mylms.cz

... web o elektronice


Oprava Babetty

Když se kouknu do komentářů ke článkům ohledně Babetty nalézám spoustu problémů ve stylu „nejede, co s tím“, „nestartuje, asi to bude spojkou“, ale bez dalšího popisu, který by mohl vést k opravě. Návody níže by měly sloužit k odhalení závady…

Než začněte cokoliv psát do diskuze pod článkem, tak si pročtěte všechny články ohledně Babetty. A nejlépe i komentáře pod články. Možná stejný problém již někdo řešil.

Na Babettě jakožto velice jednoduchém stroji se může porouchat několik věcí. Od nefunkčního přívodu paliva, přes zamaštěnou spojku až po nefunkční tyristorové zapalování. Nejprve je nutné uvědomit si, co vlastně nefunguje…tedy problém, že Babetta neřadí druhý stupeň neznamená, že Babetta nejede. Ona jede, ale jenom na jedničku… Někdo se teď možná klepe na čelo, ale některé dotazy, které lidé zadávají do vyhledávání jsou opravdu na podobné úrovni.

V případě nouze se můžete ještě podívat na Babetta fórum. S tímto fórem nemám nic společného, ale je tam spousta borců, kteří si s Babettou rozumí.

 

babetta-3

Babetta 210 

 Babetta nejde nastartovat… 

 

Test spojek
Otevřete přívod paliva a zkuste párkrát Babettu nastartovat (bude se hodit v dalším kroku). Vyšroubujte zapalovací svíčku z motoru a zkuste nastartovat. Píst uvnitř válce se musí pohybovat.

Před čtením následujících řádků si pozorně přečtěte princip fungování spojek na Babettě 210

Zkuste šlápnout do pedálů… Šlapky roztočí řetěz a zadní kolo. Řetěz, který vede od zadního kola k pastorku se musí pohybovat. Pokud se netočí, bude zřejmě problém ve volnoběžce na zadním kole. Pokud se pastorek točí odšroubujte plastový kryt spojek a zkuste šlápnout. 

Pokud se netočí ozubený řemen je s největší pravděpodobností problém v unašeči, nebo je zamaštěná řadící spojka. Demontujte kryt a odmastěte spojku (buben i čelisti), případně vyčistěte, nebo vyměňte plechový unašeč.

 

Pokud se ozubený řemen točí a válec se přesto nehýbe může být problém ve startovací spojce. Spojku demontujte pomocí stahováku a ověřte stav čelistí a pružin. Důležité je samozřejmě odmastění jak bubnu, tak čelistí.

 

Problém by mohl nastat, pokud je motor zadřený – píst se nebude, nebo bude pohybovat jen stěží. Pravděpodobně bude prokluzovat nějaká spojka. Motor je tedy potřeba rozmontovat, provést výbrus, vyměnit pístní kroužky, případně ojniční ložisko.

 

 

 Test přívodu paliva
Předtím, než vyšroubujete svíčku zkuste párkrát nastartovat – zatočit s motorem. Pokud motor nestartuje a do motoru jde palivo bude svíčka mokrá. Pokud není, může to být jeden z těchto problémů: 

Došlo palivo. Jednoduchá pomoc. Stačí natankovat benzín s olejem.

 

Ucpané sítko v nádrži. Tento problém většinou nastane po přepnutí na rezervu. Na kohoutu jsou dvě trubičky a kolem nich je sítko. Po delší době se může zanést smetím a palivo přestane dostatečně protékat. Stačí vyšroubovat kohout z nádrže a očistit.

 

Ucpaný kohout. V kohoutu je gumové těsnění se dvěma otvory. Gumička může být poškozená. Tento problém ale většinou způsobuje kapání kohoutu.

 

Filtr na hadičce. Babetta nemá zas tak dobrý spád paliva. Ne všechny palivové filtry se dají použít. Osobně jsem vyzkoušel dva druhy a vždy s tím byl problém při poklesu hladiny asi pod polovinu. Doporučuji nepoužívat žádný filtr, hadičku před karburátorem prověsit – nečistoty se budou usazovat v průhybu.

Těsný uzávěr nádrže. Pokud je nádrž utěsněna může v ní vznikat podtlak, který během jízdy znemožňuje vytékání benzínu. Víčko nádrže má v sobě dírku, kterou by měl procházet vzduch. Tu je potřeba zkontrolovat, případně vyčistit.

 

Špatně seštelovaný karbec. Může být zaseknutý plovák, jehlový ventil, tryska, … Doporučuji kouknout na článek o nastavení karburátoru

 

 

 Test zapalování
Svíčku je nutné přiložit k bloku motoru a zkusit nastartovat. Svíčka by měla vytvářet viditelné jiskry. Bacha, ať nedostanete šlupku.

Pokud svíčka nejiskří, nebo jiskří slabě může být problém se samotnou svíčkou. Doporučuji mít jednu záložní a tu používat pokud Babetta přestane jet. Správná svíčka je Brisk N 17C.

 

karbec1-5

Svíčka Brisk N17C

 

Dále může být problém ve „fajfce“. V té je hrot, který může být poškozen. Nebo může být špatně připojen (překroucen, přerušen) vn kabel; a to jak u fajfky, tak u indukčky.

 

Samozřejmostí je správně seštelovaný předstih.

 

Na další problémy s elektrikou, případně jak prověřit elektrickou soustavu na Babettě odpovídá článek Elektrika na Babettě.

 

elektrika-1s

Elektrické schéma Babetty

 

Pokud Babetta nastartuje a po zahřátí chcípne může být taky problém v elektrice. Stává se, že je špatná svíčka – po zahřátí prostě přestane pálit. Nebo může být poškozený tyristorový modul. Nedoporučuji používat tyristorový modul s vestavěnou cívkou, prý s tím nejsou dobré zkušenosti. Osobně vyzkoušeno nemám.

 

 

Babetta jde nastartovat, ale…

 

 Babetta nejde do otáček, po přidání plynu chcípá
Pokud se po přidání plynu Babetta začne dusit je většinou problém v hlavní trysce karburátoru. Dále může být problém v nedostatečném přítoku paliva (viz výš – test přívodu paliva), případně zaseknutém sytiči (viz níž).

Karburátor má dvě trysky – jednu volnoběžnou (když je Babetta v režimu volnoběhu, tato tryska dodává do motoru palivo) a jednu hlavní (když Babetta jede jde touto tryskou do motoru palivo).

 

Pokud se ucpe hlavní tryska a vy přidáte plyn, jde do motoru nedostatek paliva (velmi chudá směs) a motor začne chcípat. Jediná pomoc je vyčistění.

 

 

 Babetta nemá výkon
Pokud Babetta nemá výkon, že se nerozjede, nebo jede pomalu může být…

Špatně seštelovaný karburátor.

 

Zakarbonovaný výfuk, nebo nekompletní výfuk. Výfuk se vlivem používání ucpává zbytky nespáleného paliva (oleje). Výfuk (včetně kolena od motoru) je třeba jednou za čas odmontovat, rozdělat a vyčistit. Výfuk je samozřejmě potřeba mít kompletní, neboť má (jako u každého dvoutaktního motoru) velký vliv na výkon a spotřebu.

 

Výkon Babetty lze zvýšit  zkrácením kolena výfuku. Originální koleno vede cca do jedné čtvrtiny výfuku. Zkrácením na délku cca 5cm lze výkon Babetty zvýšit. Na přidělaném výfuku si označte místo, kde koleno navazuje na výfuk. Demontuje výfuk i koleno a koleno uřízněte cca 5 cm za označením. NE! Tímhle z Babetty supersport neuděláte, furt to je Babetta. Ale trochu to pomůže…

vyfuk

 

 

Babetta jde nastartovat ale po chvíli chcípne / nejde nastartovat za tepla
Tento problém může mít na starosti několik věcí. Zaseknutý sytič, špatná svíčka, špatné zapalování…

Z boku na sytiči je taková tyčka, která po zmáčknutí vřadí clonku do sání Babetty. Do motoru jde tedy méně vzduchu > směs je bohatší. Je to nutné pro nastartování studeného motoru, neboť se benzínová mlhovina sráží v motoru a do válce by došla moc chudá směs. Pokud je ale motor rozehřátý na provozní teplotu sytič není potřeba – na takhle bohatou směs motor nepojede – začne se dusit. Po přidání plynu naplno by se měl sytič vypnout. Pokud je sytič zaseknutý, stačí sundat plastový kryt sání z předku karbce a clonku přesunout do správné pozice. Tuto poruchu jsem měl na jednou, po silném zatlačení na sytič – tyčka zůstala zamáčklá a sytič byl natvrdo spuštěn. Samozřejmě je nutné mít karburátor správně seřízený, viz Nastavení karburátoru.

 

karbec1-3

Sytič

 

Špatná svíčka, nebo elektronické zapalování může zapříčinit chcípání/nemožnost nastartování motoru za tepla. Doporučuji projít text „Test zapalování“ výše.

 

Pokud Babetta po několika minutách jízdy chcípne a po krátké přestávce zase jede může být moc těsný uzávěr nádrže. Pokud je nádrž utěsněna může v ní vznikat podtlak, který během jízdy znemožňuje vytékání benzínu. Víčko nádrže má v sobě dírku, kterou by měl procházet vzduch. Tu je potřeba zkontrolovat, případně vyčistit.

