mylms

... web o elektronice


Rozborka - Siemens Simatic S7-300

Průmyslový řídicí systém SIMATIC S7–300 je nejprodávanějším řídicím systémem z široké nabídky firmy Siemens AG. Je určen pro realizaci rozmanitých automatizačních úloh středního rozsahu. Poskytuje univerzální automatizační platformu pro systémová řešení s hlavním důrazem na výrobní technologii. Jádrem řídicího systému řady S7–300 je jednotka CPU, která zpracovává uživatelský program.

 

simatic300-1 

simatic300-2

Z boku

 
simatic300-3

MPI porty

 
simatic300-4

S odstraněným předným krytem (je jenom zacvaknutý)

 
simatic300-5

Kryt a „vnitřnosti“

 
simatic300-6

Celá jedna strana je kryta stínícím plechem

 
simatic300-7

Procesorová jednotka po odstranění stínícího plechu

 
simatic300-8

1F zálohovací kondenzátor

 
simatic300-9

Spínaný zdroj

 
simatic300-10

Druhá strana s procesorem a potřebnými obvody

 
simatic300-11

Procesor Infineon

V této procesorové jednotce je 16 bitový procesor. Podrobnější specifikaci si můžete prohlédnout zde: http://support.automation.siemens.com/…/en/12996906 . Stáhnetě si pdfko a v něm hledejteCPU 315–2

 
simatic300-12

Paměť CYPRESS CY62157EV30

 

Vedle procesoru je paměť CYPRESS CY62157EV30, což je 8Mbit statická RAM s odběrem 1,8mA/MHz .

Druhej čip je 32Mb Flash paměť of firmy Spansion typ: S29AL032D90BFI04.Napsal Petan před sedmi roky v kategorii Elektronika. Připojeno 3 komentáře.
Přečteno 7950x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost (viz licence). Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.1 | Honza | před pěti roky

Prosím oprav zavádějící/nes­myslnou informaci o proudové spotřebě paměti. 8uA je proud při DEAKTIVACI paměti, kdy se do/z ní nepřenáší žádná data. Provozní spotřeba je 1,8mA/MHz. (tzn při provozu s CLK 5MHz bude spotřeba cca 5× vyšší).
„Nechápu teda z jakýho důvodu je potřeba kupovat ty jejich předražený SDkarty…“ – nejspíš proto, že je v ní nahraný firmware, huh?

 • Peťan: Opraveno. Dík za upřesnění. S těma kartama to bylo spíš takový zamyšlění nad tím, že i uplně obyčejná věc za pár kaček se dá prodat za dost velký prachy. Myslím, že jsem někde slyšel, že se dá i z obyčejnej SD karty udělat ta jejich Siemensácká. Nezkoušel jsem.
 • reagovat

  2 | Honza | před pěti roky

  …špatnej profibus? Jak konkrétně špatnej? Pokud je ugrilovanej bus transceiver, tak jej vyměň. Bude to jeden z těch 4 SOICů vedle CANON konektorů. Pravděpodobně nějaké SN75176, možná VN3082 – korunová záležitost.

 • Peťan: Prostě nefunguje. Servis říká, že neopravitelný. Dál se to prostě neřeší, vítej v kapitalismu :D
 • reagovat

  3 | Honza | před pěti roky

  [2] Honza: Jestli máš to PLCčko doma, nebo k němu přístup, domluvíme se, a IO ti vyměním. Není víc než asi 2 důvody, proč by to mělo přestat fungovat: a) utavenej interface (zkratem, přepětím,..) b) softwarové kurvítko (doufám, že tohle se snad ještě do průmyslu nedostalo).
  Každopádně není problém čip z desky sundat, testnout a případně vrátit.
  Jestli to máš po ruce, co je na těch 4 prckách psané?

 • Peťan: Bohužel, PLCčko je už (pro mě) neznámo kde. Ale určitě dík za nabídku a za cenné rady, co si sem napsal.
 • reagovat

  Připojte váš komentář!

  Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
  E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený mail!.
  Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.