mylms.cz

... web o elektronice


Oprava brzdového světla

Už nějakou dobu mi svítilo brzdový světlo u Peugeota i když jsem nebrzdil. Vlastně to svítilo od tej doby co jsem si ho přivez domu. Při bližším průzkumu jsem zjistil že předchozí majitel to vyřešil tak, že na pedál nalepil kousek gumy oboustranou lepící páskou aby to na mikrospínač líp doléhalo.Moc jsem to neřešil, když mi to začlo svítit poprvý tak jsem vyměnil lepící pásku a byly tak 2 měsíce klid. Pak to udělalo meximálně jednou až dvakrát za měsíc. Poslední dobou se páska odlepovala každej druhej den, tak jsem si řekl „dost“.
Provizorně jsem to naposled přilepil a doma se na to kouknul detailnějc :)

Na fóru jsem zjistil že stačí oddělat sloupek řízení, tak jsem to risknul a tady jsou fotky z mého snažení:

brzdovysvetlo-1

Po odšroubování 4. matic volant jakoby „upadne“. Aby to netahalo za kabely, tak jsem ho podepřel sedačkou.

 
brzdovysvetlo-2

Tu levou páčku jsem měl už jednou rozšroubovanou

 
brzdovysvetlo-3

Onen spínač brzdovách světel + příprava na další spánač (pravděpodobně k tempomatu)

 
brzdovysvetlo-4

Ještě, že mám malou ruku :) PS. ta díra nemá zabroušený hrany!

 
brzdovysvetlo-5

Mikrospínač vyskočil z toho bílího plastu asi o 1 nebo 2 zoubkyNapsal Petan před sedmi roky (2012-01-17 18:18:00) v kategorii Peugeot 306. Připojeno 1 komentář.
Přečteno 8279x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost. Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.1 | martin @ | před pěti roky (2014-01-11 12:21:13)

peuget 306 kombik

prosim o radu:kdyz nastartuju vypne se me rosviceni palubky a svetl…dalkovy a mlhovky sviti ale kdyz neni nastartovano svitej mi vse jak ma
nevim si tim rady prosim napiste.

 • Peťan: Zhasne celá palubka, nebo jen přístrojová deska (budíky)? A musí bejt nastartovaný (běžet motor), nebo stačí, aby byl klíček ve 2. poloze? Něco ovládá přímo spínač zapalování (ta by to mohla bejt) a ještě je v cestě "řídící jednotka na výstupu z baterie". Doporučuju sehnat si knihu "Peugeot 306 Jak na to?" - tam jsou schémata.
  Ps.: Ještě by pomohlo vědět rok výroby, tohle je pro auta do roku 1997.
 • reagovat

  Připojte váš komentář!

  Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
  E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený e-mail!
  Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.

  Fields marked with * are required.
  Do not add your email address. I always answer inside the comment, not to included address.
  Links for external pictures will changed to pictures and add inside the commentary.