 

 

Motor Babetty běží, ale nechce se rozjet
Pokud se vám podaří Babettu nastartovat, ale po přidání plynu se nerozjede je s největší pravděpodobností problém v rozjezdové spojce. Problém může být i ve volnoběžce.

Pro kontrolu stačí sundat kryt spojek, trochu přibrzdit zadní kolo (aby bylo v záběru) a přidat plyn. Pokud se zvýší otáčky motoru, ale ozubený řemen se netočí je problém v rozjezdové spojce – prokluzuje. Stahovákem je nutné sundat buben rozjezdové/startovací spojky (blíž k hlavě motoru) a odmastit čelisti i buben. Případně vyměnit čelisti a pružiny. Rozjezdové čelisti jsou ty, který jsou spojeny s klikovou (po demontáži bubnu zůstanou na motoru).

 

Pokud se řemen roztočil a síla motoru se nepřenáší na zadní kolo je problém ve volnoběžce. Ta se nachází uvnitř motoru a je kvůli opravě nutné půlit motor. Volnoběžka stojí asi 600 Kč a  slouží k oddělení prvního a druhého rychlostního stupně – Babetta totiž první rychlost nevyřadí, ale připne k ní druhou. A aby se to nehádalo je tam volnoběžka.

 

Třetí problém může být v unašeči, nebo unašeči pastorku řetězu. Unašeč je malý plech (součástí řadící spojky), který má uprostřed obdélníkový výřez na hřídel. Stržením tohoto výřezu se hřídel pouze protáčí a nepřenáší se síla od motoru na kolo. Unašeč pastorku je takový ten čudl vepředu u řetězu, kterým se odstavuje z kopce motor. Ovšem, v obou případech by nešla Babetta ani nastartovat.

 

 

Babetta ihned po nastartování jede
Babbeta ihned po nastartování jede, případně má snahu jet bez přidaného plynu

Někdy se stane, že se startovací/rozjezdová spojka, zasekne. Babetta má poté ihned po nastartování snahu jet, případně cuká zadní kolo. V článku Spojky na Babettě je popsán mechanizmus spojek. Stačí sundat pomocí přípravku buben přední spojky a zkontrolovat co je v nepořádku. Stává se, že je poškozené obložení, unavené pružiny, nebo dokonce ve spojce může být nějaký cizí předmět. Tuto poruchu je nutné diagnostikovat a odstranit.

Dále se může stát, že je příliš vysoký volnoběh – motor má na volnoběh tak vysoké otáčky, že už začíná zabírat rozjezdová spojka. Volnoběh je nutné nastavit podle návodu v článku Nastavení karburátoru

 

 

Babetta neřadí druhý rychlostní stupeň 
Toto je asi nejčastější problém Babett. Většinou stačí odmastit buben řadící spojky. Případně vyměnit čelisti spojky.

Stačí demontovat kryt spojek, 17. klíčem odšroubovat matici a oddělat kryt. Řadící čelisti jdou vyjmout z bubnu. Buben i čelisti je nutné co nejlépe odmastit – technickým benzíne, acetonem, perchlorem… Pokud problém přetrvává lze do spojky naprášit trochu kalafuny. Já používám kalafunu rozpuštěnou v lihu. Když je problém, stačí pár kapek a jede se dál.

Při montáži spojky dohromady je nutné matici, který drží kryt spojky dotáhnout pouze lehce. Při silném dotažení se pak vnitřek spojky nemusí hýbat – moc dobře to pak neřadí.

 

 

Babetta řadí druhý stupeň silným rázem
Samotné přeřazení mají na starosti unašeče v řadící spojce. Jejich opotřebování může mít za následek špatné řazení.
Řadící spojka Babetty obsahuje malý a velký unašeč. Pokud jsou tyto díly opotřebeny (zvlášť malý unašeč) Babetta může špatně řadit – řadit rázem, nebo při různých rychlostech. Stačí, jako podle návodu výš odšroubovat kryt spojky a unašeče vyměnit.

 

 

Při jízdě se protáčí šlapky
Pokud se na Baběttě při jízdě protáčí šlapky, přenáší se na ně síla ze zadní volnoběžky. Tu je třeba vyčistit, případně vyměnit.
Šlapky na Babettě pracují v podstatě stejně jako na kole. Jestliže se šlapky točí rychleji než zadní kolo, přenáší se síla na kolo (u Babetty pak dále do motoru). Pokud se točí zadní kolo rychleji, síla se na šlapky nepřenáší. Tomu napomáhá volnoběžka zadního kola (slangově cvrček). Pokud se do ní dostane prach, případně ztvrdne stará vazelína, tak se energie ze zadního kola třením ve volnoběžce přenáší na šlapky. Cena této volnoběžky se pohybuje řádově kolem sta korun.

 

 

Babetta nesvítí, nebo praskají žárovky
Pokud nesvítí nějaké světlo na Bebettě nejspíš bude problém v elektrice…
Celý elektrický okruh je popsán zde. Myslím si, že je tedy zbytečné to znovu opisovat. Pokud praskají žárovky je nutné se řídit obsahem článku uvedeného v předchozí větě a osadit na Babettu omezovač napětí.

 

Pokud jste zde nenalezli odpověď na Vaši otázku můžete napsat do komentářů, nebo se mrknout na Babetta fórum.Napsal Petan před pěti roky v kategorii Babetta 210. Připojeno 130 komentářů.
Přečteno 73164x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost. Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.1 | Matthew @ | před pěti roky

Zdravím,
během několika dní se mi do rukou dostane babča, kterou chci dát do kupy. Ovšem stála v garáži asi devět let bez hnutí. Má najeto asi bez šesti kilometrů 6000km.
Co mám zkontrolovat, vyčistit, na co nesmím zapomenout? A co mám nechat až na „potom“, až se uvidí, jak to pojede?
Minimálně chci určitě vyčistit nádrž (je zrezlá), výfuk a brzdy (nevrací se) a vyměnit svíčku. Asi by nebylo od věci vyčistit karburátor.
Nevím, jak se zabývat výměnou těsnění, gufer, ložisek, oleje a dalších věcí kolem motoru.
Díky za odpověď :)

 • Peťan: Myslím, že nemá cenu vyměňovat věci, který nejsou na první pohled špatný. Určitě bude dobrý vyčistit nádrž a karbec a namazat vzduchovej filtr olejem. Dál bych asi vyměnil olej v převodovce a namazal řetěz...a zkontroloval spojky. Pak dál podle toho, co nepůjde.
 • reagovat

  2 | Spectr | před pěti roky

  Nejde nastrartovat

  Zdravím, opravuju babetu a už si nevím rady. Jiskra normálně hází, benzín tam jde ale nechytne , předstih mám seřízený . Točím to vrtačkou abych nemusel šlapat a jiskra začne házet při trosku vyšších otáčkách, když to tocim tak to coudi takže se to spaluje, ale prostě to nechytne :-(

  reagovat

  3 | jirka | před pěti roky

  [2] Spectr: Vymen gufera na klice…

  reagovat

  4 | kuba @ | před pěti roky

  babeta nestartuje

  Dobrý den mám babetu 210 a stal se mi takový problém přetrhlo se mi plynové lanko tak jsem ho vyměnil ale od té doby babeta nechce přidat nevíte co stím

 • Peťan: Lanko ovládá šoupě. Takže bych zkontroloval jestli se správně pohybuje a pokud ano, tak jestli ve správným rozmezí.
 • reagovat

  5 | JAN ŠKODA @ | před pěti roky

  PORUCHA BABETY

  DOBRÝ DEN,KDYŽ POTŘEBUJI TLAČIT BABETU BEZ STARTOVÁNÍ TAK TO NEJDE, JAKO BY BYLA ZAŘAZENÁ RYCHLOST.JDE TO PROSÍM ODSTRANIT A JAK.DĚKUJI.

 • Peťan: Pokud má být Babetta tlačena bez toho, aby startovala je nutné zozpojit odpojovač na pastorku (malý kolečko na kterým je navlečen řetěz). Odpojovač se musí povytáhnout a pootočit tak, aby zůstal zajištěnej. Síla z řetězu se pak nepřevádí do převodové skříně. Nějaký info o je v článku Spojky na Babettě
  P.S.: Příště nepoužívat CapsLock!
 • reagovat

  6 | Richard Růža @ | před pěti roky

  spojka babety 210

  Nejde stahnout spojku,stržený zavit stahováku a zavit spojky.
  Poraďte jak to mám stáhnout. Děkují Růža

 • Peťan: To je problém. Zkusil bych velkej, např. tříramennej stahovák. Pak bych skusil vyříznout novej závit.
 • reagovat

  7 | Marek @ | před pěti roky

  ?

  Dobrý den dnes jsem tu s dalším problémem.Když nastartuji tak něco vrže ve spojkách tak jsem tedy rozdělal kryt od spojek.Když otočím spojkou na které není řemen (levá) tak to tam vrže olej je tam doplněný trochu jsem namazal řemen ale stejně jak kdyby se tam něco prodílalo nebo jestli je to nják poškozená klikovka tak nevím prostě to tam skřípe.Ještě mě napadá že se tam prodírá píst ale nedávno jsem to kontroloval a píst je v poho i válec.Ještě bych se chtěl zeptat já jsem totiž smíchal olej mogul m2t s olejem stihl te je do dvoutaktu tak snad vpoho.Díky předem

 • Peťan: S tím olejem by to neměl bejt problém, pokud jsou oba do 2T motoru. Lepěí je M2T nepoužívat. Pokud Babetta vrže při točení s červeně označenou spojkou na třetím obrázku, tak může být problém s čelistma (mělo by to ustat po stáhnutí bubnu rozjezdové spojky), ložisky v karteru, nebo ložisku na klikovce...a nebo je přidřenej motor (válec).
 • reagovat

  8 | Martin @ | před pěti roky

  řazeni...

