mylms

... web o elektronice


Words

Words v1.0.
Podporované OS OS s .NET Framework
Velikost 1,4 MB
 
Stáhnout z Tohoto webu

 

Popis programu

Words je jednoduchý program sloužící ke zkoušení slov z cizího jazyka. Tento program vznikl v mých začátcích s angličtinou, kdy bylo potřeba jaksi „zautomatizovat“ výuku cizích slov. Z těch dob je i slovník, který obsahuje 5 lekcí pro úplné začátečníky.

 

words-4

Hlavní okno programu 

Základ programu tvoří hlavní okno se slovníkem, přehledem a několika tlačítky. Kliknutím na barevný graf vpravo dole se zobrazí jednoduchý přehled úspěšnosti. Vedle je tlačítko pro minimalizaci do systray, aby okno zbytečně nerušilo při práci při delších intervalech zkoušení.

Z každého zkoušení se ukládá statistika. Při chybném překladu se zobrazí správný překlad a do statistiky se uloží chybná odpověď. Slova ve slovníku se při větší chybovosti zabarvují červeně.

 

words-2

Přidání/úprava záznamu (jako třídící znak je zvolena lekce)

 

Tlačítky „Přidat“, „Upravit“ a „Odstranit“ lze upravovat slovník. 

 

 

words-3

Nastavení (lze vymazat kompletní slovník, nebo pouze statistiku = váš postup)

 V nastavení lze zvolit z jaké lekce se bude zkoušet. Lze zkoušet z konkrétní lekce, nebo od první lekce až do konkrétní. Dále je možné nastavit názvy jazyků (např. pro němčináře) a směr překladu. Ve spodní části lze nastavit styl a četnost zkoušení. Lze nastavit, aby třeba jednou za 5 minut (náhodně do pěti minut) vyskočilo na celou obrazovku okno s dotazem na překlad. Po jeho přeložení okno zmizí a během pěti minut zase vyskočí. Při nastavení prodlevy na 1 sekundu se bude zkoušet bez prodlevy.

 

 

words-4

Slovník s chybnými odpověďmi (Celkem je ve slovníku 304 slov. Protože je na zkoušení zvolena pouze první lekce, bude se zkoušet z 53 slov.).

 

 

words-5

Dotaz na slovo

 

 

words-6

Napsaná odpověď

 

 

words-7

Vyhodnoceno správně = zelené podbarvení

 

 

words-8

Špatný překlad

 

 

words-9

Vyhodnoceno jako špatný překlad = oranžové podbarvení a zobrazení správného překladu

 

 

words-10

Vyhodnocení úspěšnosti zkoušení

 Napsal Petan před třemi roky v kategorii Programy. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 3003x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost (viz licence). Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený mail!.
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.