mylms

... web o elektronice


Převodník RS232 > TTL (verze 2)

Jedná se o jedno z nejjednodušších zapojení převodníku z RS232 na TTL.

V zapojení je použit rezistor R1. Jeho hodnota může být v širokém rozmezí (cca) 5K6 – 22K, podle toho, jaký obvod připojíte.Zapojení je vhodné, pokud z linky napájíte i jiné obvody a tak není příliš vhodný nízký odpor zezistoru R1 v tomto zapojení
Další výhoda je v nižší parazitní kapacitě diod oproti zenerově diodě → strmější nárust napětí

 

prevodnik-rs-ttl-2Napsal Petan před šesti roky v kategorii . Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 5624x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost (viz licence). Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený mail!.
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.