mylms

... web o elektronice


Změna názvu COM portu

Když chybí COM port

Po koupi notebooku jsem se setkal s takovým malým problémem. Němel COM port.
Toto, dnes ještě poměrně často používané rozhraní se do většiny novějších notebooku „nemontuje“, místo něj můžete nalézs třeba HDMI port, několik kusů USBček a další moderní porty.Ale co když COM port (RS 232) potřebujete? Nezbývá nic jiného, než si koupit převodník USB > RS232.
Já si sehnal taky takový malý převodník. V podstatě se jedná o USB kabel zakončený rozhraním RS232, nic víc, nic míň.
Po připojení se automaticky stáhly z internetu ovladače a kabel se přihlásil jako COM8. Zde ovšem nastal problém – veškeré moje programy (a spousta dalších) má v uživatelským rozhraní možnost zvolit si ze 4. až 5. portů.

 

com-nazev-1

Klikněte pravým tlačítkem myši na „Počítač“ a zvolte „Spravovat“, poté klikněte na vyznačená místa (na obrázku) – objeví se okno „Vlastnosti“ 

com-nazev-2

 V okně „Vlastnosti“ klikněte na tlačítko „Upřesnit“ 

com-nazev-3

V rozbalovacím seznamu si zvolte nový název portu Napsal Petan před šesti roky v kategorii Ostatní. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 5453x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost (viz licence). Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený mail!.
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.