mylms.cz

... web o elektronice


Vyrovnání podlahy samonivelační stěrkou

V jedné místnosti bylo rozhodnuto položit novou PVC podlahu. Původní, již řadu let staré a na několika místech dost poškozené lino bylo strženo. Až takový problém však nebyl v samotné krytině jako v podkladu. Podlaha je po pětadvaceti letech na několika místech propadlá. Nejdříve tedy bude nutná její oprava…

oprava-podlahy-2 

Skladba podlahy je klasická z 80. let: tvarovky Hurdis, cementový potěr, škvárový násyp a vrchní betonová mazanina. Problém je, že zřejmě vlivem sesedání škváry a bodovým zatěžováním podlahy vrchní beton popraskal a v podlaze se objevily „díry“.

 

oprava-podlahy-1

Obr. 1 – Poškozená vrstva betonu po odkrytí lina

Popraskaný beton je nejprve nutné odstranit až do vrstvy, ke už je dostatečně soudržný. Na škváru se položí separační fólie, tak aby se beton nespojoval se sypkou škvárou. Savý povrch se pečlivě očistí, vysaje a napenetruje penetrací na betonové podklady zředěný s vodou v doporučeném poměru.

 

oprava-podlahy-2

Obr. 2 – Odstraněný poškozený beton

 

Vzniklé dutiny se vyplní potěrovým betonem pro vyrovnávací a nášlapné podlahové vrstvy PCI Pericem EBF. Vrstva betonu se stáhne latí do roviny podle okolního povrchu. Po zatvrdnutí vrstvy se bude aplikovat samonivelační stěrka.

 

oprava-podlahy-3

 

oprava-podlahy-4

Obr. 4 – Oprava potěrovým betonem

 

oprava-podlahy-5

 

Po dostatečném vytvrdnutí betonu se povrch zamete, vysaje a poté se aplikuje penetrace na celý povrch podlahy. Na penetrovaný povrch se nalije samonivelační stěrka namíchaná dle návodu na pytli. Protože se jedná o malý povrch je stěrka míchána ve velkém kbelíku ručním míchačem. Mezi jednotlivými dávkami je nutné kbelík vypláchnout, aby v něm nezůstala stěrka z předchozí dávky – mohli by se tvořit hrudky.

 

oprava-podlahy-6

Obr. 6 – Aplikovaná samonivelační stěrka

 

oprava-podlahy-7

 

oprava-podlahy-8

Stěrka se roztáhne na plochu pomocí (zubového) hladítka do rovnoměrné vrstvy a průběžně odvzdušňuje pomocí ježkového válečku. Vrstva se nechá zatvrdnout opět dle návodu. Protože na tuto vrstvu bude položena PVC krytina, musí povrch dokonale proschnout.

oprava-podlahy-9

Obr. 9 – Zavadlá samonivelační stěrka

 

Nakonec přikládám video od odborníků z Weberu:Napsal Petan před třemi roky (2016-07-07 22:24:00) v kategorii Stavba domu. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 1531x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost. Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený e-mail!
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.

Fields marked with * are required.
Do not add your email address. I always answer inside the comment, not to included address.
Links for external pictures will changed to pictures and add inside the commentary.