mylms.cz

... web o elektronice


Words

Words v1.0.
Podporované OS OS s .NET Framework
Velikost 1,4 MB
 
Stáhnout z Tohoto webu

 

Popis programu

Words je jednoduchý program sloužící ke zkoušení slov z cizího jazyka. Tento program vznikl v mých začátcích s angličtinou, kdy bylo potřeba jaksi „zautomatizovat“ výuku cizích slov. Z těch dob je i slovník, který obsahuje 5 lekcí pro úplné začátečníky.

 

words-4

Hlavní okno programu 

Základ programu tvoří hlavní okno se slovníkem, přehledem a několika tlačítky. Kliknutím na barevný graf vpravo dole se zobrazí jednoduchý přehled úspěšnosti. Vedle je tlačítko pro minimalizaci do systray, aby okno zbytečně nerušilo při práci při delších intervalech zkoušení.

Z každého zkoušení se ukládá statistika. Při chybném překladu se zobrazí správný překlad a do statistiky se uloží chybná odpověď. Slova ve slovníku se při větší chybovosti zabarvují červeně.

 

words-2

Přidání/úprava záznamu (jako třídící znak je zvolena lekce)

 

Tlačítky „Přidat“, „Upravit“ a „Odstranit“ lze upravovat slovník. 

 

 

words-3

Nastavení (lze vymazat kompletní slovník, nebo pouze statistiku = váš postup)

 V nastavení lze zvolit z jaké lekce se bude zkoušet. Lze zkoušet z konkrétní lekce, nebo od první lekce až do konkrétní. Dále je možné nastavit názvy jazyků (např. pro němčináře) a směr překladu. Ve spodní části lze nastavit styl a četnost zkoušení. Lze nastavit, aby třeba jednou za 5 minut (náhodně do pěti minut) vyskočilo na celou obrazovku okno s dotazem na překlad. Po jeho přeložení okno zmizí a během pěti minut zase vyskočí. Při nastavení prodlevy na 1 sekundu se bude zkoušet bez prodlevy.

 

 

words-4

Slovník s chybnými odpověďmi (Celkem je ve slovníku 304 slov. Protože je na zkoušení zvolena pouze první lekce, bude se zkoušet z 53 slov.).

 

 

words-5

Dotaz na slovo

 

 

words-6

Napsaná odpověď

 

 

words-7

Vyhodnoceno správně = zelené podbarvení

 

 

words-8

Špatný překlad

 

 

words-9

Vyhodnoceno jako špatný překlad = oranžové podbarvení a zobrazení správného překladu

 

 

words-10

Vyhodnocení úspěšnosti zkoušení

 Napsal Petan před čtyřmi roky (2015-06-28 00:06:00) v kategorii Programy. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 4091x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost. Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený e-mail!
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.

Fields marked with * are required.
Do not add your email address. I always answer inside the comment, not to included address.
Links for external pictures will changed to pictures and add inside the commentary.