mylms

... web o elektronice


Přestavba zdroje

Původní plechová bedna s pertinaxovou základnou měla několik nevýhod. Ta hlavní byla že měla málo vývodů (1 x regulovatelných 30VDC, 1×5VDC, 1×7VDC), další že se do ní už nic nevešlo protože byla dělaná opravdu jen na zdroj (původě se ani nepočítalo s jiným vývodem než na 30V).Od kámoše jsem získal tuto bednu (už s výstupy). Původně v ní měl zdroj z počítače a výstup 5 a 12V. Já to všechno vyházel, udělal díru na voltmetr a celkově překuchal tak, aby se do toho dal nacpat původní zdroj.

Tady je oprava původního zdroje (shořel usměrňovač, ampérmetr a výk. tranzistor). Tady najdete schéma tohoto zdroje (na internetu poměřně obvyklé schéma :))

 

jakmishorelzdroj-2

Původní zdroj (na něm je „homemade“ pájka)

 

zdroj-1

Stále nedodělaný předek

 

zdroj-2

Zadní strana. Použitý je jen napájecí konektor, větrák a pojistka

 

zdroj-3

Vnitřek zdroje (Vlevo trafo se zdrojem pro ventilátor, voltmetr a 5V zdroj)

zdroj-4

Detail na desku 30V zdroje a výkonový tranzistor na chladiči před větrákem

 

zdroj-5

Celý zdroj z boku

 

zdroj-6

Opět deska 30V zdroje a chladič. Vlevo výstupy, voltmetr a regulace U a INapsal Petan před šesti roky v kategorii Elektronika. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 6202x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost (viz licence). Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený mail!.
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.