mylms.cz

... web o elektronice


Změna názvu COM portu

Když chybí COM port

Po koupi notebooku jsem se setkal s takovým malým problémem. Němel COM port.
Toto, dnes ještě poměrně často používané rozhraní se do většiny novějších notebooku „nemontuje“, místo něj můžete nalézs třeba HDMI port, několik kusů USBček a další moderní porty.Ale co když COM port (RS 232) potřebujete? Nezbývá nic jiného, než si koupit převodník USB > RS232.
Já si sehnal taky takový malý převodník. V podstatě se jedná o USB kabel zakončený rozhraním RS232, nic víc, nic míň.
Po připojení se automaticky stáhly z internetu ovladače a kabel se přihlásil jako COM8. Zde ovšem nastal problém – veškeré moje programy (a spousta dalších) má v uživatelským rozhraní možnost zvolit si ze 4. až 5. portů.

 

com-nazev-1

Klikněte pravým tlačítkem myši na „Počítač“ a zvolte „Spravovat“, poté klikněte na vyznačená místa (na obrázku) – objeví se okno „Vlastnosti“ 

com-nazev-2

 V okně „Vlastnosti“ klikněte na tlačítko „Upřesnit“ 

com-nazev-3

V rozbalovacím seznamu si zvolte nový název portu Napsal Petan před sedmi roky (2012-01-16 19:40:00) v kategorii Ostatní. Připojeno 0 komentářů.
Přečteno 6332x.

Na programy zde poskytované není žádná záruka na funkčnost. Jednotlivé články, stejně jako celý obsah stránek není návodem a slouží pouze k studijním účelům. Zapojení výše mají pouze informativní charakter! Vždy se řiďte originálním návodem k použití! Na elektrickém (vyhrazeném) zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb! Vše tedy děláte na vlastní nebezpečí! Autor stránek nebere žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví, životě, majetku a jiné!

I když jsou články psány s co největší pečlivostí, mohou obsahovat chyby. Vše tedy bez záruky!

Jakékoliv části webu je zakázáno bez svolení autora a uvedení zdroje publikovat! Některé části článků mohou obsahovat texty, případně obrázky ze stránek Wikipedia a Wikimedia Commons. Tyto části jsou dostupné pod původní licencí Creative Commons.Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Hvězdičkou jsou označena povinná pole.
E-mailovou adresu k příspěvku přidávat nemusíte. Autor stránek odpovídá vždy do komentáře, ne na přiložený e-mail!
Kvůli zachování kompletnosti komentáře budou vložené odkazy na obrázky vloženy do komentáře přímo jako obrázek. Původní soubor bude zkopírován na tuto stránku.

Fields marked with * are required.
Do not add your email address. I always answer inside the comment, not to included address.
Links for external pictures will changed to pictures and add inside the commentary.