mylms.cz

... web o elektronice


Vir VBS/VBSWG2

Co udělá pár řádků s antivirem

K tomuto souboru jsem se dostal náhodou při brouzdání po netu. Jedná se pouze o text (část kódu VBS/VBSWG2). Když jsem tento kód vložil do poznámkového bloku a zkusil uložit antivir se hned probudil :)Jak vidíte samotný kód vám nemůže s počítačem nic udělat. Kód samotný slouží pouze k překódování nějakých dat aby se od sebe jednotlivé kopie viru lišily. Tento kód stačí vložit do poznámkového bloku a uložit (třeba i jako *.txt) . Pokud máte pořádný antivir (např. NOD32) tak vám vyskočí okno s hlášením o viru.

Tak mě napadá, co když nějaký programátor „nechtěně“ vymyslí stejnou, nebo podobnou část kódu a použije ji ve svém programu. Antivir to zhodnotí jako napadení počítače a program ukončí (nobo smaže) v doměnce že se jedná o vir…

Function SG6452A8(M18066BL,SBVHM2AL) For NRCD1VD8 = 1 To Len(M18066BL) EVA188II = Mid(M18066BL, NRCD1VD8, 1) If EVA188II = Chr(2) Then EVA188II = Chr(34 + SBVHM2AL) ElseIf EVA188II = Chr(3) Then EVA188II = Chr(10 + SBVHM2AL) ElseIf EVA188II = Chr(4) Then EVA188II = Chr(13 + SBVHM2AL) Else EVA188II = Chr(Asc(EVA188II) + SBVHM2AL) End If SG6452A8 = SG6452A8 & EVA188II Next End Function

vbsvbswg2

Zpráva o nalezené infiltraci
Napsal Petan před sedmi roky (2012-01-16 19:03:00) v kategorii Ostatní. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 4614x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost. Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený e-mail!
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.

Fields marked with * are required.
Do not add your email address. I always answer inside the comment, not to included address.
Links for external pictures will changed to pictures and add inside the commentary.