  Zdravím,koupil jsem babetu 210 a komplet jsem jí zrenovoval kromě motoru ten je ok ale jak nastartuji tak mi to nechce zařadit,odmastil jsem bubny i čelisti a stále nic,když nechám motor skoro chcípnout tak v tom cukne a zařadí se jednička,rozjedu se ale nepřeřadí to na dvojku,motor je strašně vytočenej a když uberu tak se vyřadí kvalt a už se nezařadí zpět ani ta jednička,už jsem to měl rozdělaný asi desetkrát a už fakt nevím co s tím,co myslíte že by to mohlo být????

  reagovat

  9 | JeeRKa @ | před pěti roky

  Volnoběžka?

  [8] Martin: Jsem sice babetťácký nováček, ale jsem vyučený automechanik, nyní seřizovač lisů a cnc strojů :D .. nicméně o babettě jsem stihl už ledacos našprtat ;) … A spojky jsem měl rozebrané každý den dokud jsem nevychytal vše :) … Podle toho co popisuješ bych to ale tipoval na vadnou volnoběžku. Nechci tě ale mystifikovat, tak doporučuju vyhledat o tom více informací a porovnat s tvým problémem ;)

  reagovat

  10 | Kuba @ | před pěti roky

  Střílí do karburátoru

  Dobrý den. Babetta začala zlobit jednoduše tak, že při nastartování a držení třeba poloviny plynu pořád střídavě zabírala a klesala s otáčkami. Nejdřív jsem řešil, jestli jde dostatek paliva, karbec je vyčištěn, palivo tam jde, jinak by to nechytlo, svíčka a elektrika jsou taky v pořádku. Pak jsem vyměnil pístní kroužky, udělal výbrus válce a pístu. A pak to šlo krásně nastartovat na první dobrou, ale začalo to střílet do karbece. Předstih je správně seřízen, konrétně na 1,2 mm od horní úvrati. Výfuk je vypálen včetně kolena. Díky moc za radu. :)

  reagovat

  11 | Roman @ | před pěti roky

  Podivná bohatost směsi

  Dobrý den Babeťáci :)
  Všude po internetu v příručkách,ná­vodech,radách a poradách se dočítam nastavení bohatosti směsi na karburátoru babetty 210 na 1,5 otačky od dotahnutí.Když tak provedu,babča jede tak 15 km, pak chcípne a svíčka černá,po povolení šroubku bohatosti na 3,5 otačky svíčka vydrží 30 km,pak je černa a opět chcípne, po povolení šroubku na 5,5 otačky babeta jezdí,svíčka konečně ok ale zvuk motoru je nějaký hlučnější a řekl bych že né tak živý.Ptam se čím to může být ?
  Zapalování ( předstih ) je ok
  Výfuk vyčištěn
  Karburátor vyčištěn,hladina seřízena,trysky čisté,těsnění ok
  Jelha v šoupátku na 2 zářezu od zhora.
  Všem předem moc děkuji za odpovědi a tipy

  reagovat

  12 | babča @ | před pěti roky

  prosím o pomoc když jedu točí se furt šlapky co s tím děkuji

 • Peťan: Koukni se do článku. Bude problém ve volnoběžce.
 • reagovat

  13 | Pavel | před pěti roky

  slapky se toci zrychlosti babety a nebo kdyz nane das nohy tak se prestanou tocit

  reagovat

  14 | Pavel | před pěti roky

  [6] Richard Růža: buben jde stahnout pekne i bez stahovaku, vem dve kladivka, jedno dej ze zhora mezi buden a kovovou konstrukci musi byt vetsi, a samozrejme spickou dolu a druhy opatrne bouchej do kladiva (pouzij jak klin), buden pekne odpadne, nepouzivej moc nasily

  reagovat

  15 | Petr Suchánek @ | před pěti roky

  neřadí první stupeň, ale rozjíždí se na druhý stupeň

  Dobrý den,
  otec vlastní babettu 210 a rozjíždí se mu na druhý stupeň, spojka neprokluzuje, vše nové po výměně, dal jsem tátovi na servis moji vlastní babettu před týdnem a jak mi babetta šlapala a rozjížděla se na jedničku a potom v pohodě se chytla dvojka, tak teď, když táta vyměnil vše za nové jako u své a poskládal to zpět, tak Babetta se chová jako tátova, rozjezd už jen na druhý stupeň a při zastavení se i zastaví chod motoru. Mám pocit, že táta při tom skládání částí zpět udělal stejnou chybu a bohužel já tomu nerozumím, tak se obracím na Vás. Ještě k tomu, během rozšlapání (rozjezdu), něco v motoru drhne, jakoby mě brzdí zadní kolo, ale ten brzdný tah jde od motoru.

 • Peťan: Co všechno si rozdělával? Zkontroloval bych řadící spojku, ale je možné, že je jenom hodně přitaženej plechový kryt řadící spojky. Matice se nesmí moc dotahovat, jinak to pak drhne. Více o tom, jak fungují spojky je v článku Spojky na Babettě.
 • reagovat

  16 | Ondřej @ | před pěti roky

  babeta

  zdravím vás babetaří..mam problem s babetou 210 ..babeta krasne chytala na brnk…tedka kdyz chci nastartovat tak to proklouzne a ze spojky to dava obrovske rany …menil jsem pruziny u lamel a tim tpo neni ..pls nevite co by ?M?

  reagovat

  17 | Petr @ | před pěti roky

  kolo do smiku

  Zdravím.Prosím o pomoc. Ta moje potvora se rozhodla že bez motoru nepojede. Nestartuji rozjedu se ale když pustím plyn tak jde zadní kolo do smyku. I při vypnutém motoru nejde kolem otočit. Tedy jen do předu couvat s tím jde. Nevíte někdo co s tím je. Spojky jsem rozebral vyčistil ale bez efektu. Děkuji za radu.

  reagovat

  18 | tom | před pěti roky

  207ka

  1) problem mam ze nende nastartovat jiskra pada pekna benzin do karbecu de ale furt nece naskocit ?
  2) problem kdyz to chci rozslapat tak chvilu to tahne motor ale pak to zacne jenom protacet retezem ?tak ja nwm co stim poradte

  reagovat

  19 | tom | před pěti roky

  [2] Spectr: jak to delas pres tu vrtacku?? Za co to chytis?

  reagovat

  20 | pitros71 @ | před pěti roky

  Rozběhové čelisti Babetta 21O

  Zdravím,mám problém,mněnil jsem rozběhové čelisti a po nasazení mi babetta nedrží volnoběh na místě,je pořád v záběru,kolo se točí,tak jí musím nastartovat né na stojanu,ale rozšlapat,ale když musím dát přednost a zastavit,tak babetta chcípne,nevydrží na volnoběhu.Co stím????

 • Peťan: Proč se měnili čelisti? Zdá se, že rozběhová spojka stále zabírá. Buď je to špatně složeno, nebo to někde dře, nebo jsou špatný pružiny. Když se Babetta nastartuje, tak se musí točit motor, ale nesmí se točít zbytek převodovky (řemen a dál...). Koukni na článěk o spojkách na volnoběžný režim.
 • reagovat

  21 | roman @ | před čtyřmi roky

  Babeta nejde nastartovat

  Ahoj chlapi, prosím vás kdo mi poradí s mým problémem: Babeta mi nejde nastartovat a když šlapu tak jde lehce šlapat,jako když odepnu rozetku a chci jet z kopce na volnoběh.Jel jsem naposled a při dojezdu již babeta netáhla a jela na 1 a jak jsem ji chcípl , tak již nešla nastartovat a na šlápnutí jde jako na volnoběh a neklade záběr pro nastartování. Děkuji moc za radu a návod na opravu. Roman

 • Peťan: Co všechno se točí při startování? Točí se řetěz k motoru? Točí se řadící spojka? Točí se rozběhová/startovací spojka? Někde to bude rozpojený. Mě se stal podobnej problém, když se mi strhnul unašeč v řadící spojce.
 • reagovat

  22 | Martin @ | před čtyřmi roky

  Jak zvýšit výkon babety ?

  Dobrý den, nevíte jak ještě zvýšit výkon babety.(kromě zkrácení výfuku)

 • Peťan: Změna rychlosti (ne výkonu) jde provést změnou rozety a pastorku. Pak je Babetta rychlejší (a slabší), nebo pomalejší (a silnější). Ale jinak lze snad jen podoručit výměnu za skůtr, nebo nějakou motorku.. Babetta furt bude Babetta, to není žádná silnička.
 • reagovat

  23 | dominik @ | před čtyřmi roky

  Jak nastavim rychlost

  dobry den, chci ze zeptat…
  vycistil jsem karburator podle vas.
  a jak si jsem osrouboval i lanko s rucnim plynem(ten sroubek na karburatoru)
  no a ted new jak ho mam nastavit zpatky aby jsme mohl tocit rukojeti a pridavat si plyn jak potrebuju
  a ne aby si radila sama hned
  co mam udelat?

  reagovat

  24 | Jarda @ | před čtyřmi roky

  Dobrý den, mohu poprosit nějaké doporučení na osobu nebo firmu, ktra by opravila a se řídila Babetu?

