mylms

... web o elektronice


Seštelování předního světla

Když jsem si kupoval auto tak jsem si všiml že bylo bouraný. Takovej trošku pomačkanej plech před baterkou a přesně nesedělo světlo v plastech. Nijak zvlášť to nevadí. Auto jezdí celkem v pohodě.Akorát přes zimu (když je furt tma) jsem si všiml že mi levý světlo svítí o trošku výš. Po dlouhé době jsem se to rozhodl seštelovat. U serva je takový plastový šroubek (inbus), kterým se dá doladit pozice světla. Ale já si řekl, že to rozdělám celý a mrknu se na to jak to tam mají udělaný…

Když jsem oddělal masku a světlo, tak jsem zjistil, že ten plech na kterým to je přišroubovaný je zdeformovaný a že celý světlo je tím pádem trošku posunutý nahoru. Pokusil jsem se to srovnat. Moc se mi to nepodařilo. Zevnitř je plast, kterýse mi nechtělo sundávat a zvenku jen 2 díry. Napadlo mě vzít závitovou tyč, na tu našroubovat matici a zkusit to vytáhnout. Trošku se to srovnalo. Ale asi po 20 minutách bouchání, tahání a klepání jsem tam přidal podložku a zašrouboval světlo zpět. Zbytek doladil inbusákem na servu.

Jo a ten plast pod světlem stejně nesedí přesně. Je furt takovej odstátej. Je tam nějaký neznačkový světlo – original je Valeo a vlevo je nějaký Depo. Doporučuji samozřejmě origo. Ale je to lepší než předtím.

Při příležitosti sundanémasky jsem na sahaře udělal červenej proužek :)

PS.: Omluvte kvalitu fotek. Foceno kamerou :)

svetlo-1

Bez masky a světla. Zkoušel jsem to vytahávat závitovou tyčí

 
svetlo-2

Takhle to tam je naprasený

 
svetlo-3

A takhle by to mělo vypadat (pravá strana)

 
svetlo-4

Plast pod světlem (neseděl přesně)

 
svetlo-5

Nahrál jsem ten plast a roztáhnul, aby to pěkně zacvaklo :)

 

svetlo-6

Nakonec jsem trošku obtáh větrák sahary červenou barvou. Možná bude světlemodrá :)Napsal Petan před sedmi roky v kategorii Peugeot 306. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 4242x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost (viz licence). Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený mail!.
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.