mylms.cz

... web o elektronice


Oprava DVD

Dostalo se mi na stůl (na opravu) DVDčko Hyundai, který nepřežilo jednu z mnoha letních bouřek. Když ho neopravím, tak se aspoň mrknu dovnitř, jak vypadá elektronika za 990Kč.

dvd-hyundai-1

Zakrytovaný DVDčko

 

Uvnitř jsem moc věcí nečekal. Ale myslel jsem, že zdroj a ostatní elektronika budou na sólo deskách jako to je u našeho satelitu.

 
dvd-hyundai-2

Odkrytovaný DVDčko

 
dvd-hyundai-3

Detail elektroniky

 
dvd-hyundai-4

Odpojená deska na stole. Zdroj, elektronika, konektory…all in one

 

dvd-hyundai-5

Druhá strana. Tady jde vidět oddělení „siloviny“

 

Nakonec se ukázalo (asi po 5 vteřinách zkoumání), že je přepálená pojistka T1A 250V. Na předposledním obrázku jde vidět nalevo vedle usměrňovače – hledejte. Ostatní elektronice asi nic není (vše funguje jak má). Docela mě překvapilo, že na vstupu není ochrannej varistor (ale to jen tak na okraj :) )

Jo a ještě něco – výrobce elektroniky (hlavní desky) není Hyundai, ale Hitachi. A pochybuju, že to u DVDček jinejch značek (Sencor apod.) bude jinak. Jeden výrobce vyrábí třeba za 5$ takovýhle desky, ostatní je kupujou a montujou do svých DVDček, Blu-ray přehrávačů, televizí…ono na druhou stranu to drží ceny elektroniky pěkně při zemi. Kde jsou ty doby, když jsme kupovali video za 12 000Kč?

DVDčko bylo opraveno, 990Kč ušetřeno… :)Napsal Petan před sedmi roky (2012-01-30 17:37:00) v kategorii Elektronika. Připojeno 2 komentáře.
Přečteno 7122x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost. Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.1 | Karel Ondruška @ | před sedmi roky (2012-02-03 15:53:53)

Kde ji koupit.

Dobrý den, mam problém že mi v jednom přístroji odešla ta samá pojistka T1A250V ale nemůžu ji v letovatelné podobě nikde sehnat. Můžete mi prosím poradit?

  • Peťan: Zkusit projít obchody GM, GES, TME, případne Farnell. Další varianta je toto: http://www.gme.cz/…829-090.html A nebo vzít normální trubičkovou pojistku a napájet na ní drátky, jako jsem to udělal já. Akorát je potřeba pájet rychle, aby se pojistka nezničila.

reagovat

2 | Karel Ondruška | před sedmi roky (2012-02-03 15:54:09)

karel.ondruska@seznam.cz

Díky za pomoc, asi skončím u pájení drátků.

reagovat

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený e-mail!
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.

Fields marked with * are required.
Do not add your email address. I always answer inside the comment, not to included address.
Links for external pictures will changed to pictures and add inside the commentary.