  Děkuji Jarda

  reagovat

  25 | petr @ | před čtyřmi roky

  Babeta při zahřatem motoru chcípá

  Mám takovej problém u babetty 210 prvně mi tekl benzín z karburátoru jak jsem sešteloval plovák tak už je to v poho ale, ted když se mi zahřeje motor tak mi začne chcipat až chcípne nevite co je za problém?

  reagovat

  26 | olda | před čtyřmi roky

  [21] roman: Podivej se na čelisti

  reagovat

  27 | Josef Pokorný @ | před čtyřmi roky

  svíčky

  Dobrý den. Muže mně někdo říci proč svíčka vydrží jen asi 50km? Mám babettu 210 a 207. Dík za pomoc Josef

 • Peťan: A jak ta svíčka vypadá? Je spálená, černá, ... Máš správnou svíčku? Dobrou bohatost směsi, případně správnej poměr oleje/benzínu? Nahoď někde obrázek, podle toho se dá poznat víc.
 • reagovat

  28 | Richard Kašpar @ | před čtyřmi roky

  Dobrý den potřebuju pomoct mam doma babettu 210 když jedu 2 kilometry nechám ju stát pak nastartuju a po čtvrt kilometru chcípne a už nejde nastartovat

  reagovat

  29 | Richard Kašpar | před čtyřmi roky

  [28] Richard Kašpar: promiňte zapoměl jsem dodat že za tepla a když se zahřeje svíčka tak sem ju vyměnil za studenou a stejně nic

  reagovat

  30 | Vašíček @ | před čtyřmi roky

  čtyřtaktí

  Při jízdě začne jako čtzřtak nejde pravidelně,Jinak při obou ryclostech dobře táhne.
  Díky za radu Vašíček

  reagovat

  31 | Martin Mikula @ | před čtyřmi roky

  Nestartuje

  Mám problém, že mi babetta nestaruje. Palivo teče, karbec jsem vyčistil. Když vyndám svíčku, tak jiskru hází. Když zkusím nastartovat bez svíčky, tak se válec pohybuje a má kompresi. Výfuk jsem vyčistil komplet. Vždycky když to zkusím nahodit, tak to párkrát zablafá a hned zhasne. Když to zkouším rozšlapávat, tak to má někdy snahu chytnout, ale zase to hned zhasne :-/ Nějaké rady??

  reagovat

  32 | Roman | před čtyřmi roky

  Divné cvakání

  Ahoj všem, prosím o radu když jedu z kopce a u babety vypojím rozetku, abych jel bez motoru na volnoběh, tak mi nyní začalo cvakat v té ,,spojce,, jak se stahuje stahovákem (jako by tam něco přeskakovalo pod tím bubnem). Když rozetku zapojím a nastartuji a jedu, tak je vše v pořádku. Jelikož jezdím často z velkého kopce a bez motoru, tak mám strach, abych něco nezničil. Děkuji všem za radu.

  reagovat

  33 | Jan | před čtyřmi roky

  Svíčka

  Zdravím.Mám babettu 210.Chytá na drc,motor táhne,jede 60km/h.Po ujetí asi 300 km (celkem)se zakucká a chcípne.Svíčka nedává jiskru.Dám novou a můžu pokračovat v jízdě.Babettu mám rok a už sem vyměnil 6 svíček.Svíčky jsou doporučené výrobcem.Vyměnil jsem tyristor i cívku.Prosím o radu.

  reagovat

  34 | jirka | před čtyřmi roky

  čest praci mam takovej problem dal jsem novej remen a ten se zacel obrusovat a zaspinil celou spojku tak jsem tam musel vratit ten starej ktery je na nic ale je mnohem povolnejsi nez ten brutalne tvrdej novej pomuze kdyz ten tvrdej necham macet v oleji protoze s nin mi baba vubec nejela

  reagovat

  35 | volkmar | před čtyřmi roky

  nejede pravidelně

  babata 210.Při jízdě a přidání plynu se chová houpavě.chvíli jde motor normálně a pak se chová jako rozladěný čtyřtakt. a to se opakuje při přidání plynu znova nejhorší to je při jízdě před stoupaním.při přidání plynu se začně hádat jako rozladěný čtyřtakt.prosím poradte.

  reagovat

  36 | Radyn @ | před čtyřmi roky

  Spojka

  Zdravím,
  bebetta mi neřadí 2. rychl. stupeň,vče­ra mi do ní natekl olej,ale kryt nejde oddělat abych to mohl vyčistit.Protáčí se na obě dvě strany,neznáte někdo nějaký fígl jak to rozdělat.

  reagovat

  37 | jakub @ | před čtyřmi roky

  [36] Radyn: čau, musíš zmáčknout zadní brzdu a povolit. pokud povolojueš tedy 2 rychl. buben tak ten napravo. Ten buben nalevo je rozběh a startovani a ten nesundáš bez stahováku.

  reagovat

  38 | Mirek Š. @ | před čtyřmi roky

  už nechytne

  Zdravím,
  vytáhl jsem dvourychlostku z kolny, vyčistil karbec, výfuk, nádrž, dal novou svíčku a po chvilce chytla. Čelisti jsem zaopatřil podle návodu viz. výše, ale pak se stala divná věc. Při nastartovaném motoru jsem zapnul světlo a babeta chcípla a už jsem jí nenatočil Když ji zkouším rozšlapat, světla se rozsvítí, ale nechytne ani za boha. Co s tím?

  reagovat

  39 | SAM | před čtyřmi roky

  [31] Martin Mikula: Ten problem mám aj já,neviem si rady.
  Všetko som vyskúšal a nedá sa naštartovať,Sviečka je mokrá,iskru dáva.

  reagovat

  40 | pepa @ | před čtyřmi roky

  poradit jestly nekdo vi

  muzu se zeptat zniceho nic mi zacalo na babete skrtat zadni kolo o blatnik a docela je to dost hlucne

  reagovat

  41 | Jarda @ | před čtyřmi roky

  [8] Martin: měl jsem stejný problém a zjistil jsem že jsem otočil startovací čelisti.

  [8] Martin:

  reagovat

  42 | Tomáš | před čtyřmi roky

  Nemá volnobeh

  Zdravím Vás,jsem co se tyče babett zacatečník.Můj dotaz se tyka sice 207 ky ale treba jste řešili něco podobného.menil jsem starcovací čelisti pac byly sjeté a spojkové pač byli odlamane konce.a kdyz jsem vše složil tak zadni kolo pořád zabírá a když zastavim motor chce jakoby pořád jet až nakonec chcípne.netuší někdo co by to mohlo být??

  reagovat

  43 | Tonda @ | před čtyřmi roky

  Babetta 207

  Ahoj babeťáci. Mám babetku 207 zhruba 5 měsíců a mám na ní osobně nalítaných 2000km. Dostala krásnej novej modrobílej lak, novej válec a řetaz z rozetama. A tu zničeho nic začla kuckat, dusit se a střílet z motoru. Jede sotva 20km/h a já už si fakt nevím rady. Zkoušel jsem vyměnit i svíčku ale nepomohlo to. Když přidám trochu víc plynu, z motoru se ozve rána jak z děla a vyletí z tama obláček dýmu. Bohužel ještě nemám moc zkušeností, tak budu vděčnej za každou radu. :) Díky moc !

  reagovat

  44 | Olda @ | před čtyřmi roky

  Ložiska v kole

  Zdravím. Prosím o radu,kde najdu postup výměny ložisek v zadním kole, případně vaše zkušenosti. Že jsou ložiska na výměnu mě upozornil člověk co mi kolo centroval. Předem moc děkuji za každou radu.

  reagovat

  45 | Honza | před čtyřmi roky

  [40] pepa: Zkontroluj, jestli nemáš zadní tlumiče zlomený. Normálně by to tlumiče neměly dopustit.

  reagovat

  46 | milan | před čtyřmi roky

  [34] jirka: když je nový řemen, tak to chce nechat stočit unašeč o 1mm a bude to fungovat jak má

  reagovat

  47 | zdenek @ | před čtyřmi roky

  Ahoj mám babettu 228 a nemužu nqjít číslo motoru. Poraďte je tam vubec někde? Děkuji

  reagovat

  48 | Zdeněk @ | před čtyřmi roky

  cus

  [9] JeeRKa: Pokud babca nejde tlacit jako kolo,budeš MIT praskle pruzinky na startovacích čelistech.Musíš stáhnout buben a dat nové.Je to otázka asi 20 korun.

  reagovat

  49 | Kamil | před čtyřmi roky

  [44] Olda: Ahoj, na výměnu ložiska je ideální sundat kolo, dát ho na dřevo a železnou tyčí co přesně sedne na ložisko ho kladivem vymlátit. Tak jsem to dělal, dá to práci, ale funguje to.

