mylms.cz

... web o elektronice


Watchdog

Parametry programu
Jméno programu Watchdog
Verze programu 1.1.
Jazyk Čeština
Podporované OS Win95 a vyšší
Licence freeware
Velikost 8 kB
 
Potřebné knihovny msvbvm60.dllrscom.dll
Vytvořeno v VB6
Stáhnout z Tohoto webu

 

Popis programu

Jeden z několika programů vytvořených „na zakázku“ pro kámoše :)Program slouží k ovládání obvodu Watchdog („resetátor“, …), který dokáže resetovat PC pokud dojde k jeho „seknutí“. Program jednou za minutu vyšle na příslušný COM port několika sekundový impulz, který resetuje (nabije/vybije se kondenzátor apod.) obvod tak aby nebyl resetován počítač. Pokud dojde k zaseknutí PC (a tím i zastavení funkce programu) přestanou se vysílat impulzy do obvodu a obvod např. pomocí resetovacího tlačítka resetne počítač.
To lze využít např. u „stahovacích“ počítačů, které běží 24hodin denně (třeba i bez monitoru a klávesnice) a nelze poznat jestli se počítač zaseknul.

Po spuštění programu se oběví základní okno, v něm si můžeme zvolit port, minimalizovat program a ukončit program. Pokud se program minimalizuje, tak se změnší na okno 8×8pix. které bliknutím (jednou za minutu) indikuje funkci. Kliknutím na toto minimalizované okno se program zvětší do původní velikosti.

Obvod naleznete na www.simandl.cz, nebo tady http://www.volny.cz/ladmanj

Obrázky programu

watchdog-1

Minimalizované okno – čtvereček v rohu monitoru

 

watchdog-2

Jednoduché okno – stačí nastavit port a minimalizovatNapsal Petan před sedmi roky (2012-01-16 17:48:00) v kategorii Programy. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 3867x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost. Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený e-mail!
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.

Fields marked with * are required.
Do not add your email address. I always answer inside the comment, not to included address.
Links for external pictures will changed to pictures and add inside the commentary.