mylms

... web o elektronice


Oprava DVD

Dostalo se mi na stůl (na opravu) DVDčko Hyundai, který nepřežilo jednu z mnoha letních bouřek. Když ho neopravím, tak se aspoň mrknu dovnitř, jak vypadá elektronika za 990Kč.

dvd-hyundai-1

Zakrytovaný DVDčko

 

Uvnitř jsem moc věcí nečekal. Ale myslel jsem, že zdroj a ostatní elektronika budou na sólo deskách jako to je u našeho satelitu.

 
dvd-hyundai-2

Odkrytovaný DVDčko

 
dvd-hyundai-3

Detail elektroniky

 
dvd-hyundai-4

Odpojená deska na stole. Zdroj, elektronika, konektory…all in one

 

dvd-hyundai-5

Druhá strana. Tady jde vidět oddělení „siloviny“

 

Nakonec se ukázalo (asi po 5 vteřinách zkoumání), že je přepálená pojistka T1A 250V. Na předposledním obrázku jde vidět nalevo vedle usměrňovače – hledejte. Ostatní elektronice asi nic není (vše funguje jak má). Docela mě překvapilo, že na vstupu není ochrannej varistor (ale to jen tak na okraj :) )

Jo a ještě něco – výrobce elektroniky (hlavní desky) není Hyundai, ale Hitachi. A pochybuju, že to u DVDček jinejch značek (Sencor apod.) bude jinak. Jeden výrobce vyrábí třeba za 5$ takovýhle desky, ostatní je kupujou a montujou do svých DVDček, Blu-ray přehrávačů, televizí…ono na druhou stranu to drží ceny elektroniky pěkně při zemi. Kde jsou ty doby, když jsme kupovali video za 12 000Kč?

DVDčko bylo opraveno, 990Kč ušetřeno… :)Napsal Petan před šesti roky v kategorii Elektronika. Připojeno 2 komentáře.
Přečteno 6246x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost (viz licence). Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.1 | Karel Ondruška @ | před šesti roky

Kde ji koupit.

Dobrý den, mam problém že mi v jednom přístroji odešla ta samá pojistka T1A250V ale nemůžu ji v letovatelné podobě nikde sehnat. Můžete mi prosím poradit?

  • Peťan: Zkusit projít obchody GM, GES, TME, případne Farnell. Další varianta je toto: http://www.gme.cz/…829-090.html A nebo vzít normální trubičkovou pojistku a napájet na ní drátky, jako jsem to udělal já. Akorát je potřeba pájet rychle, aby se pojistka nezničila.

reagovat

2 | Karel Ondruška | před šesti roky

karel.ondruska@seznam.cz

Díky za pomoc, asi skončím u pájení drátků.

reagovat

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený mail!.
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.