mylms.cz

... web o elektronice


Staré relé - relé RPK70 a RPK700

Tento článek je součástí článku Zapojení starých relé, který slouží jako rozcestník. K některým relátkům vychází videa na YouTube.

Bistabilní relé s mechanickou vaznou. Univerzální relé skládající se ze dvou upravených, mechanicky spojených relé RP700. Stav kontaktů zůstává zachován i po odpojení napájení. Kotvy obou relé jsou spojeny tak, že jedno relé blokuje druhé. Po přivedení napájení na jedno relé, relé sepne a zároveň uvolní kotvu druhého relé. Minimální délka pulzu 30 ms. Spínat obě relé zároveň je zakázáno.

  • Napájecí napětí: jako u RP700
  • Minimální délka impulzu do relé: 30 ms
  • Verze „V“ (bez krytu) se připevňuje dvěma šrouby M3. Verze „KC“ v krytu Modurel
  • Kontakty: 4P (4 přepínací u vestavného provedení bez krytu), 2P + 2Z (2 přepínací, 2 zapínací u provedení v krytu Modurel)


Napsal Petan před měsícem (2019-03-18 22:19:00) v kategorii Elektronika. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 130x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost. Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený e-mail!
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.

Fields marked with * are required.
Do not add your email address. I always answer inside the comment, not to included address.
Links for external pictures will changed to pictures and add inside the commentary.