mylms.cz

... web o elektronice


O mylms

Vítám vás na mé stránce…

Jmenuji se Petr a již od roku 2006 tvořím stránky mylms.cz, které prošly snad už 5× změnou designu a 3× se změnila adresa… Na „mylms“ se neptejte. Prostě je to tak…nic to neznamená. Vím, měl jsem tehdy zvolit něco jiného. Teď už se ty stránky jmenují tak ze setrvačnosti…

 

lms

LMS … 2006

 

Stránky se zabývají zejména technikou – Peugeot 306Babetta 210Elektronika a Programy. Vše co zde najdete (nebo alespoň naprostou většinu) jsem vytvořil já (elektro, programy, …). Komentáře k jednotlivým článkům pište přímo pod ně. Ostatní dotazy můžete napsat sem.

Těmito stránkami nikoho nenabádám k hrabání se v elektrice, v autě, nebo podobně. V žádném případě neříkám, že zde popsané postupy jsou jediné správné. Jde pouze o mé poznatky a dost věcí tu je pro mě samotného, abych nemusel hledat jednu věc dvakrát. Každý by měl používat svůj vlastní rozum; za nic tedy neruším. Na případné kritiky cizáků sere pes.

Stránka není založena na systému WordPress jako „90 %“ ostatních. V době jeho vzniku nebyl WP tak známý, nebyl v češtině, … Jako redakční systém jsem tehdy zvolil dnes už v podstatě mrtvý český RS pro blog. Samozřejmě neoplývá stovkami rozšíření jako WP, ale je jednoduchý, rychlý, český, proti WP na něho nejsou vedeny takové útoky a lze nějakou tu funkcionalitu relativně jednoduše přidat. Na druhou stranu, alespoň tento web vypadá trochu jinak, než většina WP webů, které jsou založeny na jedné šabloně se změněnou barvou pozadí. Responzivní design časem snad taky přidám. Momentálně tu není… ale je to lepší, než kdyby byl špatně nadefinován, což lze taky kolikrát vidět. Snad tento RS udržím co nejdéle. Kvůli nekompatibilitě s ostatními RS by byla migrace trochu složitější, ale určitě ne nemožná.

I přesto, že různé speciality na webu nepotřebuji, postupně přidávám nějaké ty funkce. Přidal jsem ověření reCaptcha při přidávání komentářů. Sem-tam se tu objevil nějaký spam. Není to tak strašné jak u systému založených na WordPressu, ale i tak je to nepříjemné. Dá se změnit barva pozadí ze světlé na tmavé, stránka běží na protokolu HTTPS, … Ne že by to bylo nějak extra potřeba, ale je třeba jít s dobou a šifrovat, šifrovat a šifrovat.
Pro správné fungování webu používám soubory Cookies. Je to logické, protože webová stránka si stejně, jako každý systém musí ukládat nějaká data. Kromě samotného redakčního systému si data ukládá Seznam (reklamy, viz níže) a Google Analytics (ano, chci vědět, kolik mi sem chodí lidí). Pokud s použitím těchto souborů nesouhlasíte opusťte tuto stránku!

Budu rád, když tu u některého z článků zanecháte komentář, nebo připomínku. Tento web je tu zdarma a pro vás. Protože provoz webu stojí nejen čas, ale i peníze (doména, hosting) mám tu něco málo reklam. Nechci, aby reklamy nějak zasahovaly do vzhledu a pohodlí při používání webu, takže jde vždy jenom o pruh. Žádné překrývání, nebo něco podobného… Budu tedy rád, když si u mé stránky blokátor reklam vypnete. Alespoň tak se mi mnou vynaložený čas a peníze částečně vrátí…možná. Samozřejmě, kdyby někdo chtěl ocenit mojí snahu, může web „zasponzorovat“. Můžete přispět pomocí služby Patreon, nebo mi vědět např. v komentářích.

