mylms

... web o elektronice


Přestavba zdroje

Původní plechová bedna s pertinaxovou základnou měla několik nevýhod. Ta hlavní byla že měla málo vývodů (1 x regulovatelných 30VDC, 1×5VDC, 1×7VDC), další že se do ní už nic nevešlo protože byla dělaná opravdu jen na zdroj (původě se ani nepočítalo s jiným vývodem než na 30V).Od kámoše jsem získal tuto bednu (už s výstupy). Původně v ní měl zdroj z počítače a výstup 5 a 12V. Já to všechno vyházel, udělal díru na voltmetr a celkově překuchal tak, aby se do toho dal nacpat původní zdroj.

Tady je oprava původního zdroje (shořel usměrňovač, ampérmetr a výk. tranzistor). Tady najdete schéma tohoto zdroje (na internetu poměřně obvyklé schéma :))

 

jakmishorelzdroj-2

Původní zdroj (na něm je „homemade“ pájka)

 

zdroj-1

Stále nedodělaný předek

 

zdroj-2

Zadní strana. Použitý je jen napájecí konektor, větrák a pojistka

 

zdroj-3

Vnitřek zdroje (Vlevo trafo se zdrojem pro ventilátor, voltmetr a 5V zdroj)

zdroj-4

Detail na desku 30V zdroje a výkonový tranzistor na chladiči před větrákem

 

zdroj-5

Celý zdroj z boku

 

zdroj-6

Opět deska 30V zdroje a chladič. Vlevo výstupy, voltmetr a regulace U a INapsal Petan před šesti roky v kategorii Elektronika. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 6015x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost (viz licence). Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

* Hvězdičkou jsou označena povinná pole. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený mail!