Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Words

0
Words v1.0.
Podporované OS OS s .NET Framework
Velikost 1,4 MB
Stáhnout z Tohoto webu

Popis programu

Words je jednoduchý program sloužící ke zkoušení slov z cizího jazyka. Tento program vznikl v mých začátcích s angličtinou, kdy bylo potřeba jaksi „zautomatizovat“ výuku cizích slov. Z těch dob je i slovník, který obsahuje 5 lekcí pro úplné začátečníky.

Hlavní okno programu

Základ programu tvoří hlavní okno se slovníkem, přehledem a několika tlačítky. Kliknutím na barevný graf vpravo dole se zobrazí jednoduchý přehled úspěšnosti. Vedle je tlačítko pro minimalizaci do systray, aby okno zbytečně nerušilo při práci při delších intervalech zkoušení.

Z každého zkoušení se ukládá statistika. Při chybném překladu se zobrazí správný překlad a do statistiky se uloží chybná odpověď. Slova ve slovníku se při větší chybovosti zabarvují červeně.

Přidání/úprava záznamu (jako třídící znak je zvolena lekce)

Tlačítky „Přidat“, „Upravit“ a „Odstranit“ lze upravovat slovník.

Nastavení (lze vymazat kompletní slovník, nebo pouze statistiku = váš postup)

V nastavení lze zvolit z jaké lekce se bude zkoušet. Lze zkoušet z konkrétní lekce, nebo od první lekce až do konkrétní. Dále je možné nastavit názvy jazyků (např. pro němčináře) a směr překladu. Ve spodní části lze nastavit styl a četnost zkoušení. Lze nastavit, aby třeba jednou za 5 minut (náhodně do pěti minut) vyskočilo na celou obrazovku okno s dotazem na překlad. Po jeho přeložení okno zmizí a během pěti minut zase vyskočí. Při nastavení prodlevy na 1 sekundu se bude zkoušet bez prodlevy.

Slovník s chybnými odpověďmi (Celkem je ve slovníku 304 slov. Protože je na zkoušení zvolena pouze první lekce, bude se zkoušet z 53 slov.).

Dotaz na slovo

Napsaná odpověď

Vyhodnoceno správně = zelené podbarvení

Špatný překlad

Vyhodnoceno jako špatný překlad = oranžové podbarvení a zobrazení správného překladu

Vyhodnocení úspěšnosti zkoušení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.