 

Abyste neřekli, že jsou tyto stránky mrtvé, přináším vám seznam posledních úprav, oprav, apod. V mezičase, mezi uvedenými daty většinou píšu nový článek. Jo, a je to i tak trochu informace pro mě, co jsem tu všechno dělal…

 

 

 


 

 • 2. 4. 2007 - Založen web mylms.ic.cz a stránka je na něj přestěhována.


Napsal Petan před 20 roky (2000-01-01 00:00:00) v kategorii Ostatní. Připojeno 10 komentářů.
Přečteno 6379x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost. Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.1 | Marek Pastornicky | před jedním rokem (2017-12-13 22:48:00)

upozornenie

neviem ci to robite zamerne, alebo na vas niekto zaraba na cierno, ale odstrante si zo stranky javascript na coinhive, ktory mate v 22 riadku html kodu vasej stranky, antivirovy program to detekuje ako hrozbu a stranky blokuje – prichadzate tak o navstevnikov, a casom vas google vyhodi z indexovania

 • Peťan: Informace o skriptu je na této stránce. Je na každém, že si může tyto skripty, stejně jako reklamy blokovat. Reklamu mám na stránce vloženou neagresivním způsobem (nebo na vás někde něco vyskakuje?). Nejsem charita, provoz stránek taky něco stojí (a to nepočítám můj čas), ale pokud chcete, můžu vám poslat číslo účtu na příspěvek...
  Časem to zřejmě odstraním, momentálně to spíše testuji.
 • reagovat

  2 | Martin | před jedním rokem (2017-12-15 18:32:44)

  [1] Marek Pastornicky: Tento těžební script je z mého pohledu otravnější než reklama. Na stolním PC si toho třeba ani uživatel nevšimne, nicméně na notebooku jako v mém případě s i7 během chvíle běží chladič na plné otáčky což je velmi otravné.

 • Peťan: Jak jsem již psal níž. Zatím to spíše jenom testuji, výkon je na článcích nastaven na 25%. Je to trochu kontroverzní téma, ale mám takový pocit, že když bych sem umístil třeba číslo účtu, tak mi nikdo nepošle ani korunu. Stránku nemám na výdělek, ale provoz stránky stojí ročně cca 1500 Kč + ohromné množství mého času. A návštěvník "platí" pouze za čas na stránkách strávený. Pokud tedy větráky jedou na plný výkon zřejmě si byl na stránkách delší dobu - četl si článek. Doufám, že si v něm nalezl užitečné informace :) Skript byl už odstraněn.
 • reagovat

  3 | Martin | před jedním rokem (2017-12-15 19:16:21)

  [2] Martin: Tak to je potom otázka jak dobře funguje to omezení výkonnosti, jelikož v mém případě reálně těžební skript vytíží všechny 4 jádra na 50–60% . Chápu Váš záměr, neberu to tak kriticky jen ta forma otravnosti (hučení pod rukou) je možná subjektivně horší než reklama, na kterou si už člověk víceméně zvykl.

  Každopádně četl jsem Váš článek o sodobaru, pořídil jsem si výdejník barelové vody s průtokovým výrobníkem sody a momentálně si pohrávám s myšlenkou vytvoření něčeho jako postmix. Pomocí persilstatických pump dávkovat sirupy během výdeje, například 2–3 příchutě. Neuvažoval jste o něčem podobném?

 • Peťan: Taky jsem o tom uvažoval - přesně stejným způsobem. Pomocí peristaltického čerpadla by se do trysky přiváděla příchuť. Zůstalo to však pouze jako myšlenka a momentálně to neplánuji. Ale neměl by s tím být problém..
 • reagovat

  4 | Michalson | před jedním rokem (2018-04-25 19:19:07)

  Díky!

  Ahoj, super web. Jsem rád, že se i dnes někdo dobrovolně věnuje takovýmto webům.
  Je zde hodně zajímavého čtení, Michal.

 • Peťan: Díky, potěší to, když někdo ocení moji práci.
 • reagovat

  5 | Mirek | před devíti měsíci (2018-08-04 17:47:50)

  Skvělý web!

