mylms.cz

... web o elektronice


Staré relé - časové relé TX300

Tento článek je součástí článku Zapojení starých relé, který slouží jako rozcestník. K některým relátkům vychází videa na YouTube.

Jedná se o dvoukontaktní čtyř-rozsahové relé s funkcemi zpožděný rozběh (ZR),  blikač začínající mezerou (BM), nebo impulzní relé (IR). Relé stejně jako ostatní typy umí jednu funkci. Na obrázku níže je typ ZR, tedy zpožděný rozběh (delay-on). Časový rozsah se nastavuje pomocí dvou přepínačů a otočného „potenciometru“.

Napájecí napětí se připojuje na svorky 2 a 10 (A2 a A1), v případě, že je napájecí napětí 36 V st, nebo 48 V jsou jako napájecí svorky použity piny 2 a 5 (A2 a A3).

  • Napájecí napětí: standardní řady napájecí od 24 do 230 V ac i dc
  • Rozsahy zpoždění: 0,25 – 640 s; 1,5 s – 64 min; 6,4 – 64 min
  • Přesnost: ±5 % (obvykle ±2,5 %)

 

zapojeni-rele-17

Časové relé TX 300. Označení RZ značí Zpožděný Rozběh. Výrobce Siemens elektropřístroje, s.r.o. 

zapojeni-rele-28

Zapojení relé TX 300

 Napsal Petan před měsícem (2019-03-20 19:39:00) v kategorii Elektronika. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 129x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost. Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený e-mail!
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.

Fields marked with * are required.
Do not add your email address. I always answer inside the comment, not to included address.
Links for external pictures will changed to pictures and add inside the commentary.