mylms.cz

... web o elektronice


Výměna podsvětlení tachometru

Když jsem měnil radiátor, tak jsem s tím asi někde švihnul, nebo položil opačne až asi ve dvou žárovkách na podsvětlení prasklo vlákno. Žárovičky na to už maj právo. Svítěj vlastně pořád když se jede, tak toho už maj dost za sebou.

 

V palubce jsou žárovky s tímto označením
12V 1,2W W2×4,6d

 

Daj se koupit v každej mototechně a Google je taky zná :) Pokud chcete bejt brutální tuner, tak si můžete koupit diody. Ale stejně je před žárovkama barevná fólie, takže červený kontrolky modře svítit nebudou :P

Cena jednej žárovky je cca od 5Kč za obyčejnou žárovičku až do 100Kč za nějakou LEDkovou.

 

osvetleni-budiku-1

 

Demontáž tacháku

Takže, nejdřív odšroubujem plasty kolem volantu (3 šroubky zespoda). Volant dáme do nějnižší polohy. Odšroubujem rámeček budíků (2 šrouby nahoře, dva šrouby dole). Rámeček vytáhnem a odšroubujem další 3 šrouby, kterýma jsou upevněný „budíky“.

 

osvetleni-budiku-2

Povytáhnem ven a odpojíme všechny konektory. Vysoukáme ven. Pozor, konektory maj zámky, tak ať to neurvete

 

osvetleni-budiku-3

osvetleni-budiku-4

Žárovky jsou uloženy v takovejch malejch paticích a zašroubovýny stylem bajonet. Žárovku, kterou chceme vyměnit pootočíme asi o 1/4 proti směru hodinovejch ručiček a vytáhnem. Žárovičku vyměníme a vrátíme na původní místo. Počet žárovek záleží na výbavě auta – ABS, benzín/nafta, …

 

osvetleni-budiku-5

 

Pokud neměníte všechny určitě doporučuju vyměnit žárovku – STOPky. Když se posere cokoliv jinýho tak stejně svítí STOPka. Je to takovej sichr :)

Budíky namontujte zpět opačným způsobem jak ste je vytahovali.Napsal Petan před sedmi roky (2012-01-24 17:58:00) v kategorii Peugeot 306. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 18264x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost. Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený e-mail!
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.

Fields marked with * are required.
Do not add your email address. I always answer inside the comment, not to included address.
Links for external pictures will changed to pictures and add inside the commentary.