mylms

... web o elektronice


Oprava switche

Tak se mi na stůl dostal trošku větší Switch. Tentokrát nejde o „pitvu“, ale o operaci. „Vyhořel“ zdroj, který je potřeba opravit. Probereme to jen tak letem-světem…

 
switch-1

Odkrytovaný switch

 


switch-2

Dva porty na zadní straně

 
switch-3

Aktivní chlazení pomocí třech ventilátorů

 
switch-4

Oddělovací transformátory portů SQ-H48W

 
switch-4

Vnitřní zapojení oddělovacího transformátoru. Bohuže jsem nesehnal datasheet od SQ-H48W ale jen 44ky. Zapojení bude podobné

 
switch-5

Procesor – bohužel se smazaným označením

 
switch-6

Paměti Samsung vedle výše uvedeného procesoru. Jedná se o 64KB x 32b SRAM na 138MHz

 
switch-7

Procesor ColdFire MCF5307FT90B od Motoroly

 
switch-8

Procesor je doplněn párem pamětí Hynix HY57V281620HCT, což jsou 2× 4MB 16bit SDRAM

 
switch-9

Zde je problém – napájecí zdroj

 
switch-10

Základní deska se „silovinou“ a na ní řídící moduly (jeden na kraji a druhý za chladičem)Napsal Petan před sedmi roky v kategorii Elektronika. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 6295x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost (viz licence). Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený mail!.
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.