mylms

... web o elektronice


Svařování vejfuku

Tak si jedu ráno do práce a najednou se mi zdá že má auto nějakej divnej zvuk. Rádio puštěný, hukot zimních pneumatik na rozpáleným (zas tak moc ne v 5 ráno) asfaltu, svištící vítr kolem loga Peugeot – tak jsem myslel že se mi to zdálo… Když jsem šel z práce tak bylo asi 20 stupňů, svítilo slunce a v autě asi tak 50 stupňů Celsiových. Otevřel jsem si dveře aby to trošku luftovalo, obě okna a nastartoval. První válce bouchli a hned bylo jasno. Díra ve vejfuku :-|Jel jsem k „osobnímu“ automechanikovi, kterej zrovna neměl čas. Asi po půl hodině čekání (viděl jsem jak se seřizuje geometrie :)) jsem přišel na řadu. Zvednulo se auto a hned se našla díra mezi katalizátorem a tlumičem (nebo jak se to jmenuje). Bohužel čas nebyl, tak mi jen ukotvil vejfuk na takový ty gumy (asi 2 tam chyběli), objednal jsem se na příště a valil domu už s né tak výrazným traktorovým zvukem.

Po týdnu ježdění jsem to odvez zpět do servisu kde to zpravil. Tady jsou fotky jak to vypadá teď. Fotky z dřívějška nemám, protože mě to ani nenapadlo fotit :D

Chtěl bych akorát říct, že to bylo asi našestkrát svařovaný (jen ta část mezi katalizátorem a tlumičem) a navíc z neoriginálních dílů. Jo a ještě bych chtěl pomluvit nějaký čuráky tam ze zhora ať konečně nechaj opravit silnici mezi Pastvinama a Vitanovem. Jeden by blil kolik tam je zajebanejch děr.

svarovanivejfuku-1

No není to nádhera? :)

 

svarovanivejfuku-2

A z druhej strany

 

svarovanivejfuku-3

No není to k blití? Předchozí majitel se toho nebál :-|

 

svarovanivejfuku-4

Až si udělám nějakou nájezdovou plošinu, tak to vidím na ocelák a zinkovej sprej :)

 

Edit.: Koukněte se, jak jsem vylepšil spodek auta zde :) Napsal Petan před šesti roky v kategorii Peugeot 306. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 4230x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost (viz licence). Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený mail!.
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.