mylms.cz

... web o elektronice


Seštelování předního světla

Když jsem si kupoval auto tak jsem si všiml že bylo bouraný. Takovej trošku pomačkanej plech před baterkou a přesně nesedělo světlo v plastech. Nijak zvlášť to nevadí. Auto jezdí celkem v pohodě.Akorát přes zimu (když je furt tma) jsem si všiml že mi levý světlo svítí o trošku výš. Po dlouhé době jsem se to rozhodl seštelovat. U serva je takový plastový šroubek (inbus), kterým se dá doladit pozice světla. Ale já si řekl, že to rozdělám celý a mrknu se na to jak to tam mají udělaný…

Když jsem oddělal masku a světlo, tak jsem zjistil, že ten plech na kterým to je přišroubovaný je zdeformovaný a že celý světlo je tím pádem trošku posunutý nahoru. Pokusil jsem se to srovnat. Moc se mi to nepodařilo. Zevnitř je plast, kterýse mi nechtělo sundávat a zvenku jen 2 díry. Napadlo mě vzít závitovou tyč, na tu našroubovat matici a zkusit to vytáhnout. Trošku se to srovnalo. Ale asi po 20 minutách bouchání, tahání a klepání jsem tam přidal podložku a zašrouboval světlo zpět. Zbytek doladil inbusákem na servu.

Jo a ten plast pod světlem stejně nesedí přesně. Je furt takovej odstátej. Je tam nějaký neznačkový světlo – original je Valeo a vlevo je nějaký Depo. Doporučuji samozřejmě origo. Ale je to lepší než předtím.

Při příležitosti sundanémasky jsem na sahaře udělal červenej proužek :)

PS.: Omluvte kvalitu fotek. Foceno kamerou :)

svetlo-1

Bez masky a světla. Zkoušel jsem to vytahávat závitovou tyčí

 
svetlo-2

Takhle to tam je naprasený

 
svetlo-3

A takhle by to mělo vypadat (pravá strana)

 
svetlo-4

Plast pod světlem (neseděl přesně)

 
svetlo-5

Nahrál jsem ten plast a roztáhnul, aby to pěkně zacvaklo :)

 

svetlo-6

Nakonec jsem trošku obtáh větrák sahary červenou barvou. Možná bude světlemodrá :)Napsal Petan před sedmi roky (2012-01-17 18:35:00) v kategorii Peugeot 306. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 4735x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost. Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený e-mail!
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.

Fields marked with * are required.
Do not add your email address. I always answer inside the comment, not to included address.
Links for external pictures will changed to pictures and add inside the commentary.