  reagovat

  50 | Olda @ | před čtyřmi roky

  Kolísavý výkon

  Babetta 210 nejede pravidelně.Při jízdě a přidaném plynu se chová houpavě.chvíli jde motor normálně a pak na chvíli motor vynechá, jako by tam nebyl benzín. a to se neustále opakuje.Prosím poraďte na e-mail cempirek@vubhb.cz, nevím si s tím rady. Děkuji

  reagovat

  51 | vojta @ | před čtyřmi roky

  Volnoběh strašně tůruje

  Když babču nahodím tak volnoběh začne strašně nabírat na otáčkách a když jí rozšlapu tak nic volnoběh je OK ale přidám plyn a dusí se. děkuji za odpověď

  reagovat

  52 | pruza @ | před čtyřmi roky

  Prosim pomoc

  ahoj lidi fakt bych potreboval pomoc nebo aspon nejakej napad mam babetu 210 i po zime neni problem ji nastartovat na prvni slapnuti volnobeh drzi jde i do otacek vyfuk cisty po rovine neni problem ale nejdrive se mi stalo to ze mi nechtela prerazovat z dvojky na jednicku do kopce tedy jsme s kamaradem koupily nove celisti plus pruzinky vse kompletne odmastily zkontrolovaly i gufera vse ok bohuzel po rovine se babeta jakstaks rozjede ale do kopce nemam vubec sanci nema proste vykon dokonce mi pripada ze asi ani nezaradi spravne nejde to moc poznat proste to nejede jak ma a pri startu je zadni kolo porad v zaberu {asi kvuli novym celistem nevim uz co s tim nema proste vykon a do kopce se ji nechce vubec vse jsem cistil karbik vyfuk sani svicka je myslim ze taky nova prosim poradte nekdo treba je to jen nejaka blbost odepiste mi bud sem nebo jeste lepe na email pruzam@seznam.cz budu opravdu moc vdecny kdyz nekoho neco napadne zas tak moc se v tom nevyznam ale vim ze u tehle stroju staci malo a nejdedou diky :-]

  reagovat

  53 | materr @ | před čtyřmi roky

  se svetli nejede

  zdravim mam babetu vse v pohode funguje ale většinou když je to zahrate zapnu svetla tak to chcipne.s vplimi svetli nastartuju ale se zaplimi ne diky za odpovedi.mater

  reagovat

  54 | Rosťa @ | před čtyřmi roky

  Spojka

  Mam Babetu jednorychlostní. Potřebuji sundat vnější spojku z klikové hřídele. Vyrobil jsem stahovák – 3 šroby M5 a středový M8 našponuji proti povolené matce na klice. Je na kuželu, zkoušel jsem i pootočit, ale nejde sundat. Může někdo poradit. Můj t. 602464323, nebo email r.babor@seznam.cz. Díky.

  reagovat

  55 | Dada @ | před čtyřmi roky

  rezerva

  Dobrý den, jaký dojezd má Betka na rezervu??

  reagovat

  56 | Jozef @ | před čtyřmi roky

  BP

  Zdravim. K pisaniu mojej bakalarskej prace som pouzil niektore informacie z tejto stranky a chcel by som vas uviest do zoznamu pouzitej literatury. Potrebujem poznat vase meno a priezvisko, rok zalozenia tejto stranky. Prosim o rýchlu odozvu na email :D zasluzite si to :D dakujem

 • Peťan: Petr Doleček; rok založení stránky: 2006. O čem ta práce je? Snad bakalářka dopadne :D
 • reagovat

  57 | Pavel @ | před čtyřmi roky

  dusí se a chcípá

  Dobrý den mám babetu 210 jde hůře startovat a při jízdě se dusí a chcípa nevíte co by s tím mohlo být děkuji za odpověd

  reagovat

  58 | mIROSLAV | před čtyřmi roky

  sAMA PRIDáVA A POTOM CHCIPNE

  ZDRAVIM NORMALNE MI DO TERAZ IšLA DOBRE BABETA 210 ALE DNES CESTOU DO ROBOTY SI IDEM ASI PO 8 KILOMETROCH SI BABETA SAMA DRžALA RYCHLOSť 40 KM/H NEZAVISLE OD RUčNéHO PLYNU . POTOM SOM JU NEJAKO VYBRZDIL A KEď Už IšLA POMALšIE ZAS NEREAGOVALA NA PRIDANIE PRINU A CHCIPLA PO CHVILI SOM JU NAšTATOVAL A VšETKO IšLO NORMáLNE ALE O CHVIľU OPäť ZASEKLA A ZDOCHLA . KEď SOM DOšIEL DO ROBOTY A IšIEL SOM BRZDIť ZASE SA ZASEKLA NA 30 KM/H A TAK SOM JU ODPARKOVAL DNE IDEM NA NEJ DOMOV SOM ZVEDAVI čI DOJDEM MáM TO 13 KM . JAZDIM NA NEJ OD 30 DO 35 KM/H . ťAHA DOBRE PôVODNA ROZETA ZATIAľ ROK 1985 úDAJNE . ĎAKUJEM VOPRED

  reagovat

  59 | Miroslav | před čtyřmi roky

  [58] mIROSLAV: sorry teda chlapci za ten dotaz ale vizerá to že mi len došiel benzín :D nechápem šak si idem do roboty a keĎ to hcciplo prvýkrát prepol som na rezervu na nej som išiel chvíľu a potom som zas eprepol na normalnú trysku . a po robote prídem k babete prejdem 50 metrov a chcipla potom už som zahrkal a bolo prázdno . zohnali sme s kamarátom benzín a už zase išla jako raketa :D sorrač no . inak hadička čo ide z nádrže do ventilu paliva do toho prepinaču je pri tom prepinači nejaká čudná trocha do nej drgnem a už aj grca tade tak skúsim tam dať inú . asi tam netreba kydať nič ku tomu že lebo je tma nejaká čudna hmota ako sadra nadrbaná ale aj tak to teče tade .

  reagovat

  60 | Luža Jan @ | před čtyřmi roky

  Babeta nestartuje při našlápu a prokluzuje.

  Prosím vás potřeboval bych poradit.
  Otec má Babetu 210/16 nebo nějak tak podobně.
  Do spojek prochází olej a mastí se to už nevím co dál je to obden čištění spojek benzínem nasazování nových paken na přední spojce a navíc jsem dostal info že pokud prochází olej na ty černé plošky tak že to prokluzuje navždy že se ten olej nedá vyčistit.Dále jsem přišel na to že tvar nových rozběhověk čelistí není již na kole ale u všech je nestejný a nerovný že prý se to někde repasuje a nalepuje na staré nová ta černá hmota čož by otci pomohlo.Prosím pokud by to jen trochu šlo můj tel.+420 732 98­5 512 nebo o2 +420 720 403 1­32.Zavolám zpět.Pro mě je to již velký problém.

  reagovat

  61 | Pavel | před čtyřmi roky

  Babetta 207 nema vykon

  Zdravim, dostal jsem Babettu 207, ktera 10 let nejela, ze stavu kdy nesla nastartovat do stavu, kdy jede. Posledni problem je, ze pri rozjizdeni, jakmile zacne vic zabirat spojka, ji klesne vykon. Pokud se to rozjede pres urcitou mez kdy uz spojka jede naplno a jsou vyssi otacky (rekl bych tak nad 40–50%), jede uz skvěle na plný vykon. Nove trisky, karburator jsem několikrát čistil. Napada mě už jen elektrika – cívka, tyristor? Díky za rady ;).

  reagovat

  62 | Sebastian @ | před čtyřmi roky

  Na babettě 210 nemohu otočit motorem

  Zdravim,jel jsem na babettě 210 a v tom se mě bloklo zadní kolo.Myslel sem že se mě zasekl hlavní řetěz, jenže ten byl v pořádku.Doma jsem zjistil že se mě blokl motor.Nejde sním vůbec otočit.
  Děkuju za radu :)

 • Peťan: Pokud se blokl píst, atk se buď rozsypalo ložisko na klice, nebo se zadřel motor. Asi bude potřeba nechat udělat výbrus. A příště víc mazat ;)
 • reagovat

  63 | Kruan @ | před čtyřmi roky

  210 - Po zahřátí nechce jet

  Mam dotaz ohledne Babety 210. Po zahrati nechce vubec jet. Postupne behem jizdy klesa rychlost az nakonec i pri plnem plynu jede krokem. Dal jsem novou svici, fajfku, kabel a civku.

  reagovat

  64 | jara @ | před čtyřmi roky

  Nejde nastartovat když je motor zahrady, nejde na plný výkon, zahřívá se indukční cívka, když vyměním za novou svíčku jede ale když zastavím už ne nenastartuji, děkuji za rady.

  reagovat

  65 | Pavel @ | před čtyřmi roky

  Babetu nastartuju jedu jenom na čtvrt plynu když přidám zdechneto. Děkuji za radu.

  reagovat

  66 | Jakub0002 | před čtyřmi roky

  To bude určitě problém v přívodu paliva. Vyčistit přívod paliva do karburátoru (hadičku a kohoutek se sítkem vedoucí z nádrže), rozebrat, vyčistit a seštelovat karburátor.

