mylms.cz

... web o elektronice


Svařování vejfuku

Tak si jedu ráno do práce a najednou se mi zdá že má auto nějakej divnej zvuk. Rádio puštěný, hukot zimních pneumatik na rozpáleným (zas tak moc ne v 5 ráno) asfaltu, svištící vítr kolem loga Peugeot – tak jsem myslel že se mi to zdálo… Když jsem šel z práce tak bylo asi 20 stupňů, svítilo slunce a v autě asi tak 50 stupňů Celsiových. Otevřel jsem si dveře aby to trošku luftovalo, obě okna a nastartoval. První válce bouchli a hned bylo jasno. Díra ve vejfuku :-|Jel jsem k „osobnímu“ automechanikovi, kterej zrovna neměl čas. Asi po půl hodině čekání (viděl jsem jak se seřizuje geometrie :)) jsem přišel na řadu. Zvednulo se auto a hned se našla díra mezi katalizátorem a tlumičem (nebo jak se to jmenuje). Bohužel čas nebyl, tak mi jen ukotvil vejfuk na takový ty gumy (asi 2 tam chyběli), objednal jsem se na příště a valil domu už s né tak výrazným traktorovým zvukem.

Po týdnu ježdění jsem to odvez zpět do servisu kde to zpravil. Tady jsou fotky jak to vypadá teď. Fotky z dřívějška nemám, protože mě to ani nenapadlo fotit :D

Chtěl bych akorát říct, že to bylo asi našestkrát svařovaný (jen ta část mezi katalizátorem a tlumičem) a navíc z neoriginálních dílů. Jo a ještě bych chtěl pomluvit nějaký čuráky tam ze zhora ať konečně nechaj opravit silnici mezi Pastvinama a Vitanovem. Jeden by blil kolik tam je zajebanejch děr.

svarovanivejfuku-1

No není to nádhera? :)

 

svarovanivejfuku-2

A z druhej strany

 

svarovanivejfuku-3

No není to k blití? Předchozí majitel se toho nebál :-|

 

svarovanivejfuku-4

Až si udělám nějakou nájezdovou plošinu, tak to vidím na ocelák a zinkovej sprej :)

 

Edit.: Koukněte se, jak jsem vylepšil spodek auta zde :) Napsal Petan před sedmi roky (2012-01-17 17:50:00) v kategorii Peugeot 306. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 4871x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost. Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený e-mail!
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.

Fields marked with * are required.
Do not add your email address. I always answer inside the comment, not to included address.
Links for external pictures will changed to pictures and add inside the commentary.