mylms

... web o elektronice


Vir VBS/VBSWG2

Co udělá pár řádků s antivirem

K tomuto souboru jsem se dostal náhodou při brouzdání po netu. Jedná se pouze o text (část kódu VBS/VBSWG2). Když jsem tento kód vložil do poznámkového bloku a zkusil uložit antivir se hned probudil :)Jak vidíte samotný kód vám nemůže s počítačem nic udělat. Kód samotný slouží pouze k překódování nějakých dat aby se od sebe jednotlivé kopie viru lišily. Tento kód stačí vložit do poznámkového bloku a uložit (třeba i jako *.txt) . Pokud máte pořádný antivir (např. NOD32) tak vám vyskočí okno s hlášením o viru.

Tak mě napadá, co když nějaký programátor „nechtěně“ vymyslí stejnou, nebo podobnou část kódu a použije ji ve svém programu. Antivir to zhodnotí jako napadení počítače a program ukončí (nobo smaže) v doměnce že se jedná o vir…

Function SG6452A8(M18066BL,SBVHM2AL) For NRCD1VD8 = 1 To Len(M18066BL) EVA188II = Mid(M18066BL, NRCD1VD8, 1) If EVA188II = Chr(2) Then EVA188II = Chr(34 + SBVHM2AL) ElseIf EVA188II = Chr(3) Then EVA188II = Chr(10 + SBVHM2AL) ElseIf EVA188II = Chr(4) Then EVA188II = Chr(13 + SBVHM2AL) Else EVA188II = Chr(Asc(EVA188II) + SBVHM2AL) End If SG6452A8 = SG6452A8 & EVA188II Next End Function

vbsvbswg2

Zpráva o nalezené infiltraci
Napsal Petan před šesti roky v kategorii Ostatní. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 3894x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost (viz licence). Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený mail!.
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.