  reagovat

  67 | Jakub0002 | před čtyřmi roky

  [66] Jakub0002: Reaguji na dotaz Pavla

  reagovat

  68 | boban @ | před třemi roky

  babeta 210 nestartuje

  Prosím oradu,babeta postupně špatně startovala na rozšlapání.až jsem se rozhodl vyměnit obě spojky,startovací i rozjezdovou dle dílenské příručky a nic.Pokud vyndám svíčku ,vše se otáčí jak má a i klikovka točí s alternátorkem a dává proud na svíčku,nasadím svíčku a spojky nemakají ozubený řemen od řadicí spojky se otáčí,odmaště­ný,snad to zkusím s tou kalafunou,už jsem z toho grogy,předem děkuji za radu

  reagovat

  69 | David Kupr @ | před třemi roky

  210 po nastartování jde do vysokých otáček

  Prosím o radu.Po nastartování 210 chytne v pohodě pak přidám plyn jede tak asi na půl plynu a přestane na přidávání a ubírání plynu reagovat

  reagovat

  70 | vOJTA @ | před třemi roky

  Výmněna předního brzdícího lanka

  Prosím o radu nejlépe s fotkou jak má bejt dole na přednim kole uchycené brzdové lanko a jak mám postupovat při výmněně díky za odpověd

  reagovat

  71 | Martin @ | před třemi roky

  Nejde nastartovat - pedál se protáčí

  Dobrý den,rád bych poprosil o radu. Pokusím se popsat stav. Babetu už nějaký čas startuji tak, že ji prostě roztlačím. Obvyklým způsobem, to znamená stroj na stojanu a záběr na pedál prostě nejde. Pedál jde velmi lehce, protáčí se a vůbec nemá tendenci zabrat. Kde je podle vás zakopaný pes? Děkuji za radu. Je na čase s tím něco udělat.

 • Peťan: Projdi si článek Spojky na Babettě. Pokud jde pedál velice lehce, tak je buď spadlej řetěz ( :D ) a nebo (a to spíš) je problém na zadním kole v pastorku. Říká se mu taky cvrček, volnoběžka, ... Novej stojí necelý dvě stovky.
 • reagovat

  72 | Martin @ | před třemi roky

  [71] Martin: dík, byl to fakt spadlý řetěz ;) ....... , ne vážně Peťane, ušetřil jsi mi práci, už jsem chtěl rozebírat převodovku, to bych si dal; no jo, to je tak, když se amatéři, vyrostlí na Merkuru, pouštějí do oprav sofistikovaných strojů :Ď

 • Peťan: Stane se... :D
 • reagovat

  73 | Lukáš | před třemi roky

  ZDRAVIM,PROSÍM O RADU,BABETU NASTARTUJU,KDYZ JI PRIBRZDIM NEBO JAKKOLI ZATIZIM CHCIPNE,UZ NEVIM CO S TIM,PROSÍM O RADU DIKY

  reagovat

  74 | vOJTA @ | před třemi roky

  Při přidání plynu se dusí

  Zdravim mám problém babetu nastartuju jedu když přidám plyn tak nemá výkon a dusí se uberu a jedu normálně když zase přidám tak se dusí čim to muže být díky za odpověd Vojta

  reagovat

  75 | jiri @ | před třemi roky

  nejde za plynem

  Dobry den mam problem s moji babetou 210,kdyz se mi ji podari naslapnout a drzim plny plyn tak to je jak na volnobeh a kdyz pustim plyn tak chcipne,karburator kompletne vycisten,nova svicka,na pistu nove krouzky,na klice zadna vule prosim o pomoc sem zoufali i nadrz a filtr sem vycistil

  reagovat

  76 | Dan @ | před třemi roky

  Dotaz

  Ahoj prosím o radu mám babetu 210 když dám plný plyn tak se babeta dusí a zní to jako když někde saje falešný vzduch vyměnil jsem všechny gufera v motoru. Zkoušel jsem i ladit směs a nic. Nádrž je vyčištěná je tam nové sítko, kohoutek má nové těsnění protejká bez problému karburátor komplet vyčištěn. Když dám plný plyn a přicpu díru na hliníkovém dílci co je na ráme přes který to saje vzduch a mám sundaný kryt od cívek s magnetem tak je to o trošku lepší. Ale furt to není ono tak jak by měla jet. už mě jen napadá že by to třeba mohly dělat pístní kroužky. I když je pravdě že mi příjde že nové gufero pod magnetem netěsní nevím možná se mi to jen zdá. I vejfuk jsem vypaloval je čistej. Morduju se stím 14 dní a babeta furt nejede díky za rady.

  reagovat

  77 | Michal | před třemi roky

  [75] jiri: Jiří… zkuste si zvednout jehlu v šoupátku mi to pomohlo!

  reagovat

  78 | Michal | před třemi roky

  Prosím o radu. Jak u babety 207 sundat odstředivou spojku z kliky? je na konusu a nejde stáhnout. Je na to nějaký fígl? Potřebuji vyměnit gufera.. Děkuji

  reagovat

  79 | Jarda | před třemi roky

  nejde za plynem

  [62] Sebastian: Máš originál jistící matku na start. spojkách a je tam,kde má být? pokud ne tak ji hledej v prostoru mezi řemenem a blokem motoru. :-) (vlastní zkušenost :-) )

  [75] jiri: Odkarbonuj(vypal ) výfuk

  reagovat

  80 | jares @ | před třemi roky

  neradi mi 1 rychlostni stupen

  dobry den potreboval bych pomoct mam babetu 210 a asik mi nechce radit 1 rychlostni stupen takze se rozjizdim na 2 stupen coz je namahave spojka neprokluzuje uz sem ji vycistil jen nevim co mam vymenit diky za odpoved

  reagovat

  81 | tomas @ | před třemi roky

  problem z vykonom

  zdravim vlastnim babetu 210 motor je porobeny skoro vsetko nove spojky vymenene gufera tiez chyta na prve kopnutie jediny problem je ten ze ked idem po rovine ide max 30km/h nieco akoby ju dusilo az ked je mierny kopec dolu rozbehne sa na plny vykon neviem co s tym spojky nesmykaju radia pekne plynulo poradte ps.karburator je nadstaveny aj vycisteny tak uz neviem

  reagovat

  82 | Vojta @ | před třemi roky

  Postup pro vyčištění Výfuku

  Zdravim potřebuju radu čim je nejlepší vyčistit výfuk a postup díky Vojta

  reagovat

  83 | AlZi | před třemi roky

  Nestartuje

  Zdravím, potreboval by som radu. Mám babettu 210 všetko ide ako má až na jednu vec. Keď šlapem točia sa len pedále a reťaz no koleso nie. To znamená že ju musím štartovať roztláčaním. Ďakujem AlZi

  reagovat

  84 | Poster @ | před třemi roky

  [82] Vojta: taky se pripajam k prosbe :)

  reagovat

  85 | Lada81Je | před třemi roky

  81] Je zapotřebí zkontrolovat přívod benzínu,múže být zanesený kohoutek přívodu benzínu,nutno vyčistit.Pokud je toto vše vpořádku,zkuste spustit jehlu.

  reagovat

  86 | Lada | před třemi roky

  [78] Michal: Je na to fígl,je třeba vyrobit stahovák nebo zapůjčit od kamarádů .Šikovný soustružník lehce vyrobí,není to nic složitého.

  reagovat

  87 | Luky @ | před třemi roky

  výměna ložiska v zadním kole

  poraďte, jak sundat rozetu s cvrčkem, abych mohl vyměnit ložisko v zadním kole, je to na závitu, nebo musím sundot spodní segerovku, nebo to vytlouc???? Děkuji za radu

  reagovat

  88 | Lucie @ | před třemi roky

  Když se zahřeje...

  Zdravím, snad se nebudu opakovat, snažila jsem se přečíst vševchny příspěvky, ale je možné že mi něco uniklo. Mám jednorychlostní babetu. Normálně nastartuji a po ujetí cca 1km, záleží na teplotě venku, najednou motor blokne a stojím.. Nejdřív mi to připomnělo jako když mi odešla spojka, ale ta je v pořádku. Když motor vychladne, zas jde normálně nastartovat a celé se to opakuje… Někdo mi říkal, že snad nahoře na válci nějaká součástka, ale moc se v tom nevyznám. Můžete mi i doporučit kde nejlíp objednat díly na Babetu? Děkuji…

  reagovat

  89 | Laďo @ | před třemi roky

  Neda sa pretočik koleso pri štartovani s rozbehom

  Neda sa pretočik koleso pri štartovaní s rozbehom ,neviem na čo mam pozrieť .Občas pri naštartovaní len bežal motor
  ale Babeta sa ani nepohla

  reagovat

  90 | Laďo @ | před třemi roky

  [88] Lucie: treba pozrieť stator ,to mala cievka zaliata živicou ,pravdepodobne je prasknutá

  reagovat

  91 | ondra @ | před třemi roky

  Ahoj. chtěl bych se zeptat, jak mi babeta 210 řadí na 2, tak to trošku kopne, je to problém?

  reagovat

  92 | jOSEF @ | před třemi roky

  Po zahřátí do kopce nepřeřadí z dvojky na jedničku.Potřebuji poradit co to způsobuje.Obložení je nové.Děkuji

  reagovat

  93 | Also | před třemi roky

  [92] jOSEF: To se me stavalo, kdyz se prehrala..problemem pak byla prokluzujici spojka v bubnu, dky bylo spatne gufero a prolinal olej. Zkuste, zda-li je motor moc horky kdyz se toto deje.

