mylms

... web o elektronice


Watchdog

Parametry programu
Jméno programu Watchdog
Verze programu 1.1.
Jazyk Čeština
Podporované OS Win95 a vyšší
Licence freeware
Velikost 8 kB
 
Potřebné knihovny msvbvm60.dllrscom.dll
Vytvořeno v VB6
Stáhnout z Tohoto webu

 

Popis programu

Jeden z několika programů vytvořených „na zakázku“ pro kámoše :)Program slouží k ovládání obvodu Watchdog („resetátor“, …), který dokáže resetovat PC pokud dojde k jeho „seknutí“. Program jednou za minutu vyšle na příslušný COM port několika sekundový impulz, který resetuje (nabije/vybije se kondenzátor apod.) obvod tak aby nebyl resetován počítač. Pokud dojde k zaseknutí PC (a tím i zastavení funkce programu) přestanou se vysílat impulzy do obvodu a obvod např. pomocí resetovacího tlačítka resetne počítač.
To lze využít např. u „stahovacích“ počítačů, které běží 24hodin denně (třeba i bez monitoru a klávesnice) a nelze poznat jestli se počítač zaseknul.

Po spuštění programu se oběví základní okno, v něm si můžeme zvolit port, minimalizovat program a ukončit program. Pokud se program minimalizuje, tak se změnší na okno 8×8pix. které bliknutím (jednou za minutu) indikuje funkci. Kliknutím na toto minimalizované okno se program zvětší do původní velikosti.

Obvod naleznete na www.simandl.cz, nebo tady http://www.volny.cz/ladmanj

Obrázky programu

watchdog-1

Minimalizované okno – čtvereček v rohu monitoru

 

watchdog-2

Jednoduché okno – stačí nastavit port a minimalizovatNapsal Petan před sedmi roky v kategorii Programy. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 3425x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost (viz licence). Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený mail!.
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.