  Ahoj, na stránky jsem narazil náhodou při hledání měniče DC/AC z 12V na 24V 1A (klakson z historického výtahu). Web mne zaujal a pročtu si pár zajímavých článků ještě teď během dovolené… :-) Určitě naleznu inspirativní čtení i okolo Arduina, kterému se začínám věnovat, abych úplně nezakrněl, :-) přestože se mi tlačí na záda šedesátka :-)
  Díky, že se stále někdo věnuje bastlířským stránkám s tak širokým záběrem…

 • Peťan: Takovýhle komentář vždycky potěší. Snad tu najdeš nějaký zajímavý čtení :)
  Článků okolo Arduina je tu jenom pár. Myslím, že je zbytečné kopírovat dokola ty samé věci, jak rozchodit čidlo apod. Spíš se snažím jednoduše vysvětlit nějaké speciality.
 • reagovat

  6 | Mirek | před devíti měsíci (2018-08-04 17:57:11)

  Huš!

  Někdo mi předělal smajlíky na 4 otazníky :-)
  Jo a reCAPTCHA na tabletu je fakt “pochoutka” :-(
  Kdo ví, jestli tohle vůbec vložím…

 • Peťan: Smajlíky jsem tam vrátil alespoň textový. Oni ty moderní smajlíci tu zas tak podporovaný nejsou :D
  ReCaptchu tu mám kvůli spamu. Zas tolik toho není, ale každej den promazávat reklamy na viagru se mi nechce :D
 • reagovat

  7 | Mirek | před devíti měsíci (2018-08-05 02:04:01)

  O.K.

  [6] Mirek: Chápu to, vijágra mne taky vytáčí. Na druhou stranu je úsměvné, když se manželce protlačí do mailu reklama na prodloužení penisu… :-D
  Nakonec to přes ty praštěný obrázky třeba na pátý pokus taky procpu. Měj se fajn a ať se dílo daří. :-)

  reagovat

  8 | Karolína | před čtyřmi měsíci (2019-01-03 23:07:46)

  Dotaz na práva

  Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli bych mohla použít tvůj obrázek (Blokové schéma frekvenčního měniče, z článku https://www.mylms.cz/…niho-menice/) do bakalářky. Samozřejmě s uvedenou citací. Děkuju

 • Peťan: Samozřejmě, že je to možné.
 • reagovat

  9 | Kamil | před třemi měsíci (2019-02-02 14:10:33)

  Data u článků

  Dobrý den, šlo by prosím na tomto super webu do přehledů (úvodní stránka atd.) i vlastního detailu článků přidat datum+čas zveřejnění?

 • Peťan: Přibližná doba od zveřejnění je v každém článku na konci v zápatí (nad komentáři). Po najetí nad tento text se zobrazí datum a čas. Podle mě je zbytečné uvádět čas přesně na minutu...ale můžu to upravit.
  PS.: Omylem jsem u tohoto komentáře umazal odkaz na web... kdyžtak ho sem znovu napiš a já ho přidám.
 • reagovat

  10 | Kamil | před třemi měsíci (2019-02-02 15:05:54)

  [9] Kamil: Aha, tak to bych opravdu nenašel, je to dobře zákeřně schováno :-).
  Čas samozřejmě potřeba není, ale přimlouval bych se za zveřejnění přímo někde u titulku článku (a v těch přehledech). V současné podobě to podle mě nikdo nenajde. Já se orientoval jen podle dat v diskuzích, pokud tam jsou příspěvky.
  Ale v pohodě, je to jen námět.

 • Peťan: On tohle není zpravodajský web, takže na datu zveřejnění článku tak nějak nezáleží. Vlastně mě ani nenapadá k čemu by to někomu mohlo být.
  Trochu jsem upravil zobrazení na konci článku a zobrazení data a času v komentářích. Teď se zobrazuje přesný čas zveřejnění. Stěhovat toto na začátek článku nebudu.
 • reagovat

  Připojte váš komentář!

  Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
  E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený e-mail!
  Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.

  Fields marked with * are required.
  Do not add your email address. I always answer inside the comment, not to included address.
  Links for external pictures will changed to pictures and add inside the commentary.