  reagovat

  94 | VASEK @ | před dvěma roky

  přidřena babeta

  [mate asi pridřene kroužky ve válcí nechat udělat vybrus 88]

  reagovat

  95 | hanys @ | před dvěma roky

  pískání v otáčkách

  Zdravíčko, mám prosbičku. Mám 207, startuje i jezdí dobře ale jakmile jde motor do otáček (jak na stojanu, tak i při jízdě) začne se odněkud z motoru ozývat takové pískání, hvízdání. Nejvíc je to slyšet tak od 10 – 30 km/h, když jedu rychlejc, tak už mi to tak nepřijde. Díky za nápady a rady.

  reagovat

  96 | patricius @ | před dvěma roky

  Zdravím..Babeta 207 jede asi 2 km a pak se začne dusit až úplně chcípne.Potom nelze jakkoliv nastartovat.Svíčka je suchá jiskru háže.Benzín do kaburátoru jde,protože po neuzavření pal.kohoutku začíná kapat do misky.Karburátor vyčištěný,výfuk a koleno také.Nový kohoutek,svíč­ka,kompletně přetěsněno.Předstih 1,5mm před HÚ.Bohatost směsi 1,5 otáčky.Se sytičem se mi nikdy nepodařila nastartovat,pouze bez.Popřípadě menším přidání plynu.Ráno k ní přijdu a jde na brnk,pak se chci svézt a max 1–2km pak už na to šlapu jak idiot a nic.

  reagovat

  97 | hanys @ | před dvěma roky

  [95] hanys: Jo a tady jsem nahrál video jak to zní. díky. https://youtu.be/WhnZcqiPGX0

  reagovat

  98 | Adamm @ | před dvěma roky

  Zdravím mám problém s Babetou 210 iskru hádže prívod paliva dobrý odpaluje hu ale nechytí poradíte mi prosím včom je problém ?

  reagovat

  99 | Rypák | před dvěma roky

  Zdravím, babetta mi nejde nastartovat, když šlapu točí se buben s řadícíma čelistma, ale ten se startovacíma ne jenom se jakoby začíná točit a pak se zasekává. Čelisti jsem koupil nové. Můžete mi prosím poradit, v čem je problém?

 • Peťan: Momentálně mám věšteckou kouli v opravně, ale koukl bych se v tomto článku do PRVNÍ TABULKY - "Test spojek".
 • reagovat

  100 | Alex15987 @ | před dvěma roky

  Babetta 207 - Palivový kohút

  Dobrý deň
  Dostala sa mi do rúk Babetta 207 (typ 500 ) tak som vymenil olej, vyčistil karburátor, vymenil sviečku atď. Ale potom prišiel rad na benzín a nikde na internete sa neviem dočítať v ktorej polohe Palivového kohúta je zapnutá rezerva, zapnutý a vypnutý benzín. Mohli by sme mi s tým prosím poradiť ? Som nováčik a pomohlo by mi to :-) . Dopredu ďakujem…

 • Peťan:
 • reagovat

  101 | Lukaa @ | před dvěma roky

  Babeta 210

  Dobry den mam problém pri slapani se mi nechce tocit rozbehovy buben ale jak sundám svíčku toci se. .prosim pořádte co stim ..diky

  reagovat

  102 | marek @ | před dvěma roky

  Babetta210

  zdravím mam taky menši problém nastartují babetu a hned se točí zádni kolo nejde to do neutralu co stim

 • Peťan: Problém bude ve startovací spojce. Bude potřeba rozebrat rozjezdovou spojku a zkontrolovat a opravit/vyměnit čelisti, případně pružiny.
 • reagovat

  103 | marek @ | před dvěma roky

  Babetta210

  zdravím ale mam ještě pár dalších otázek ta babbeta je totiž moje první motorka chtěl jsem jenom vědět kde se tam lije olej do převodovky a jak zjistím jestli je ho tam dost díky za rady

 • Peťan: Taky mám otázku. Proč se nekoukneš do článku Oleje a benzíny a píšeš zbytečně do diskuze?
 • reagovat

  104 | marek @ | před dvěma roky

  Babetta210

  kdybych to našel tak se asi nebudu ptát

 • Peťan: Viz odkaz výše, část "Mazání převodovky", druhý odstavec. Je to tam?
  Dotazy podobného typu (na to, co je již v článcích napsáno) se vyskytují bohužel až moc často. Ale toto není fórum! Proto tu jsou články, do kterých jsem napsal maximum věcí. Pak mi to přijde jako mrhání mým časem při jejich psaní. Když něco chybí, nebo není jasný, může se napsat dotaz. Jsou tři typy lidí - jedni se na problém ani nekouknou a hned píší, druzí se rovnou ptají a ani si nepřečtou článek. Docela je pak úsměvný, když se někdo ptá na závadu, chce skoro půlit motor a přitom se z problému vyklube spadlý řetěz (zde). No a třetí typ jsou ty, kteří si článek přečetli, něco nechápou, nebo nenašli a tak se ptají.
 • reagovat

  105 | marek @ | před dvěma roky

  Babetta210

  Zdravím potřeboval bych poradit přední světlo mi slabě svítí i když jsem vyměnil žárovku nevím si už stím rady zadní je v pořádku a dá se nějak poměřit elektrika.Dík za radu

 • Peťan: Marku, ty mi teda dáváš... Koukni se do článku Elektrika na Babettě. S největší pravděpodobností bude někde zoxidovaný spoj. Doporučuji elektrické spoje zkontrolovat a vyčistit. Taky se stává, že je poškozený vypínač osvětlení.
 • reagovat

  106 | marek @ | před dvěma roky

  Babetta210

  [105] marek: díky moc mi to pomohlo opravdu

  reagovat

  107 | Jarda @ | před dvěma roky

  Nedává jiskru

  Dobrý den,
  prosím o radu. Mám bagetu 210, po nastartování ujedu cca 2km a pak ji nemohu nastartovat.
  Logicky jsem šel touto cestou. Nejprve jsem se zaměřil na svíčku( nedávala jiskru) v obchodě jsem pořídil novou. Namontoval problém se opakoval, vyměnil jsem kambel i s fajfkou. Opět. Tak jsem si řekl, že to už musí dělat teristorove zapalování.Tak jsem ho koupil.Teristror zapojíme dle barevného označení a z boku přidělám tři dráty na kostru. Vypozoroval jsem, že když jsou dráty propojení ke kostře tak svíčka jiskru nedává, když je spojim jen k sobě a dám samostatně na kostru dává. Z toho mi vyšlo, že musí být někde nalámaný kabel.Provedl jsem vizuální kontrolu a nic nezjistil. Po čase jsem opět dráty připojil na teristor z boku a vše prichytil na kostru jak má být. Problém se opět opakoval po 2km svíčka bez jiskry. Už mně jen napadá proměřit a zkontrolovat zapojení dle schématu. Co myslíte? Podotýkám, že závada se objevila zničeho nic. Dva roky bezproblémový provoz.

  reagovat

  108 | Vojta @ | před dvěma roky

  Nejde nastartovat

  Zdravim potřebuju radu mám problém s Babetou 210 normálně jedu a potom strašná rána jako v motoru a ted už jí ani nenastartuju nevíte čim to muže bejt děkuji za radu Vojta email Vojtisek1@seznam.cz

  reagovat

  109 | Lukáš1 | před dvěma roky

  Dobrý den mam problém s Babetou 207 nedává jiskru.Mam novou indučku i fajku.
  předem děkuji za odpověď.

 • Peťan: A jaká je otázka? 8-O


  Nevím, jestli jste četl článek, ale doporučuji první odstavec, pak část "test zapalování", ve které je odkaz na článek Elektrika na Babettě.
 • reagovat

  110 | Petr | před dvěma roky

  pořídil jsem si babetu chystám renovaci volím pedály a jaké – mohou být jako tady – http://www.gsmagazin.cz/…-zvolit-kolo
  SPD je jasný že ne :D , ale něco jiného třeba jo?

  reagovat

  111 | Martin | před dvěma roky

  špatně seštelovaný volnoběh

  reagovat

  112 | Laci | před dvěma roky | lackochladek@gmail.com

  Nastavenie štartera

  Prosim vas ako mam nastaviť štarter???

  reagovat

  113 | Kruan | před dvěma roky

  Divný zvuk

  Bába mi dela podivny zvuk…myslel jsem ze je pridrena a tak jsem vyndal pist (trosku pridreni opravdu vykazoval – lehce jsem ho prebrousil), pri te prilezitosti vymenil krouzky a pistni lozisko. Novy prevodovy olej a novy, poradne promasteny benzin. Po kratkem ohrati se z toho zacnou vyluzovat opet strasne zvuky.
  Zkuste prosim mrknout na video :

  https://youtu.be/t1TT8JO_Q4w

  reagovat

  114 | Jára | před jedním rokem

  Ahoj všichni.
  Mám Babetu 210/121. Poslední dobou mě zlobí. Pokud jedu po rovině nebo z kopce, vynechává. Když je vytočená skoro na maximum, na chvilku se sníží výkon a při tom má zvuk jako když běží bez plynu. Pak to přestane, začne zase táhnout a to se po chvilkách střídá. Pokud jedu do kopce, kde je v zápřahu, jede normálně.
  Díky předem za rady.

