebo alespoň naprostou většinu) jsem vytvořil já (elektro, programy, …). Komentáře k jednotlivým článkům pište přímo pod ně. Ostatní dotazy můžete napsat sem.

Stránka není založena na systému WordPress jako „90 %“ ostatních. V době jeho vzniku nebyl WP tak známý, nebyl v češtině, … Jako redakční systém jsem tehdy zvolil dnes už v podstatě mrtvý český RS pro blog. Samozřejmě neoplývá stovkami rozšíření jako WP, ale je jednoduchý, rychlý, český, proti WP na něho nejsou vedeny takové útoky a lze nějakou tu funkcionalitu relativně jednoduše přidat. Na druhou stranu, alespoň tento web vypadá trochu jinak, než většina WP webů, které jsou založeny na jedné šabloně se změněnou barvou pozadí. Responzivní design časem snad taky přidám. Momentálně tu není… ale je to lepší, než kdyby byl špatně nadefinován, což lze taky kolikrát vidět. Snad tento RS udržím co nejdéle. Kvůli nekompatibilitě s ostatními RS by byla migrace trochu složitější, ale určitě ne nemožná.

I přesto, že různé speciality na webu nepotřebuji, postupně přidávám nějaké ty funkce. Nedávno jsem přidal ověření reCaptcha při přidávání komentářů. Sem-tam se tu objevil nějaký spam. Není to tak strašné jak u systému založených na WordPressu, ale i tak je to nepříjemné. Dá se změnit barva pozadí ze světlé na tmavé, stránka běží na protokolu HTTPS, … Ne že by to bylo nějak extra potřeba, ale je třeba jít s dobou a šifrovat, šifrovat a šifrovat.
Pro správné fungování webu používám soubory Cookies. Je to logické, protože webová stránka si stejně, jako každý systém musí ukládat nějaká data. Kromě samotného redakčního systému si data ukládá Seznam (reklamy, viz níže) a Google Analytics (ano, chci vědět, kolik mi sem chodí lidí). Pokud s použitím těchto souborů nesouhlasíte opusťte ihned tuto stránku!

Budu rád, když tu u některého z článků zanecháte komentář, nebo připomínku. Tento web je tu zdarma a pro vás. Protože provoz webu stojí nejen čas, ale i peníze (doména, hosting) mám tu něco málo reklam. Nechci, aby reklamy nějak zasahovaly do vzhledu a pohodlí při používání webu, takže jde vždy jenom o pruh. Žádné překrývání, nebo něco podobného… Budu tedy rád, když si u mé stránky blokátor reklam vypnete. Alespoň tak se mi mnou vynaložený čas a peníze částečně vrátí…možná. Samozřejmě, kdyby někdo chtěl ocenit mojí snahu, může web „zasponzorovat“.

 

I když si nedělám reálnou představu, že by někdy někdo něco poslal…ale pokud by chtěl někdo přímo podpořit tuto stránku, můžete poslat jakýkoliv obnos na účet č. 1019937201/6100. Do zprávy pro příjemce můžete napsat jméno/zprávu, kterou zde zveřejním (pokud budete chtít).

 

 

Abyste neřekli, že jsou tyto stránky mrtvé, přináším vám seznam posledních úprav, oprav, apod. V mezičase, mezi uvedenými daty většinou píšu nový článek. Jo, a je to i tak trochu informace pro mě, co jsem tu všechno dělal…

 

 


 

 • 2. 4. 2007 - Založen web mylms.ic.cz a stránka je na něj přestěhována.


Napsal Petan před 19 roky v kategorii Ostatní. Připojeno 4 komentáře.
Přečteno 2991x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost (viz licence). Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.1 | Marek Pastornicky | před sedmi měsíci

upozornenie

neviem ci to robite zamerne, alebo na vas niekto zaraba na cierno, ale odstrante si zo stranky javascript na coinhive, ktory mate v 22 riadku html kodu vasej stranky, antivirovy program to detekuje ako hrozbu a stranky blokuje – prichadzate tak o navstevnikov, a casom vas google vyhodi z indexovania

 • Peťan: Informace o skriptu je na této stránce. Je na každém, že si může tyto skripty, stejně jako reklamy blokovat. Reklamu mám na stránce vloženou neagresivním způsobem (nebo na vás někde něco vyskakuje?). Nejsem charita, provoz stránek taky něco stojí (a to nepočítám můj čas), ale pokud chcete, můžu vám poslat číslo účtu na příspěvek...
  Časem to zřejmě odstraním, momentálně to spíše testuji.
 • reagovat

  2 | Martin | před sedmi měsíci

  [1] Marek Pastornicky: Tento těžební script je z mého pohledu otravnější než reklama. Na stolním PC si toho třeba ani uživatel nevšimne, nicméně na notebooku jako v mém případě s i7 během chvíle běží chladič na plné otáčky což je velmi otravné.

 • Peťan: Jak jsem již psal níž. Zatím to spíše jenom testuji, výkon je na článcích nastaven na 25%. Je to trochu kontroverzní téma, ale mám takový pocit, že když bych sem umístil třeba číslo účtu, tak mi nikdo nepošle ani korunu. Stránku nemám na výdělek, ale provoz stránky stojí ročně cca 1500 Kč + ohromné množství mého času. A návštěvník "platí" pouze za čas na stránkách strávený. Pokud tedy větráky jedou na plný výkon zřejmě si byl na stránkách delší dobu - četl si článek. Doufám, že si v něm nalezl užitečné informace :) Skript byl už odstraněn.
 • reagovat

  3 | Martin | před sedmi měsíci

  [2] Martin: Tak to je potom otázka jak dobře funguje to omezení výkonnosti, jelikož v mém případě reálně těžební skript vytíží všechny 4 jádra na 50–60% . Chápu Váš záměr, neberu to tak kriticky jen ta forma otravnosti (hučení pod rukou) je možná subjektivně horší než reklama, na kterou si už člověk víceméně zvykl.

  Každopádně četl jsem Váš článek o sodobaru, pořídil jsem si výdejník barelové vody s průtokovým výrobníkem sody a momentálně si pohrávám s myšlenkou vytvoření něčeho jako postmix. Pomocí persilstatických pump dávkovat sirupy během výdeje, například 2–3 příchutě. Neuvažoval jste o něčem podobném?

 • Peťan: Taky jsem o tom uvažoval - přesně stejným způsobem. Pomocí peristaltického čerpadla by se do trysky přiváděla příchuť. Zůstalo to však pouze jako myšlenka a momentálně to neplánuji. Ale neměl by s tím být problém..
 • reagovat

  4 | Michalson | před třemi měsíci

  Díky!

  Ahoj, super web. Jsem rád, že se i dnes někdo dobrovolně věnuje takovýmto webům.
  Je zde hodně zajímavého čtení, Michal.

 • Peťan: Díky, potěší to, když někdo ocení moji práci.
 • reagovat

  Připojte váš komentář!

  Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
  E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený mail!.
  Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.