 • Peťan: Chová se to, jako kdyby byl nedostatečný přívod paliva - zkontroluj jeho přívod - sítko v nádrži, kohout, hadičku, ...
 • reagovat

  115 | Jára | před jedním rokem

  [114] Jára:
  Sítko čisté, nádrž plná, hadička plná benzínu, kohoutek nekape. Při jízdě do kopce jede dobře, jen z kopce kucká. Nestíhá při vysokých otáčkách. Kdyby byl špatný přívod, myslím, že bych to poznal hlavně při jízdě do kopce a ne obráceně. Jen můj názor.

  reagovat

  116 | jarda | před jedním rokem

  repasování čelistí

  Prosím o radu kde se repasují čelisti

  reagovat

  117 | Pepis | před jedním rokem

  Blokovane zadní kolo

  Čau kluci mám problém který jsem tu ještě nenašel. Kdyz mám babetu na stojanu vyplou a chci protočit zadním kolem jde to velice ztuha a obě strany. Pokud to vycvaknu jakoze jenom na slapani tak se kolo toci v pohodě.Všechny ložiska vymeneny novy olej prostě všechno a nemůžu na to přijít. Těžko se rozšlapává ale hned jak se roztahnou startovaci spojky krasne chytne drzi kvolnoběh pohoda. Když jedu a uberu plyn má to tendenci brzdit a nexostanu z ni asi ani maximum vykonu. Zkuste někdo poradit jsem v koncích. Děkuji

  reagovat

  118 | Zdeněk | před jedním rokem

  babetta za studena chcípe

  Ahoj, mám takový problém se kterým si nevím rady. Babetta 210 když jí nastartuju, tak chytne, ale po chvíli chcípne, jako když jí dojde benzín nebo jako když přestane házet jiskru. Vyčistil jsem karburátor (pak i vyměnil), seřídil, dal novou svíčku, vyměnil tu černou krabičku a pořád nic. Jiskru to dle svíčky hází, ale když jí po několika pokusech vyndám tak je mokrá.
  Ale celé na tom je divné, že když už se babetta ohřeje, tak pak jede normálně a volnoběh drží…Ještě mě napadla výměna gufer, ale to nevím jestli by to mělo na to vliv, když je svíčka za studena mokrá. A indukčka, ale to by zase nejelo ani za tepla…
  Moc děkuji za radu jestli tě něco napadne.

  reagovat

  119 | Miloš | před jedenácti měsíci

  [115] Jára: Taky tak, všechno s palivem v pořádku ale pomohlo mi až vyměnit stator s tou zalitou cívkou a pro jistotu i cívku pro zapalování. Indukční jsem nechal. Zlepšilo se to.

  reagovat

  120 | MartikRA | před devíti měsíci

  [4] kuba: možná se nepohybuje jehla se šoupětem(spadla)

  reagovat

  121 | Honza | před devíti měsíci

  zaražene predni kolo

  Ahoj mam dotaz dostal jsem babetu po dvou rocich nejezdeni netoci se predni kolo tak se chci zeptat co s tim
  predem dekuji za odpoved.

  reagovat

  122 | Víťa | před devíti měsíci

  Porucha

  Ahoj všichni
  Mám problém s babettou, kterou jsem nedávno dostal.Vyměněněno obložení, pružiny, vše jsem odmastil. Při nakopnutí se kolo na stojanu lehce protáčí, při přidání plynu nezabírá a navíc bez plynu motor okamžitě chcípne. Vše začne zabírat jen při rychlém roztlačení, jak se zastaví tak přestane zabírat a chcípne.
  Jsem v tomhle absolutní amatér, tak budu vděčný za jakoukoliv radu.
  Dopředu děkuji za odpověď.

  reagovat

  123 | Mikeš | před osmi měsíci

  Dobrý den

  Chtěla bych poradit od zkušenějších a tak se obracím sem. Můj táta si kdysi dávno koupil JAWA BABETTU. Je cca 40 let stará. A po tolika letech jsem ji vytáhla, očistila co se dalo…Ale mám problém na konci tratě před cílem. Abych babettu nastartovala, tak na ni šlapu z mírného kopečka. Po chvíli nastartuje, ale jen do té doby než šlapu.Jakmile přestanu šlapat tak zdechá až zdechne úplně.Benzín tam jde. Mohli by jste mi poradit prosím?
  Děkuji předem za odpověď a radu

 • Peťan: Přečti si článek, co všechno si vyzkoušela? Je mokrá svíčka? Má jiskru? Není seklej sytič? Nejsou ucpaný trysky?
 • reagovat

  124 | Matej | před sedmi měsíci

  Sviečka je nova karburator je nový .

 • Peťan: A je karburátor správně seřízen?
 • reagovat

  125 | Vladimir | před sedmi měsíci

  Zdravím Petane, potrebuju poradit.
  Za jizdy se mi povolil ten pulmesic z druhe strany spojky a prerusil se kontakt mezi motorem a kolem. Takze motor se protaci ale kolo nezabira. Taktez kdyz slapnu neotacim motorem. Rozebral jsem to cele a vse se mi zda v poradku az na jedno ozubene kolo na hrideli, ktere je volne a da se s nim lehce pohybovat je to v poradku?popripade napad kde by byl problem? Babeta nastartovat samozdrejmne nejde a unasec je v poradku.
  Diky V.

 • Peťan: Zkus se kouknout do článku Spojky na Babettě.
 • reagovat

  126 | Vladimir | před sedmi měsíci

  [125] Vladimir:
  Spojky jsou v poradku, prijde mi ze preskakuje hridel co je z motoru na tu tyc kde jse nachazi spojka, je to mozne? To nezjistim jinak nez rozebranim motoru asi ze :)

 • Peťan: Může být poškozený unašeč (v článku o spojkách je to díl č. 7). Ten je nasazený na hřídeli a roztáčí spojky.
 • reagovat

  127 | Vladimir | před sedmi měsíci

  [126] Vladimir:
  Nene unasec je dobrej.. Vymenil jsem ty celisti na rozjezdove spojce? Myslim.. A povedlo se mi i pres to preskakovani otocit motorem a po nastartovani se to pomali zklidnovalo, tak mozna to bude jen tento problem a seda si to.. Tak asi vyreseno :D diky za navody :)

  reagovat

  128 | Vladimír | před šesti měsíci

  Tak bohužel ještě jednou .. :D
  problém stále přetrvává napíšu to ve zkratce ještě jednou..

  Vypadává mi rychlost, jak za jízdy tak za volnoběhu s tím že už se nerozjedu ..Vypadává mi celej mechanismus naproti spojce kde by se to mělo manuálně i rozpojit jenže mně to vypadne celý a nejde to vrátit dokud to nerozeberu ..

  Nějakej nápad co zkontrolovat, či vyměnit ? měl jsem to rozebrané ze všech stran, ale nepřijde mi nic co by nasvědčovalo výpadnu pravděpodobně mi něco chybý ? ..
  Nenašel jsem na yt ani pořádně nikde z čeho všeho se to skládá popřípadně fotku takže težko říct.. nějaký nápad ? prozatím děkuju : ))

 • Peťan: Jestli budu mít čas, tak něco nafotím... Ono se to těžko odhaluje, když to nevidím. Chápu to tedy správně, že se to rozpojí v tom manuálním odpojovači řetězu? V jakém stavu je ta pružina, co ho drží "uzamčený"? Ještě to může mít stržený hrany.
 • reagovat

  129 | Vladimír | před šesti měsíci

  [128] Vladimír:
  jo já vím, nebyla by možnost popřípadě lepšího kontaktu kde by se dali poslat fotky a i videa ? :)
  jinak mně se to skládá takto:
  segerova podložka, potom železný malý kryt, potom pružina .. ta se mi zdá že pruží dobře když to složím vrací se pěkně, dá si i rozpojit rychlost..
  pak myslím je pod tím Unašeč úplný,který už je nasazený na tej hřídeli.
  pod ním se ještě nachází plechový kryt větší na kterým je podložka a na ní segerova podložka ..potom je už jen ozubené kolo s řetezem a pod ním je ještě jedna segerova podložka..nic víc tam už není..

  a celé to vypadne aj s tím ozubeným kolem se to vysune ven .. vím že v rámu jsou 2 ozubená kola která do sebe zapadají a do nich z druhé strany je napojená spojka, ale nezdálo se mi něco sjeté,stržené .. snad jen jedině něco vevnitř co není vidět ..

  reagovat

  130 | Miloš | před třemi měsíci

  ztráta výkonu motoru

  Mám problém s výrazným úbytkem výkonu při jízdě do kopce. Na rovině, nebo z kopce Babeta jede normálně až 50 km/hod. Jakmile přijde kopec výkon jde rapidně dolů, jakoby se motor dusí, pak přeřadí na I. a buď vyjede, nebo se pomůže šlapáním.Řazení rychlostí je OK. Pokud se v kopci jednotka rozjede, přeřadí na dvojku, ale slabý výkon způsobí opětovné přeřazení na I. Babeta se pak dusí do té doby, než přijde zase rovina, to se pomalu rozjede do normálu. Jakoby špatné zapalování, nebo problém v pal. soustavě. Svíčka nová, kontrola výfuku,demontáž a vyčištění karburátoru. Jen se mi zdá, že karb.lehce netěsní v oblasti těsnění plovákové komory, těsnění jsem dal nové, ale pořád stejný problém. Děkuji předem za odpověď.

  reagovat

  Připojte váš komentář!

  Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
  E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený e-mail!
  Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.